ورود کمیسیون اصل ۹۰ به پرونده حذف تیم‌های ایرانی از آسیا/ مسؤولان باید پاسخ‌گو باشند

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در واکنش به حذف تیم‌های پرسپولیس، استقلال و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا گفت: در صورتی که شکایتی انجام شود این کمیسیون به موضوع حذف تیم‌های ایرانی از رقابت‌های آسیایی ورود خواهد کرد.

حجت‌الاسلام حسن شجاعی، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان در واکنش به حذف تیم‌های پرسپولیس، استقلال و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: در صورتی که شکایتی در این زمینه انجام شود این کمیسیون به موضوع حذف تیم‌های ایرانی از رقابت‌های آسیایی ورود خواهد کرد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون شکایت محور است، افزود: در صورتی که در موضوع حذف تیم‌های پرسپولیس، استقلال و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا شکایتی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی برسد، کمیسیون ورود و مسئله را بررسی خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که ظاهرا سهل انگاری‌های از سوی فدراسیون و وزارت ورزش در این زمینه انجام شده است، افزود: طبیعتا باید در این زمینه مسؤولان پاسخگو باشند و ما قضیه را بررسی خواهیم کرد.

گفتنی است، طبق ماده ۱۴٫۴ و ۱۴٫۵ اساسنامه مجوز حرفه‌ای، این ۳ باشگاه نتوانستند معیارهای ضروری حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورند و پرونده آنها به کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا ارجاع می‌شود.
در اول دی ماه، کنفدراسیون فوتبال آسیا ۵ روز به ۳ باشگاه ایرانی پرسپولیس، استقلال و گل گهر مهلت داد تا مدارک خود را برای کسب مجوز حرفه‌ای ارائه دهند اما با وجود این اقدام مدارک جدید مورد تایید قرار نگرفت.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز