واعظی:رادوشوویچ پرسپولیس را فریب داد/ او کجای فوتبال است که خط و نشان می کشد؟

دروازه‌بان سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: رادو کجای فوتبال ایران است که برای ادامه همکاری سرمربی پرسپولیس خط و نشان می‌کشد؟

مهدی واعظی در گفت و گو با فارس، درباره شکایت بوژیدار رادوشوویچ از باشگاه پرسپولیس و صحبت‌های اخیر این دروازه‌بان کروات اظهار داشت: واقعیت این است برخی قراردادها از پایه ایراد دارد. در فوتبال کشورمان دروازه‌بانان مستعدی داریم که با مقداری توجه می‌توانند در آینده به جمع ستارگان فوتبال باشگاهی و ملی ما اضافه شوند اما به جای عقد قرارداد با آنها با بازیکنان خارجی‌ای قرارداد بسته می‌شود که از این موضوع فقط دلال‌هایی که دنبال اهداف مالی هستند و تا حدی خود بازیکن سود می‌برد.

وی افزود: رادوشوویچ در زمان حضورش در پرسپولیس عملکردی متوسط رو به خوب داشت اما هیچ وقت دروازه‌بان عالی نبود. وی به عنوان نفر دوم به این تیم اضافه شد و به دلیل همین تمایلات مالی از ابتدا پذیرفت روی نیمکت بنشیند. رادو هیچگاه به حضور درون دروازه یا بازی نکردن خود اعتراض نکرد و این موضوع نشان‌دهنده این است که وی بیشتر به فکر قرارداد و درآمدش بود و مسائل فنی چندان برایش اهمیتی نداشت.

دروازه‌بان اسبق پرسپولیس عنوان کرد: با توجه به سابقه و پیشینه این بازیکن باشگاه پرسپولیس نباید قرارداد رادو را سه ساله تمدید می‌کرد. حتی شرایط سنی‌ وی هم به شکلی نیست که قراردادش طولانی مدت تمدید شود. نمی‌خواهم به کسی تهمت بزنم اما سازمان‌های مربوطه باید به ایرادهای این قرارداد به ویژه در بخش مالی ورود کنند تا مشخص شود چرا سرمایه ملی ما باید برای چنین قراردادهایی هزینه و از کشور خارج شود.

واعظی ادامه داد: مهم‌ترین موضوع نحوه جدایی رادو از کشورمان است. زمانی بازیکن با باشگاه تعامل می‌کند که اگر ظرف مدتی معین پولش را نگیرد از تیم جدا شود اما این دروازه‌بان باشگاه پرسپولیس را فریب داد. او پس از یک روز پس از دریافت بخشی از پولش بدون اطلاع دادن به باشگاه و کادرفنی به کرواسی رفت. از همه بدتر خط و ربط تعیین کردن رادوشوویچ برای پرسپولیس است. شب گذشته در برنامه فوتبال برتر می‌گفت حالا که پولم را ندادید مثل برانکو و کالدرون شکایت کردم و پنجره پرسپولیس را می‌بندم. به زودی هم گل‌محمدی از تیم جدا می‌شود. می‌خواهم از وی بپرسم کجای فوتبال ایران هستی که چنین خط و نشانی می‌کشی؟

وی توضیح داد: پرسپولیس در طول تاریخ دروازه‌بان‌هایی مثل احمدرضا عابدزاده داشته که پول خاصی هم از این تیم نگرفته‌اند. اینگونه صحبت کردن رادوشوویچ ما را دلگیر می‌کند. مسئولانی که با وی چنین قراردادهایی بستند چرا این موضوع را بررسی نکردند که رادو از روز اول حضورش در پرسپولیس اضافه وزن داشت؟ چگونه دروازه‌بانی با این شرایط جذب شد. اکنون هم باید کار را طبق تعامل پیش برد. قرارداد رادو نزدیک به یک میلیون یورو است که برای چنین دروازه‌بانی خیلی زیاد است. باید مدیران شرایط را به شکلی فراهم کنند که بازیکن راحت نتواند قراردادش را فسخ کند.

پیشکسوت تیم پرسپولیس عنوان کرد: با توجه به شرایط مالی باشگاه پرسپولیس، باید مدیریت بخش عمده‌ای از قرارداد بازیکنان را برای جلوگیری از فسخ قراردادها پرداخت کند و البته زودتر برای پرداخت طلب رادو که حقش هم نیست با وی به توافق برسد تا این بازیکن مدام طلبش را جار نزند. هرچند پول مُفتی باید به این دروازه‌بان پرداخت کنیم اما به هر دادگاهی برویم محکوم هستیم زیرا مدیری که چنین قراردادی بسته هیچ تعهدی برای خودش نگذاشته و ضمانت اجرایی برای این قرارداد ندارد. بدترین اتفاق در عرصه مدیریت ورزشی این است که هیچ مدیری مسئولیت قراردادهایی که در دوره تصدی خودش امضاء کرده قبول نمی‌کند. اگر مدیر بداند که خودش باید به اجرای قرارداد متعهد شود، هیچ وقت چنین کاری انجام نمی‌دهد.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز