میان وعده برای مدرسه

میان وعده برای مدرسه ساده و مقوی

میان وعده برای مدرسه ساده و مقوی

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو میخواهیم چند میاه وعده برای مدرسه را معرفی کنیم که بسیار مفید و مقوی هستند. به علت های فراوان متاسفانه درصد بسیار بالایی از دانش آموزان از غذا های مناسب در مدرسه بهره مند نیستنن و سال های قبل مدارس شیر رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می دادند که این طرح کم کم به فراموشی رسید. در حالی که طرح بسیار خوبی بود و قابلیت گسترش بیشتر هم داشت. اما الان برخی خانواده این مسئله را جدی گرفتند و برای همین دنبال غذا هایی برای میان وعده کودکان است.

توپک‌ های سیب زمینی


مواد لازم: 
سیب‌زمینی متوسط: 2 عدد، تخم مرغ: یک عدد، پنیر پیتزا: به میزان لازم، گشنیز و جعفری خرد شده: 2 قاشق غذاخوری، آرد ساده: نصف پیمانه،
پودر سوخاری: نصف پیمانه، نمک، فلفل و زردچوبه: به میزان لازم

طرز تهیه

سیب‌زمینی‌ها را پخته، پوستش را گرفته و ریز خرد کرده یا رنده می‌کنیم سپس به آن نمک و فلفل زده و خوب چنگ می‌زنیم. گشنیز و جعفری را شسته و ساطوری خرد می‌کنیم و کنار می‌گذاریم. به اندازه یک نارنگی کوچک از سیب‌زمینی پخته را برداشته و داخل آن کمی سبزی خرد شده و پنیر پیتزا ریخته و آن را می‌بندیم. در سه ظرف جداگانه آرد ساده، آردسوخاری و تخم‌مرغ می‌ریزیم و تخم مرغ را با چنگال می‌زنیم و آماده می‌کنیم. روغن را درقابلمه گودی ریخته و روی حرارت می‌گذاریم و وقتی داغ شد توپک‌های سیب‌زمینی را ابتدا در آرد ساده انداخته، بعد درتخم مرغ می‌غلتانیم و سپس درآرد سوخاری انداخته و خوب آغشته می‌کنیم و در نهایت در روغن داغ انداخته و سرخ می‌کنیم. وقتی تمام قسمت‌های آن خوب سرخ شد توپک‌های سیب‌زمینی را از روغن درآورده و روی دستمال می‌گذاریم تا روغن اضافه‌اش گرفته شود.
دانش‌آموزان این میان وعده خوشمزه و سلامت را می‌توانند در مدرسه و در زمان مناسب میل کرده و از مزه آن لذت ببرند.

میان وعده برای مدرسه

 

کوکوی ماهی


مواد لازم: 
ماهی بدون استخوان: یک عدد، تخم مرغ: یک عدد، شوید خشک یا تازه: یک قاشق غذاخوری، پودر سوخاری: نصف پیمانه، روغن، نمک، فلفل و زردچوبه: به‌میزان لازم

طرز تهیه

ماهی را می‌پزیم که بهتر است آبپز یا بخارپز شود سپس تیغ وسط و پوست آن را کنده و ماهی را خرد می‌کنیم و کنار می‌گذاریم. در ظرفی مناسب تخم مرغ، شوید تازه خرد شده یا خشک، نمک، فلفل و زرچوبه را ریخته و خوب هم زده و مخلوط می‌کنیم. سپس ماهی‌های خرد شده را به مواد اضافه کرده و دوباره هم می‌زنیم. در تابه مناسبی کمی روغن ریخته و روی حرارت می‌گذاریم و وقتی داغ شد مایع کوکو را در آن ریخته و ابتدا حرارت را زیاد می‌کنیم و وقتی کوکو خودش را گرفت شعله را کم می‌کنیم تا خوب بپزد. یک طرف کوکو که پخت آن را برمی‌گردانیم تا طرف دیگرش هم بپزد. سپس قابلمه را از روی حرارت برمی‌داریم و وقتی کوکو کمی خنک شد آن را در نان مناسبی گذاشته و تغذیه، مناسب و مقوی را برای فرزند دلبندمان تهیه می‌کنیم.