نقش ولاسکو

نقش ولاسکو در انتخاب سرمربی های جدید سرخ آبی های پایتخت

نقش ولاسکو در انتخاب سرمربی های جدید سرخ آبی های پایتخت

به گزارش نازشو – بلاخره هر دو تیم محبوب پایتخت سرمربیان جدید خود را شناختند و استراماچونی و کالدرون به عنوان سرمبیان استقلال و پرسپولیس برای لیگ نوزدهم انتخاب شدند. در این بین هر دو سرمربی شاید در سطح اول مربیگیری در فوتبال جهان انقدر مطرح نباشند. و کارنامه ای فوق العاده ای نداشته باشند اما یکی جوان و پرانگیزه و دیگری آشنا به فوتبال حوزه خلیج فارس و دارای دوران درخشان در زمینه مربگیری است.

یک موضوع جالب درباره این دو سرمربی این است که هر دوی آن ها از دلایل موافقت با پیشنهاد پرسپولیس را مشورت با افراد آشنا با ایران دانستن و در این بین خولیو ولاسکو فرد مشترک بین مشورت گرفتن در بین این دو مربی بوده است که هم استراماچونی و هم کالدرون اعلام کردند که نقش ولاسکو بسیار موثر بوده و هردوی آن از تعریف های بسیار خوب سرمربی سابق والیبال درباره ایران را بازگو کردند. کالدرون در اولین مصاحبه اش اعلام داشت که ولاسکو به او گفته است ایران پر از استعدا است و ابزار لازم برای موفقیت در این کشور وجود دارد. و همچنین سرمربی استقلال هم گفت که ولاسکو به او گفته است که ایران کشور با فرهنگ و بسیار زیبا است که از کار کردن در آنجا لذت خواهید برد.

همانطور که می دانید آقای خولیو ولاسکو آرژانتینی است و در کشور ایتالیا زندگی می کند و دلیل شناخت این دو سرمربی از این مربی والیبال معروف عجیب نیست.