پودینگ برنج

پودینگ برنج خوشمزه برای میان وعده

پودینگ برنج خوشمزه برای میان وعده

برای شما در این مطلب سایت نازشو در دسته آشپزی نیز طرز تهیه پودینگ برنج خوشمزه را قرار دادیم. پودینگ ها را به عنوان دسر می شناسیم ولی بسیاری هم از آن را به عنوان میان وعده استفاده می کنند که بسیار مفید است ما هم در این مطلب قصد داریم به شما یکی از خوشمزه ترین پودینگ های با برنج را آموزش دهیم. شما بعد از خواندن این مطلب خواهید توانست یک پودینگ بسیار خوشمزه را با برنج تهیه کنید گفتنی است که ما در اینجا برای چهار نفر این دسر یا میان وعده را تهیه کردیم و شما اگر می خواهید برای تعداد بیشتر یا کمتری آن را تهیه کنید با مواد اولیه که ما در اینجا مشخص کردیم را به نسب افراد کم یا زیاد کنید. در ادامه همراه ما باشید با تهیه این این دسر خوشمزه.

مواد لازم برای تهیه پودینگ برنج خوشمزه

یک دوم قاشق  مربا خوری وانیل
۲ پیمانه شیر
۸ تا ۱۰ قاشق غذا خوری شکر
۲ قاشق غذا خوری نشاسته ذرت
یک دوم پیمانه برنج
۱ عدد زرده تخم مرغ
۲ پیمانه آب

طرز تهیه پودینگ برنج برای میان وعده یا دسر

خوب مثل برنجتان را بین 2 تا 4 ساعت در آب قرار دهید تا  خوب خیس بخورد. سپس  آن را با مقدار مناسب آب، درون یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب آن بجوشد و شروع به قل زدن کند. درب قابلمه را روی آن قرار دهید و حرارت را کم کنید. هر چند دقیقه یک بار برنج تان را با یک قاشق چوبی هم بزنید. این کار را ادامه دهید تا برنجتان قد بکشد و آب آن تقریبا تمام شود. در ادامه کار هم شیر و شکر را به برنج اضافه کنید و آن‌ها را خوب با هم، هم بزنید. نشاسته ذرت را درون مقداری شیر حل کنید و در همان حال که مواد روی حرارت هستند نشاسته ذرت هم به آن‌ها اضافه کنید. در همین حین که موادتان روی حرارت قرار دارد آن‌ را مدام هم بزنید تا پودینگتان ته نگیرد.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه میان وعده سالم و خوشمره

بعد هنگامی که پودینگتان جوشید وانیل را به آن اضافه کنید و اجازه دهید روی حرارت کم، کمی بجوشد. پودینگ برنج ترکی کمی به شیر برنج شباهت دارد. پودینگ شما حاضر است. آن را به ظرف سروتان منتقل کنید و آن را درون یخچال قرار دهید تا خنک شود سپس آن را میل کنید. می‌توانید کمی زرده تخم مرغ را با سه قاشق غذا خوری از پودینگ خنک شده، خوب مخلوط کنید و روی پودینگتان بزنید و آن را برای چند دقیقه در فر قرار دهید تا روی آن تغییر رنگ دهد و قهوه‌ای شود. دقت کنید که پودینگتان را برای مدت طولانی در فر قرار ندهید تا آب آن گرفته نشود.

امیدواریم طرز تهیه آن را به خوبی یاد گرفته باشید از اینکه تا انتها همراه سایت نازشو بودید از شما سپاسگزار هستیم.