وینفرد شفر

وینفرد شفر چوب خرید های بد خودش را می خورد؟

وینفرد شفر چوب خرید های بد خودش را می خورد؟

به گزارش وب سایت نازشو – وینفرد شفر سرمربی موفق فصل گذشته استقلال که موفق شد جام حذفی فصل گذشته را برای استقلال به دست بیارد. نوید روز های خوش استقلال را در فصل جدید می داد. اما داستان کار کمی بد رقم خورد استقلال بعد از جام جهانی کمی دیر تمرینات را شروع کرد چند تا از بازیکنان کلیدی که شفر از فصل قبل اسرار بر حضورشان داشت از تیم جدا شدند و شفر در پی جانشین بود که مدیریت باشگاه عوض شد اما مدیریت جدید توانست خرید های مد نظر در لیست خرید شفر انجام دهد. اما این موضوع نشان از فصلی سخت برای شفر را می داد بازیکنانی که تجربه کنار هم بازی کردند را نداشتند. و فرصت زیادی هم برای هماهنگی نداشتند. از این رو اولین چالش و مهم ترین چالش شفر پیدا کردن ترکیب اصلی استقلال برای فصل جدید بود.

در راه پیدا کردن ترکیب جدید شفر با چالش بزرگتری رو به رو شد و آن هم عملکرد بد بازیکنان با کارنامه بسیار خوب بود. در این میان الحاجی گرو بازیکن نیجریه ای فصل گذشته اوسترشوندس که در نیم فصل گذشته مد نظر استقلال بود اما بخاطر قراردادش نتوانست به ایران بیاید و فصل درخشانی را در سوئد سپری کرد. و بجای او بد نیست بدانید برخی اخبار گویای این موضوع هستند که گرو اولین گزینه شفر بود که بعد از منتفی شدند اش مامه تیام به استقلال پیوست. اما با شروع فصل جدید و جدا شدن تیام ستاره استقلال همه به امید پر کردن جای تیام به الحاجی گرو نگاه کردند فشاری که به احتمال زیاد انتظارات از این بازیکن بالا برد و نتوانست عملکرد مناسبی را برای استقلال داشته باشد.

بازیکن دیگری که باعث بسیاری فکر کنند که وینفرد شفر چوب خرید های بد خود را می خورد کسی نبود جز مارکوس مارتین نویمایر بازیکنی با کارنامه درخشان و استعداد بالا که به او هم به چشم جایگزین شدن جباروف نگاه می کردند و این بازیکن نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد. و با مصدومیتی هم روبه رو شد و از ترکیب استقلال کنار رفت و دوباره به بازیکن تعویضی تبدیل شد.

مرتضی تبریزی دیگر بازیکنی بود که بسیاری او را بهترین گزینه در خط حمله استقلال می دانستن هر چند او دیر اما بلاخره به جمع آبی پوشان اضافه شد و بسیار پر تلاش نشان داد اما در کار اصلی خود یعنی گلزنی مثل ذوب آهن درخشان نتوانست ظاهر شود. اما بازهم عملکرد او قابل دفاع تر سایر خرید های استقلال بوده است.

علی کریمی دیگر خرید وینفرد شفر که جزوه خرید های پر سر صدای نقل و انتقالات حساب می شد. و بسیاری او را مصدوم می دانستن اما با اضافه شدن به ترکیب اصلی توانست عملکرد مناسبی را نشان دهد اما هنوز با پر کردن جای امید ابراهیمی فرمانده وسط میدان استقلال در فصل گذشته فاصله دارد.

در بین از خرید های که برای استقلال نتوانستن درخشان ظاهر شوند می توانند به دانشگر ، میثم تیموری ، فرشاد محمدی مهر ، مرتضی آقاخان (مصدوم از ابتدا فصل) و… نام برد که یا فرصت نکردن نمایش خوبی داشته باشند یا در ترکیب بودن و عملکرد مناسبی نداشتند. و شاید در آینده اگر این بازیکنان باشند بتوانند خود را در استقلال پیدا کنند و نمایش بهتری داشته باشند.

در بین این خرید های بد دو خرید فوق العاده که نسبت به خرید های بد استقلال هزینه کمتری هم برای آن شد. همام طارق بازیکن عراقی بود که بسیار نمایش خوبی در استقلال داشت و الهیار صیادمنش جوان آینده دار که در استقلال موفق ظاهر شده است.

وینفرد شفر اما دوباره به رو به جوانگرایی در ترکیب اصلی کرد و توانست چند بازی نتیجه بگیرد اما در بازی آخر خود مقابل سپاهان با عملکرد خوب بازیکنان اش اما دوباره شکست خورد تا برخی از افراد در سکو ها شعار هایی علیه کادرفنی و بازیکنان سر دهند که دور از انصاف است چون شفر با وجود مشکلات که در ترکیب داشت و با از دست دادن ترکیب اصلی خودش نتایج بدی نگرفته است و در 10 بازی گذشته در لیگ توانست 14 امتیاز جمع کند و هنوز فاصله زیادی با صدر جدول ندارد. گفتنی است که بازیکنان استقلال که در این لیست به عنوان خرید بد معرفی شدند کیفیت بالایی دارند که احتمالا نیاز به فرصت بیشتر برای نشان دادن خود دارند. شاید با رفتن شفر سال ها استقلال نتواند گزینه ای در حد این سرمربی با تجربه پیدا کند. نظر شما درباره اینکه آیا وینفرد شفر چوب خرید های اشتباه اش را می خورد چیست برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید.