مکان های دیدنی املش

مکان های دیدنی املش همیشه زیبا

مکان های دیدنی املش همیشه زیبا

برای شما در یکی دیگر از مطالب گردشگری وب سایت نازشو میخواهیم مکان های دیدنی املش یکی از زیباترین شهرستان های استان گیلان را به شما معرفی کنیم. املش در هرفصلی از سال زیبایی های خودش را دارد و همیشه این شهر دیدنی و زیبا است. اگر به گیلان سفر می کنید حتما برنامه بازدید از مکان های دیدنی املش بگذارید چون بسیاری از سفره به گیلان در چندین مکان از جمله منطقه آزاد ، انزلی ، ماسوله و قلعه رودخانه خلاصه می شود در حال که گیلان کلی جا های دیدنی دارد که ارزش دارد حتما برای تماشای آن ها وقت بگذارید و یکی از شهرستان های توریستی گیلان بی شک املش است که دارای مناطق زیادی است که بسیاری از گردشگران از آن شاید بی خبر هستند که ما در این مطلب به معرفی آن ها می پردازیم البته این موارد تمام جاذبه های املش شامل نمی شود بلکه گلچینی از بهترین ها را به انتخاب سایت نازشو می توانید در ادامه مشاهده کنید.

1- پارک جنگلی هلودشت

مکان های دیدنی املش

جنگل گیسوم تالش در سفر های نوروزی 97 از دست ندهید

پارک جنگلی هلودشت این منطقه به دلیل موقعیت مکانی و طبیعی خاص دارای چشم انداز قابل توجهی می باشد. آب و هوای مطبوع کوهستانی، پوشش جنگلی توام با فضاهای مرتعی(شبه جنگل)وزوایای دید گسترده از ویژگی های خاص این پارک است. این پارک در کیلومتر۱۲جاده ییلاقی بلوردکان خصیب دشت، در مناطق کوهستانی و ییلاقی جنوب غربی شهرستان منطقه ای است با وسعت۴۳۵ هکتار و بخش وسیعی با مشخصات ارتفاعات ییلاقی می باشد. این منطقه در بخشهای جنوبی، غربی و شرقی به ارتفاعات سر به فلک کشیده و جنگلهای سرسبز انبوه و منطق شبه جنگلی و از جهت شمال ازطریق یک رشته جاده ماشین رو به طول۲۴کیلومتر به زون جنگلی وبافت روستایی مناطق آغوزچال-بلوردکان-پلدره و…و سرانجام به املش ختم می شود.

2- سه شنبه بازار املش

مکان های دیدنی املش

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری املش بی شک بازار سنتی و پر انرژی مثبت آن است. سه شنبه برای مردم املش روز تلاش و کار بیشتر است، بازاریان و کسبه در این روز بیشترین فروش خود را دارند و بسیاری از کسبه از شهر های دیگر محصولات خود را برای فروش به املش می آورند. سه شنبه بازار املش در سال ۱۳۱۲ توسط نصرالله خان بنا شده و تا امروز به فعالیت خود ادامه داده است. و شما کلی از مواد خوراکی و صنایع دستی و وسایل مختلف را می توانید در این بازار از روستائیان خریداری کنید و کلی در این بازار بگردید و از شروع نشاط مردم این منطق لذت ببرید.

3- آبشار سیاه تاش املش

مکان های دیدنی املش

آبشار سیاه تاش رانکوه که در ۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان املش در بخش رانکوه قرار دارد همه ساله در فصل های بهار و تابستان پذیرای گردشگران ،کوهنوردان و دوستداران طبیعت است. آبشار سیاه تاش رانکوه املش بیش از ۵۰ متر ارتفاع دارد و دیوار سنگی دامنه کوه زیبای آن را دو چندان کرده است. بازدید کنندگان از آبشار سیاه تاش املش برای رسیدن به این آبشار باید حدود ۲ کیلومتر در مسیری جنگلی و از میان در ختان راش و کوپ پیاده روی کنند. آنها در طول مسیر پس از عبور از شهرهای املش و رانکوه و روستاهای جیرگوابر ،گوشکور وپشت دره لنگه می توانند از باغات سبز چای ،رودخانه این آبشار که در حاشیه جاده امتداد دارد،دیدن کنند و ماهی قزل آلا و چای خشک با خود به سوغات ببرند.

4- تالاب زربیجار املش

مکان های دیدنی املش

8 تا از مکان های دیدنی رشت

یکی از دیدنی ترین مناطق املش تالاب (سل) زربیجار است که بعنوان یک زیستگاه طبیعی برای حیوانات و پرندگان مهاجر ، همچنین محل ذخیره آب جهت مصارف شالیکاری حائز اهمیت می باشد. گنجایش آن بیست و پنج هزار متر مکعب آب بوده و آب این تالاب توسط چشمه های آن و از طریق رودخانه “هردوآب” و سرشاخه پلرود تأمین می گردد. پوشش گیاهان مردابی و نیلوفرهای آبی در تالاب ، جلوه ای فرحبخش برای گردشگران در فصل بهار و تابستان ایجاد می نماید. تالاب طبیعی است وبر حسب ظاهر درگذشته بسیار وسیع بود ولی به دلیل کاهش سطح آب و دخالت های انسان از سطح آن کاسته شده است . استخردو قسمت است. قسمت اول در کنار جاده و قسمت دوم به صورت تالاب همراه با گونه های تالابی است. تالاب از طریق جاده کمربندی املش قابل دسترسی است.

5- منطقه جنگلی خرما املش

مکان های دیدنی املش

پس از پارک جنگلی خرما منطقه جنگلی خرما آغاز می شه. انواع درختان پهن برگ جلگه ای ازقبیل توسکا، لرک ، لیلکی و..دراین ناحیه وجود دارن. روستاهای جنگلی پراکنده ، دامداری سنتی و باغات چای، وجه غالب زندگی انسانی این منطقه ست. ناحیه جنگلی خرما به دلیل بکر بودن و تنوع منظره و چشم انداز قابل توجهه. درمیان محله لیل در روستای کلوبون امامزاده سید ابراهیم قرار داره. مکان امام زاده مشرف به رودخانه ست. دو درخت کهنسال در محوطه سایه انداختن. آب نوشیدنی ، سرویس بهداشتی و قبرستان هم داره. این مکان هم ارتفاع شکرکشه. بعد از لیل علیا جنگل خرما به جاده نزدیک تر می شه، گذر به گذر آن تفرجگاهه. این منطقه در بخشهای جنوبی، غربی و شرقی به ارتفاعات سر به فلک کشیده و جنگل های سرسبز انبوه و مناطق شبه جنگلی و از جهت شمال از طریق یک رشته جاده ماشین رو به طول 24 کیلومتر به زون جنگلی و بافت روستایی مناطق آغوزچال- بلوردکان- پلدره و…می رسه و سرانجام به املش ختم می شه.

10 تا از بهترین مکان های دیدنی گیلان برای گردش در نوروز 96