مینی پیتزا

مینی پیتزا را در خانه تهیه کنید.

مینی پیتزا را در خانه تهیه کنید.

در این مطلب سایت نازشو خدمت شما هستیم با آموزش کامل طرز تهیه مینی پیتزا خوشمزه در خانه شما با خواندن این مطلب در انتها می توانید به راحتی مینی پیتزا را در منزل بدون کمک کسی تهیه کنید و از آن خوردن آن لذت ببرید. مینی پیتزا در نظر حجم و سایز فقط با پیتزا کوچک فرق دارد و ما در اینجا با موادی که شاید شما کمتر با آن پیتزا تهیه کرده باشید می خواهیم مینی پیتزا را آماده کنیم. که بسیار این پیتزا خوش طعم و مزه می شود. شما برای تهیه مینی پیتزا باید مواد لازمی که در ادامه به شما معرفی می کنیم خریداری کنید و دم دست داشته باشید. مثال اگر می خواهید سس پستو درست کنید می توانید به مطب سس پستو طرز تهیه آن مراجعه کنید. و سایر مواد را هم به راحتی می توانید در بازار تهیه کنید و در صورتی که می خواهید می توانید برخی مواد جایگزین کنید از مواد لازمی که دارید استفاده کنید که این بسته به خلاقیت و سلیقه شما دارد.

مواد لازم برای تهیه مینی پیتزا خوشمزه و مجلسی

سس پستو
پیاز قرمز
خمیر پیتزای آماده
پپرونی
سس گوجه فرنگی
فلفل سبز
قارچ
گوجه فرنگی گیلاسی
ریحان تازه
پنیر موزارلا توپی

طرز تهیه مینی پیتزا خوشمزه در خانه

مثل سایر روش های تهیه پیتزا شما باید فر را با دمای 250 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. بعد از این کار شما باید روی یک سطح صاف مقداری آرد بپاشید و خمیر را روی آن با کم‌ترین ضخامت پهن کنید تا بعد از پخته شدن در فر جای پف کردن داشته باشد. سپس از یک فنجان فلزی یا شیشه‌ای یا کاتر شیرینی‌پزی برای بیرون آوردن دایره‌ها از خمیر استفاده کنید. از خمیری که پهن کرده‌اید باید بتوانید7 تا 10 دایره بیرون بیاورید. برای این که خمیر دوباره به هم بچسبد آن را زیر آب بگیرید و دوباره آن را با کمی آرد پهن کنید. دوباره با استفاده از کاتر یا لبه فنجان ۴ یا ۵ دایره دیگر از خمیر بیرون بیاورید. سپس خمیرها را روی سینی فر بچینید و ۷ تا ۸ دقیقه در فر بپزید.

در همین زمان موادی را که می‌خواهید روی خمیر بگذارید آماده کرده و پنیر را خرد یا رنده کنید. خمیر را که حالا باید زیر و روی آن کمی ترد شده باشد از فر بیرون بیاورید، روی آن سس گوجه فرنگی، روغن زیتون، سس پستو یا هر نوع سس دیگری را که می‌خواهید به عنوان زمینه قرار دهید. مواد دیگر را نیز بر حسب سلیقه روی سس بریزید و پنیر را به آن‌ها اضافه کنید. حالا پیتزاها را به فر برگردانید و در حالی که مراقب آن‌ ها هستید 11 تا 13 دقیقه دیگر بپزید. زمانی که پنیر به اندازه‌ای که دوست دارید آب شد پیتزا ها را از فر بیرون بیاورید. خوب حال دیگر مینی پیتزا شما آماده است و شما می توانید آن را میل کنید ما توصیه می کنیم تا وقتی تازه و گرم هستند میل شود چون مزه آن فوق العاده می شود.