هات چاکلت

هات چاکلت خوشمزه با بستنی

در این مطلب نازشو برای کاربران عزیز سایت طرز تهیه هات چاکلت خوشمزه با بستنی را را قرار دادیم. یکی از نوشیدنی های که بیشتر در زمستان پر مصرف است و بیشتر در آن فصل تهیه می شود. اما ما امروز به شما می آموزیم که چطور این نوشیدنی را به یک نوشیدنی تابستانی و بی نظیر تبدیل کنی برای این کار نیاز به سپری کردن مراحل زیادی ندارید و اگر درست کردن هات چاکلت را بلد باشید که به راحتی این کار را انجام می دهید و اما کسانی که تا به حال این نوشیدنی را تهیه نکردند نگران نباشند بسیار راحت در منزل یک هات چاکلت خوشمزه و مخصوص می توانید تهیه کنید که قابل سرو برای مهمان ها و خانواده می باشد این نوشیدنی بسیار مورد علاقه جوانان هم هست و شما نیز با تهیه این نوشیدنی می توانید افراد خانواده را سوپرایز کنید و در کنار سرو هات چاکلت لحظات فوق العاده ای داشته باشید. در ادامه دستور تهیه هات چالکت تابستانی را می آموزید.

مواد لازم برای تهیه هات چاکلت خوشمزه با بستنی

سس شکلات
شیر کم‌ چرب: 1.5 پیمانه
شکلات تلخ خرد شده: 6 قاشق غذاخوری
شکلات شیری خرد شده: 4 قاشق غذاخوری
وانیل: نصف قاشف چای خوری
خامه: نصف پیمانه
نمک: یک ششم قاشق چای خوری
شکر قهوه‌ ای: 1.5 قاشق غذا خوری
بستنی وانیلی یا قهوه: 1 پیمانه

طرز تهیه هات چاکلت خوشمزه با بستنی

در اولین قدم از تهیه این نوشیدنی خامه ، وانیل ، شیر ، شکر قهوه‌ ای و نمک را در یک ظرف و ترجیحا قابلمه کوچک ریخته و روی حرارت متوسط قرار می دهیم. آن را هم میزنیم تا به جوش آید. قابلمه را از روی حرارت بردارید و شکلات‌های خرد شده را در آن هم بزنید تا کاملاً ذوب شوند.مخلوط را بچشید و در صورت نیاز به آن شکر اضافه کنید. هات چاکلت را بین 4 لیوان تقسیم کنید و در هر لیوان 1 تا 2 اسکوپ بستنی قرار دهید.
این نوشیدنی را می‌توانید با تزئین خامه، سس شکلات، شکلات رنده‌شده و دیگر موارد که می تواند به بنا بر سلیقه شما بهتر شود سرو کنید و از آن خوردن آن نهایت لذت را در این هوای گرم تابستان ببرید.