همه آنچه باید درباره کاسنی و موارد مصرف کاسنی بدانید

کاسنی

کاسنی یک گیاه علفی جاودانه است . برگ های گرد دارد که تلخ مزه هستند و شاخه های سختشان گلهای آبی دارد. این گل ها ۱۵ تا ۲۰ گلبرگ دارند، که در صبح زود باز می شوند و در اواخر روز بسته می شوند.این گیاه میوه هایی بارنگ آبی روشن دارد و یک ریشه گوشتی بلند دارد که شبیه دم گاو است.

کاسنی درمان آکنه، تصفیه کننده خون، تقویت کننده قلب، کبد، کلیه، معده و سلامت چشم است. ولی به یا داشته باشید که اصل تعادل را در مصرف همه مواد غذایی رعایت کنید تا دچار عوارض جانبی آن نشوید.

کاسنی
.

آشنای با گیاه کاسنی

کاسنی  گیاهی است از راسته گل مینا تیره گل‌ستاره‌ای‌ها از رده کاسنی‌ها . از این گیاه دو گونه کِشتی و چهار تا شش گونه وحشی موجود است. نوع وحشی آن تا یک متر و نوع پرورش یافته آن تا دو متر هم رشد می‌کند.

کاسنی انواع مختلفی دارد. کاسنی بری که به tansy شهرت دارد در ایران نمی‌روید.  و گونه دیگر آن بیشتر مصرف غذایی و سالاد دارد که با نام‌های اندیو، کاسنی فرنگی و کاسنی سالادی شناخته میشود و گونه دیگر بیشتر برای مصارف دارویی استفاده میشود.

کاسنی زرد که به گل قاصدک شهرت دارد و در طب قدیم ایران به نام ترخشقون نام برده‌اند در بیشتر نواحی ایران پراکندگی دارد. قسمت دارویی و مورد استفاده آن خود گیاه و برگ‌ها است. کاسنی دارای مقدار زیادی سلنیوم، منیزیم، پتاسیم، روی و کلسیم است، همچنین منبع غنی از برخی ویتامین‌ها مانند ویتامین C، پیش‌ساز ویتامین A و فولات است.

کاسنی معمولی

یک گیاه دارویی پایا با گل‌های آبی یا ارغوانی است. کاسنی در اصل بومی جهان قدیم است و بعداً در قاره آمریکا نیز به‌صورت گیاه خودروی کنار جاده‌ای درآمده‌است. منشأ اصلی این گیاه اروپای مرکزی، مناطق غربی و مرکزی آسیا و شمال آفریقا است و پراکندگی وسیعی در نواحی مختلف ایران به خصوص شهرستان اقلید، محله فسارود،آذربایجان و مناطق کوهستانی خراسان دارد. به آب و هوای خنک، آفتابی یا کمی سایه نیاز دارد و گرمای شدید تابستان را تحمل نمی‌کند.

تاریخچه کاسنی

استفاده از این گیاه به دوران‌های قبل از میلاد مسیح می‌رسـد و مصرف آن بین ملل مختلف متداول بوده است، به طوریکه اطباء آن دوران از جمله جالینوس، پلین، دیوسـکورید و عـده‌ای دیگر برای تمامی قسمت‌های این گیاه، به عنوان درمان و بهبودی بیماری‌ها اهمیـت زیادی قائل بوده‌اند، ابن‌سینا پزشک بزرگ ایرانی، در مورد گیاه کاسنی و خواص آن گفته است برطرف کننده تشنگی مفرط، مدر صفرا، تب‌بر، مؤثر در درمان دیفتری، تصفیه کننده خون و برای درمان بیماری‌های پوستی مفید است. امروزه نیز از خواص کاسنی، برای مداوای بیماری‌های مختلف استفاده میشود و کشت آن در برخی مناطق رایج شده است. از این گیاه در کتب سنتی با نام‌های اندیو، کاسیا، کاسنی تلخ، کاسنی وحشی و کاسنی صحرایی یاد شده است.

کاسنی
.

خواص داروئی کاسنی
شستشو دهندهٔ کبد و کلیه، خون ساز، افزایش نیروی جنسی و افزایش حجم اسپرم در مردان

این گیاه کاملاً سرد است، و تقویت‌کننده کبد، و مسکن حرارت و عطش، و گرمی و تقویت‌کننده کلیه و فشار خون و صفرا و پاک‌کننده مجرای ادرار و کلیه‌ها است.

آب برگ کاسنی بهترین داروی یرقان و کلیه‌ها و کبد است، و جوشیده و صاف کرده آن برطرف‌کننده تب‌های کهنه و تقویت‌کننده معده همراه با گل قند درمان‌کننده تب‌های جزئی مداوم است.

تخم کاسنی در ترکیب با سایر داروهای خنک مفید و برطرف‌کننده تبهای صفراوی، یرقان، خفقان، بیماری‌های کبدی و سردرد است.

ریشه کاسنی گرم و خشک است، برطرف‌کننده گیر و سده، نرم‌کننده اخلاط سینه، افزاینده ادرار، برطرف‌کننده تب‌ها، تصفیه و پاک‌کننده خون، و رفع‌کننده ورم احشاء و درد مفاصل و استسقاء.

برای تنظیم فشار خون بسیار مفید است.

ضماد آن برطرف‌کننده ورم‌های گرم و درد چشم و افزاینده بینائی است.

این گیاه دوست کبد است و کم‌کننده قند خون بیماران مبتلا به دیابت می‌باشد.

تاثیر عرق کاسنی برای کبد

این گیاه با تأثیراتش روی کبد، زمینه دفع صفرا از بدن را فراهم کرده و زردی را می‌زداید و بار کبد را سبک می‌کند، به همین دلیل مسکنی تأثیرگذار برای تب محسوب می‌شود

کاهش وزن با کاسنی

کاسنی منبعی مفید برای فروکتوز است و اینولین به خودی خود شکلی از فیبر طبیعی است که اگر در برنامه غذایی گنجانده شوند به کنترل و کاهش وزن کمک شایانی می‌کنند. هر دوی این اهداف به تنظیم گرلین که نخستین اسید آمینه‌ای است که با احساس گرسنگی و رفتارهای غذا جویانه مرتبط است، کمک می‌کند. مصرفاین گیاه موجب کاهش ترشح هورمون گرلین و منجر به کنترل پرخوری و ایجاد احساس سیری یا پری شکم می‌شود، که این امر در راستای تلاش برای کاهش وزن است.

تاثیر کاسنی بر آرتروز 

کاسنی به‌طور سنتی برای درمان آرتروز به کار گرفته می‌شد، و مطالعات نشان دادند که کاسنی به‌طور قابل توجهی دارای خواص ضدالتهابی می‌باشد که به همین دلیل موجب کاهش دردهای مفصلی – استخوانی می‌شود. همچنین کاسنی را عموماً برای کاهش دردهایی که عامل التهابی دارد، دردهای ماهیچه‌ای و درد مفاصل می‌توان مصرف نمود.

تاثیر بر تسکین درد

کاسنی خواصی همچون داروهای مسکن دارد که اضطراب را کاهش داده و ذهن را آرام می‌سازد، بنابراین استرس و تأثیرات خطرناک آن بر بدن را از بین می‌برد. عصاره ریشه این گیاه به دلیل خواص آرامش‌بخشی به خواب راحت کمک می‌کند و از بسیاری از قرص‌های خواب‌آور مرسوم سالم‌تر است. کاهش استرس و اضطراب خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، عدم توازن هورمون‌ها، مرض بی‌خوابی، زوال عملکرد شناختی و پیری زودرس را تاحدودی تقلیل می‌دهد.

کاسنی
.

طریقه مصرف دمنوش کاسنی

یک قاشق غذاخوری برگ گیاه کاسنی را در یک قوری چینی با آب ۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ دقیقه دم کنید سپس دمنوش را صاف می کنیم.

در صورت تمایل به شیرین کردن آن از عسل یا نبات استفاده کنید.

در کشورهای اروپایی از ریشه و ساقه‌های جوان این گیاه به عنوان دم نوش بدون کافئین استفاده می‌شود و در بسیاری از موارد حتی جایگزین قهوه و کاکائو می‌شود.

به عنوان اشتها آور، جهت ناراحتی شکمی، یبوست، اختلالات کیسه صفرا و کبد، سرطان و تپش قلب استفاده می شود.

 

کاسنی
.

همه آنچه باید درباره کاسنی و موارد مصرف کاسنی بدانید

کاسنی
.

کاربرد های آرایشی کاسنی
ماسک ضد جوش: یک قاشق مربا خوری از پودر برگ کاسنی را مقداری در آب بجوشانید، سپس کمی از آب غلیظ را صاف کرده و با ۲ قاشق سوپخوری ماست مخلوط کرده و خوب بهم بزنید و به محل جوشها بمالید.

روشن کننده پوست: سه قاشق غذا خوری از آببرگ این گیاه له شده را با ۲ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و خوب بهم بزنید سپس روزی سه بار (صبح، ظهر، عصر) کمی از آن را به پوست بمالید و خوب ماساژ دهید.

شاداب کننده: ۲۰ گرم برگ تازه را با ۲۰ گرم برگ شاهتره تازه مخلوط کرده و در هاون بکوبید و له کنید. سپس یک قاشق سوپخوری ژل کتیرای نیمه غلیظ مخلوط کرده، خوب بهم بزنید و به صورت بمالید.

ماسک زیبایی: برای تهیه ماسک زیبایی کاسنی را بکوبید و آب آن را بگیرید و با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید، پس از یک ربع ساعت آن را با آب ساده بشویید. این ماسک غدد را تحریک می کند و برای مبتلایان به امراض جلدی و اگزما مناسب است.

کاسنی
.

این مقاله تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

مضرات سو مصرف کاسنی
اگرچه می‌توان مزایای فراوانی برای کاسنی برشمرد، اما در صورت بارداری مصرف بیش از حد آن غیرمجاز است، زیرا ممکن است موجب خون‌ریزی گردد و احتمال سقط جنین غیرعمدی را افزایش دهد. اگرچه تحقیقات در این زمینه کافی نیست اما همان تحقیقات نشان می‌دهد که در دوران شیردهی نیز مصرف بیش از حد آن ممنوع می‌باشد. مصرف بیش از حد آن باعث ترش کردن معده شود

برای اشخاصی که مبتلا به سرفه هستند مضر است

تخم کاسنی بدمزه و قی‌آور است.

خنثی‌کننده ناراحتی‌های کاسنی، شکر است و برای بدطعمی تخم کاسنی سکنجبین و ادویه خوشبو می‌باشد.

کاسنی
.

عرق کاسنی

عرق این گیاه ازقسمت چوبی و علفی گرفته می‌شود.از فواید عرق کاسنی می‌توان توانایی آن در تسکین مشکلات گوارشی و معده، کاهش درد آرتروز، جلوگیری از عفونت‌های باکتریایی، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال بیماری‌های قلبی را نام برد. همچنین یک آرامبخش طبیعی است که می‌تواند با سنگ کلیه مقابله کرده و باعث کاهش وزن شود.

طریقه مصرف عرق کاسنی
برای اینکه از خاصیت این عرق بهره‌مند شوید، باید آن را قبل از صبحانه و به صورت ناشتا میل کنید. این عرق طعم تلخی دارد و به همین دلیل باید آن را با آب ترکیب کنید. اما نباید در خوردن آن زیاده روی کنید.

.

ارزش غذایی کاسنی
مواد مغذی در هر ۱۰۰ گرم (۳٫۵ اونس)
انرژی ۹۶ کیلوژول (۲۳ کیلوکالری)
کربوهیدرات‌ها ۴٫۷ g
قندها ۰٫۷ g
فیبر ۴ g
چربی ۰٫۳ g
پروتئین ۱٫۷ g
ویتامین آی معادل ۲۸۶ میکروگرم (۳۲٪)
بتاکاروتن ۳۴۳۰ میکروگرم (۳۲٪)
لوتئین و زآکسانتین ۱۰۳۰۰ μg
ویتامین ب۱ (تیامین) ۰٫۰۶ میلی‌گرم (۵٪)
ب۲ (ریبوفلاوین) ۰٫۱ میلی‌گرم (۷٪)
-ویتامین ب۳ (نیاسین) ۰٫۵ میلی‌گرم (۳٪)
پانتوتنیک اسید (ویتامین ب۵) ۱٫۱۵۹ میلی‌گرم (۲۳٪)
ویتامین ب۶ ۰٫۱۰۵ میلی‌گرم (۸٪)
اسید فولیک (ویتامین ب۹) ۱۱۰ میکروگرم (۲۸٪)
ویتامین C ۲۴ میلی‌گرم (۴۰٪)
E ۲٫۲۶ میلی‌گرم (۱۵٪)
-ویتامین K ۲۹۷٫۶ میکروگرم (۲۸۳٪)
کلسیم ۱۰۰ میلی‌گرم (۱۰٪)
آهن ۰٫۹ میلی‌گرم (۷٪)
منیزیم ۳۰ میلی‌گرم (۸٪)
منگنز ۰٫۴۲۹ میلی‌گرم (۲۱٪)
فسفر ۴۷ میلی‌گرم (۷٪)
پتاسیم ۴۲۰ میلی‌گرم (۹٪)
سدیم ۴۵ میلی‌گرم (۲٪)
روی ۰٫۴۲ میلی‌گرم (۴٪)

کاسنی
.

همه انچه باید درباره میخک صدپر وموارد مصرف میخک صدپر بدانید

همه آنچه باید درباره سیاه دانه بدانید

نوشته همه آنچه باید درباره کاسنی و موارد مصرف کاسنی بدانید اولین بار در بنبک. پدیدار شد.