همه چیز در مورد مد خیابانی

همه چیز در مورد مد خیابانی

مد خیابانی چند سالی است که در نقاط مختلف جهان به ویژه در اروپا و آمریکا مرسوم شده است در این مقاله سایت ناز شو مطالبی مفید در زمینه مد جدید خیابانی خدمت شما ارایه خواهیم داد امیدواریم برای شما عزیزان مفید و موثر واقع شود. علاقه مندان زیادی به این مد جدید روی آوردند در ایران هم مد خیابانی در بین جوانان دختر و پسر دیده شده است که این مد می تواند برگرفته از فرهنگ غربی باشد. این مد توسط طراحان طراحی نمی شود بلکه توسط مردم و حوانان در جامعه گسترش پیدا می کند هر ساله هفته ای به نام هفته مد در نقاط مختلف اروپا برگزار می شود که در آن از آخرین و جدید ترین مد ها رونمایی می شود.در سال های اخیر نیز مد خیابانی در بین سایر مد ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و همواره مورد توجه مدگرایان بوده است از مهم ترین شهر هایی که مد خیابانی در آن استقبال شده است می توان به شهر میلان ایتالیا اشاره کرد این شهر به عنوان پایتخت مد جهان مشهور شده است و افراد مشهور در این شهر می خواهند همیشه بهترین مد ها را به نمایش جهانیان بگذازند یکی دیگر از شهر هایی که از قدیمی ترین شهر های ارایه دهنده مد های جدید است شهر پاریس پایتخت فرانسه است که برند هایی به نام های کریستین وشنل در صنعت مد فعالیت دارند شهر استکهلم پایتخت سوئد نیز مدگاریان زیادی دارد که هر سال برند های طراح مد طراح های جدید خود ار به نمایش می گذارند.در آمریکا نیز پیشگامان مد به ویژه مد خیابانی در شهر نیویورک فعالیت دارند تنوع مد ها در این شهر بسیار زیاد است و شهر لندن نیز از شهر هایی است که در آن طرح های زیبا از مد خیابانی نمایش داده می شود.

مد خیابانی چیست

مد خیابانی به نوعی پوشش گفته می شود که از استودیوهای طراحی لباس بیرون نمی آید بلکه از قلب جامعه بوجود می آید. اصولا مد خیابانی را جوانترهای جامعه درست می کنند.

لباسهایی که هنرمندان جوان با سلیقه خاص می پوشند و رنگ هایی که با هم ست می کنند. معمولا این نوع لباس پوشیدن ها در شهرهای بزرگ پر رنگتر دیده می شوند.

با وجود صفحات اجتماعی گسترده این نوع پوشش به سایر نقاط هم سرایت می کند. اصولا این مد شامل لباس های ارزانتر و قابل خرید برای اکثریت جامعه می باشد. این مد و پوشش به قدری فراگیر شده است که چندین مجله معتبر صفحاتی برای ارائه عکس های منتخب این پوشش اختصاص داده اند. در سال های اخیر در هفته های مد، که درشهرهای مختلف برپا می شوند، (مهمترین آنها : هفته مد پاریس، هفته مد نیویورک، هفته مد لندن و هفته مد توکیو که دوبار در سال در هر شهر برگذار می شود.) مد خیابانی گاهی بیشتر از خود شو توجه ها را به خود گرفته است.

خبرنگاران منتظرند تا از اشخاص مختلف با سبک لباس پوشیدن های جدید عکس و فیلم تهیه کنند و در صفحات اجتماعی به نمایش بگذارند. جالبی داستان آنجاست که گاهی هم در میان این افراد لباس ها و ست های عجیب دیده می شود. شایان ذکر است که عکس هایی که در خصوص مد خیابانی گرفته می شود اصولا خیلی طبیعی و در خیابان های اطراف محل برگذاری شو بدون در نظر گرفتن پشت زمینه خاص گرفته می شود به این ترتیب بیننده با حال و هوای واقعی اتفاق آشنا می شود.

از آنجایی که ما ایرانی ها هم همیشه به لباس پوشیدن و سر و ظاهر خود اهمیت خاصی می دهیم، چند وقتی است که جوانترها با در نظر گرفتن شرایط اسلامی ایرانی مد خیابانی جالب و خاص ایران را راه انداخته اند. در صفحات اجتماعی مانند اینستاگرم می توانید صفحات زیادی که عکس های مختلفی از مد خیابانی در ایران را نمایش می دهد پیدا کنید.

مد خیابانی
مد خیابانی

هفته مد «Fashion week»

رویدادی در صنعت مد و فشن است که تقریباً یک هفته طول می‌کشد و در طول این هفته طراحان مد، برندها یا مزون‌ها آخرین کلکسیون‌های خود را در قالب دفیله‌هایی برای خریداران و رسانه‌ها به نمایش می‌گذارند.

مهمتر از همه اینکه این رویدادها باعث می‌شوند که اصحاب این صنعت بدانند چیزهایی که در آن فصل مد شده‌اند و چیزهایی که از مد افتاده‌اند، کدامند.

مهمترین و برجسته‌ترین هفته‌های مد دنیا در ۴ پایتخت مد دنیا که به «چهار بزرگ» معروف هستند برگزار می‌شوند و بیشتر رسانه‌ها این رویدادها را در این شهرها پوشش می‌دهند. چهار پایتخت مد دنیا عبارتند از: نیویورک، لندن، میلان و پاریس.