پنجعلی: هر مدیری به پرسپولیس می آید دروغ می گوید و وعده می دهد/ مصاحبه های آقایان خجالت آور بود، بازیکنان می خواستند اعتصاب کنند

کاپیتان اسبق پرسپولیس و تیم ملی گفت: معلوم است که کادرفنی و یحیی گل محمدی بیشتر از همه باید بابت بی پولی و مشکلات مالی دلشوره داشته باشند. من حتی شنیدم بچه های پرسپولیس قصد داشتند اعتصاب کنند.

محمد پنجعلی درگفت و گو با خبرورزشی صحبت هایی را مطرح کرد که بیشتر آن به خواست خودش به رسم امانت نزدمان ماند. مدافع پیشین تیم ملی و پرسپولیس همچنین اعلام کرد که به زودی درخصوص بسیاری از مسائل درون باشگاه پرسپولیس دست به افشاگری خواهد زد و… آنچه می خوانید بخش هایی از صحبت نسبتا طولانی با با محمد پنجعلی است؛

 از شرایط کنونی باشگاه پرسپولیس با خبرید؟

بله، خیلی چیزها می دانم اما دوست ندارم در این مقطع خیلی به آن اشاره کنم. مشکلات زیاد است و مدیرعامل و هیئت مدیره آگاهانه به باشگاه پرسپولیس آمده اند و درآینده هیچ بهانه ای ندارند.

منظورتان چیست؟

ببینید مدیران اول قبول مسئولیت می کنند و بعد بهانه می گیرند که وارث بدهی و بدبختی و فلان و بیسار شده ایم! این که نمی شود، شما حتما شرایط را می دانستید که آمده اید. این دوستان باید بتوانند پول بیاورند وگرنه نمی شود در نیم فصل دوم با دوچرخه به مصاف تانک رفت!

دوچرخه؟!

بله، تیم های دیگر و رقیبان پرسپولیس بودجه دولتی زیادی دارند. تأکید می کنم دولتی اما تیم قهرمان پرسپولیس با ۴۰ یا ۵۰ میلیون هوادار باید لَنگ پول باشد؟ این قشنگ نیست. آقایان آبروی فوتبال ایران را درآسیا بردند. حتما بنویسید که حذف پرسپولیس و استقلال ازآسیا بدترین ضربه به فوتبال ایران بعد از انقلاب بود. من به عنوان یک بازیکن سابق و هوادار پرسپولیس هنوز هم درشوک این اتفاق زشت و تلخ هستم.

هیچ کسی هم مسئولیت این اتفاق را نپذیرفت و هرکسی گردن دیگری انداخت؟

دیدن مصاحبه های آقایان هم خجالت آور بود. سوتی وحشتناکی دادند و بعد یکی یکی می آمدند در تلویزیون مصاحبه می کردند. خجالت آور بود.

مصاحبه یحیی گل محمدی درخصوص مشکلات مالی را دیدید یا شنیدید؟

معلوم است که کادرفنی و یحیی گل محمدی بیشتر از همه باید بابت بی پولی و مشکلات مالی دلشوره داشته باشند. من حتی شنیدم بچه های پرسپولیس قصد داشتند اعتصاب کنند اما به احترام مردم و هواداران تمرین کردند. این بچه ها هم خرج دارند، خانواده دارند و روی قرارداد خودشان حساب باز کرده اند. مدیران باشگاه باید احساس تعهد کنند. اگر قراردادی امضا می شود باید مدیران بعدی هم نسبت به آن تعهد داشته باشند. ما هم بازیکن بودیم و خاک این باشگاه را خوردیم.

زمان شما دردهه ۶۰ هم پولی در بساط نبود. درست است؟

آن زمان فرق می کرد و هیچ تیمی پول نداشت. شاید پولی در بساط نبود اما هویت بود. هویتی که مردم و هواداران پرسپولیس به ما دادند و بسیار هم برای من یکی ارزشمند است. ضمن آن که  من افتخار می کنم اولین قراردادی که با پرسپولیس بستم، مرحوم علی عبده پای آن را امضا کرد. امضایی که ارزش و اعتبار داشت و مثل امضای مدیران امروزی فوتبال ما نبود. مدیرانی که فقط دروغ گفتن و وعده دادن را بلد هستند.

ضیا عربشاهی همبازی شما در مصاحبه ای گفته که پرسپولیس شعبه دوم سایپا شده است. نظر شما دراین رابطه چیست؟

حرف های زیادی در این رابطه دارم اما فعلا نمی خواهم چیزی بگویم. من و امثال من خاک باشگاه پرسپولیس را خوردیم و حرف هم زیاد داریم اما اجازه بدهید به موقع حرف هایم را خواهم زد.

چرا الان حرف های خودتان را نمی زنید. ظاهرا خیلی مسائل را از درون تیم پرسپولیس می دانید؟

خیلی چیزها را می دانم و در همین یکی دو سال هم درآکادمی پرسپولیس مسئولیت داشتم. خیلی دروغ ها شنیدم و خیلی مسائل را دیدم که از درون باشگاه می خواستند به تیم لطمه بزنند.

یعنی چی؟!

به طور مثال در زمستان گرمکن به تیم های پایه نمی دادند و بچه ها با آستین کوتاه تمرین می کردند! همین طور دستمزد مربیان تیم های پایه را نمی دادند تا خسته شوند و بروند. همین الان هم می دانم چقدر پرسپولیس مشکل دارد و یحیی گل محمدی و شاگردانش به خاطر دل هواداران تمرین و بازی می کنند.

بسیارخوب، با همه این تفاسیر بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان را چطور می بینید؟

تیم هایی که روبروی پرسپولیس بازی می کنند همیشه از انگیزه بیشتری برخوردارند. این موضوع مربوط به امروز و دیروز نیست و همیشه پخش مستقیم یا دیده شدن بهتر در دیدار با پرسپولیس و استقلال باعث انگیزه اضافی برای حریفان می شود. بازی با فولاد خوزستان هم بسیار سخت است اما من به یحیی گل محمدی، کادرفنی پرسپولیس و این بازیکنان باور و اعتماد زیادی دارم. این تیم اگر از بیرون لطمه نخورد و مشکلات مالی آن برطرف شود باز هم شایسته ترین تیم برای کسب عنوان قهرمانی است. این حرف من نیست بلکه همه کارشناسان است که پرسپولیس بهترین فوتبال را بازی می کند و کیفیت فنی و تاکتیکی بهتری نسبت به سایر تیم ها دارد.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز