پنیر لاکتیکی

پنیر لاکتیکی در خانه درست کنید

پنیر لاکتیکی در خانه درست کنید

برای شما در این مطلب از وب سایت نازشو می خواهیم طرز تهیه پنیر لاکتیکی خانگی را به شما آموزش دهیم. ما سعی کردیم بطورکامل به شما آموزش دهیم که چگونه این پینر را در منزل آماده کنید. پنیر درست کردند اصلا کار سختی نیست و شاید اگر شیر محلی را بتوانید از مراکزی که امروز در سراسر شهر ها حضور دارند تهیه کنید می توانید پنیر های خانگی را تهیه کنید. در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پنیر لاکتیکی
سرکه سفید: ۱ لیوان
آب: ۱ کیلوگرم
نمک: ۵۰ گرم
ماست ترش: ۲۵۰ گرم
شیرمحلی: ۱۰ کیلوگرم

طرز تهیه پنیر لاکتیکی در خانه

برای شروع کار تهیه شما می توانید ابتدا شیر را را روی شعله قرار می دهیم تا بجوشه، بعد از ده دقیقه جوشیدن شیر، ماست و سرکه را اضافه و هم می زنیم، بعد از بریدن شیر، دو الی سه دقیقه هم می زنیم. صافی پارچه ای را روی آبکش قرار داده و مخلوط پنیر و آب پنیر را داخل آن می ریزیم،

بعد از گرفتن آب پنیر به صافی شکل داده و روی آن جسم سنگین قرار می دهیم و برای حداقل دو ساعت کنار می گذاریم. نمک و آب را داخل قابلمه ریخته و روی شعله قرار داده تا به دمای جوش برسه. تکه های برش خورده پنیر را داخل آب نمک قرار می دهیم. برای اینکه بهترین پنیر را بتوانید تهیه کنید حتما نیاز دارید یکی دوبار تهیه آن را امتحان کنید تا کامل بتوانید یک پنیر بسیار خوشمزه درست کنید.