وضعیت قرمز در استقلال

وضعیت قرمز در استقلال 96

شاید همه شما از حال روز باشگاه استقلال مطلع هستید. تیم فوتبال استقلال فصل را با حواشی بسیار زیادی شروع کرد از جذب بازیکنان بزرگ و گران قیمت تا مصدومیت پشت سر هم و تا وضعیت سکو های استقلال همه این ها مسئله شد که در این مطلب ورزشی از سایت نازشو ، وضعیت استقلال را بررسی کنیم و آخرین وضعیت استقلال در این هفته چگونه است. همه چیز از بازی استقلال و پدیده مشهد کلید خورد. جایی که هواداران استقلال ضد منصوریان شعار دادن و منصوریان هم به شکل ویژه ای از آزادی خدا حافظی کرد اما این پایان کار نبود بلکه شروع ماجرا بود. در حالی که از رفتار علیرضا منصوریان بعد بازی پدیده مشخص بود او می خواست کنار برود اما در وسط زمین جلسه ای بین بازیکنان و منصوریان برگزار شد. که در آنجا مشخص بود که جباری و رحمتی مخالف استعفای منصوریان بودند. و بعد از این جلسه وسط زمین منصوریان به کنفراس خبری نرفت. و فقط اعلام کرد در 48 ساعت آینده همه چیز مشخص می شود.
اما وضعیت قرمز در استقلال بعد از گذشت چند روز و صحبت ها درباره جایگزین منصوریان در استقلال هیئت مدیره تصمیم به حمایت از منصوریان گرفت و به او دو بازی فرصت دادند. البته به گفته رسانه ها بعد از آن استقلال در بازی جام حذفی و با شرایط سخت توانت گل گهر سیرجان را در جام حذفی شکست دهد و آرامش نسبی پیدا کند اما این آرامش قبل طوفان بود. حاشیه های استقلال بعد از بازی با گل گهر تمام نشد و حاشیه های بیرونی به حواشی داخلی استقلال تبدیل شد. و این حواشی داخلی استقلال به رسانه انتقال پیدا نکرد تا قبل از بازی با تیم پارس جم جنوبی جایی که در آخرین ساعت بازی اعلام شد مشکلی برای رحمتی پیش آمده است و این بازیکن از ترکیب اصلی خارج شده است و مسائل بسیاری در این باره مطرح شد. از جمله مشکل شخصی رحمتی که باعث شده بود اردو را ترک کند تا قهر حسینی برای بازی کردن همه این مسائل مطرح بود اما نمایش فوق العاده ای حسینی این حواشی را از بین برد. و طوفان اصلی استقلال بعد از بازی با پارس جم جنوبی بود. که هئیت مدیره استقلال تصمیم به کنار گذاشتن چند بازیکن گرفت در حالی که همه منتظر اخراج منصوریان بودند صحبت از اخراج رحمتی و جباری وسط آمد و این بازیکنان از شنیدن این صحبت های شوک شده بودند و نمی دانستند این در خواست از طرف منصوریان بوده یا هئیت مدیره و فقط مشخص بود. دلیل این کار این بود که این دو بازیکن عامل اصلی شکست های استقلال بودند. اینجا بود که وضعیت قرمز در استقلال برای هواداران هم مشخص شد.

وضعیت قرمز در استقلال ، در هر صورت اگر این تصمیم منصوریان یا هئیت مدیره بوده تصمیمی کاملا اشتباه در این وضعیت استقلال بوده اگر این تصمیم از طرف هئیت مدیره بوده مشخص است که نفر بعدی اخراجی منصوریان است چون رحمتی و جباری از منصوریان بعد از بازی پدیده حمایت کردند. اگر منصوریان بخواهد از این دو بازیکن حمایت کند به مشکل با هئیت مدیره می خورد. و اگر این دو بازیکن را از دست بدهد خودش حامیان اصلی خود را قربانی خود کرده تا اخراج نشود. شاید تمام این مسائل قبل رسانه ای شدند قابل حل بود اما دیگر با این وضعیت و توهینی که به این دو بازیکن شده هیچ چیز قابل حلی وجود ندارد. در بهترین حالت یکی از این سه ضلع باید کنار بروند یا اعضای هئیت مدیره یا سرمربی استقلال یا جباری و رحمتی این موضوع انقدر پچیده شده است که کار به وزارت ورزش رسیده و جلسه در آنجا برگزار می شود.
وضعیت قرمز در استقلال ، اما در نهایت هر اتفاقی بیافتد این تیم استقلال است که ضرر می کند و باید دلیل اصلی این مشکلات پیدا شود. و مسئولین وزارت ورزش پاسخگوی این همه هوادار استقلال باشند. که چرا مشکلات استقلال به اینجا رسیده است و توجه ای به درخواست هواداران نمی شود. الان استقلال در وضعیت قرار دارد که هر یک از اعضای آن تغییر کنند یعنی ناکامی تا نیم فصل اما جلوی ضرر را از هر نقطه ای بگیرند سود است و بهتر است اگر تغییراتی قرار است بی افتاد تا قبل از نیم فصل انجام شود تا سرمربی جدید استقلال یا هئیت مدیره جدید استقلال بتوانند خود را با شرایط این باشگاه آشنا کنند. تغییر سرمربی استقلال هم یک کار سخت است چون گزینه های داخلی برای استقلال وجود ندارد و شاید بطور کل دو مورد 1- پرویز مظلومی 2- حسین فرکی وجود داشته باشد که مظلومی خود با چند بازیکن استقلال مشکل دارد و فرکی هم بعید است این استقلال بحران زده را تحویل بگیرد می ماند گزینه های خارجی برای سرمربیگری استقلال که یا گران قیمت هستند و یا با باشگاه ای قرار دارند که بهترین گزینه خارجی استقلال می تواند اسکوچیچ باشد که هم با فوتبال ایران آشنا است و نتایج خوبی با چند تیم ایرانی گرفته است و در چند فصل گذشته یکی از مربیانی بوده که دائم نامش برای سرمربیگری استقلال مطرح بوده است. اما اگر قرار باشد هئیت مدیره استقلال عوض شود بهترین گزینه شاید فتح زاده با تجربه و کاربلد باشد که می داند چطور حواشی را کنترل کند و تغییرات مهمر را بی سرصدا انجام دهد. حال باید منتظر ماند تا این وضعیت قرمز در استقلال کی به پایان می رسد و هوادران این تیم به یک آرامش برسند و شاهد یک تیم خوب خود بعد از چند سال باشند.