پاستیل انار خوشمزه و مخصوص شب یلدا

میخواهیم به شما در این مطلب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه پاستیل انار خوشمزه و مخصوص مناسب یلدا را برای شما قرار دهیم. پاستیل از جمله پرطرفدار ترین خوراکی های نسل جوان است که در ایران هم بسیار هوادار دارد اما نگرانی بسیار از خانواده این است که آیا این خوراکی بصورت سالم تهیه می شود یا خیر اگر نگران این موضوع هستید می توانید به کمک این مطلب می توانید با میوه انار پاستل درست کنید.

مواد لازم برای تهیه پاستیل انار

آب انار دو پیمانه سرخالی
شکر دانه ریز یک پیمانه
گلوکز مایع یک دوم پیمانه
پودر ژلاتین یک دوم پیمانه
رنگ خوراکی قرمز (در صورت تمایل)
به مقدار لازم

چند نکته:
منظور از پیمانه، لیوان دسته‌دار فرانسوی است.
گلوکز مایع و پودر ژلاتین در مغازه‌های قنادی موجود است.

طرز تهیه پاستیل انار خانگی

ابتدا در قابلمه‌‌ای کوچک و نچسب، شکر و پودر ژلاتین را با یک دیگر مخلوط کرده، سپس گلوکز مایع را اضافه کنید و هم بزنید. آب انار را به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و بر روی حرارت ملایم قرار دهید. با یک قاشق چوبی مواد را هم بزنید تا به طور کامل در آب انار حل شوند و مایع یکدست و روشنی به دست آید. قابلمه را از روی حرارت بردارید و کمی زمان بدهید تا دمای آن پایین آید و ولرم شود. در این مرحله می‌توانید در صورت تمایل مقداری رنگ خوراکی قرمز بریزید تا خوش‌رنگ‌تر شود. قالب‌های پاستیل خود را آماده کرده و کمی آب سرد در داخل آنها بمالید. مواد را در داخل قالب بریزید و آنها را برای چند ساعت در داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود و خود را ببندد. استیل شما آماده است شما می‌توانید بعد از بیرون آوردن از قالب آن را در مقداری شکر بغلطانید.

نکات کلیدی و مهم

شما می‌توانید این پاستیل را در قالب‌های انار درست کنید تا شکل و شمایل یلدایی بیشتری به خود بگیرد.
این پاستیل مزه ترش و شیرینی خواهد داشت و رنگ خوراکی تنها ظاهر آن را زیباتر خواهد کرد و به همین علت شما می‌توانید رنگ خوراکی را از مراحل تهیه پاستیل حذف کنید.
در صورتی که قالب مخصوص پاستیل ندارید می‌توانید آن را در قالبی چهارگوش ریخته و پس از خارج شدن از یخچال با یک چاقوی مرطوب آن را به مکعب یا اشکال دیگر برش بزنید.
جهت تزیین پاستیل انار می‌توانید از انار و شکر کمک بگیرید.
می‌توانید از پاستیل انار برای تزیین ژله‌های شب یلدا استفاده کنید.

مطالب مرتبط