پوکر شاگردان گل‌محمدی در یک هشتم نهایی / پرسپولیس از رکورد سپاهان عبور کرد

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری مقابل استقلال تاجیکستان یک پوکردر مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان خلق کرد.

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری یک بر صفر مقابل استقلال تاجیکستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان با احتساب عملکردش در شکل و شمایل قبلی این مسابقات که به نام جام باشگا‌ه‌های آسیا برگزار می‌شد، برای هشتمین بار موفق به صعود به مرحله یک چهارم شد.

پرسپولیس در جام باشگاه‌های آسیا در فصل‌های ۹۷-۱۹۹۶، ۹۸-۱۹۹۷، ۲۰۰۰-۱۹۹۹ و ۲۰۰۱-۲۰۰۰ توانست به جمع هشت تیم برتر آسیا برسد. البته در آن سال‌ها مرحله یک چهارم نهایی به شکل گروهی برگزار می شد و سرخ‌پوشان در هر چهار دوره حضور خود در جمع ۸ تیم برتر آسیا، موفق به راهیابی به مرحله نیمه نهایی شدند. هرچند به جز فصل ۹۸-۱۹۹۷ که با باخت در دیدار قبل از فینال و رده‌بندی نتوانستند به رتبه‌ای بهتر از چهارمی برسند، در ۳ دوره دیگر با وجود باخت در نیمه نهایی، با بردن دیدار رده‌بندی رتبه سوم را کسب کردند.

برد برابر استقلال تاجیکستان سبب شد سرخ‌پوشان در دهمین دوره حضور خود در فرمت جدید لیگ قهرمانان، برای چهارمین بار موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی شوند و از رکورد سپاهان که ۳ بار به این مرحله راه یافته است، عبور کنند.

زردپوشان اصفهانی در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ توانستند به جمع هشت تیم برتر آسیا راه یابند و پرسپولیس که در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ به این مرحله رسیده است، اکنون برای چهارمین بار بازی در یک چهارم نهایی فرمت فعلی لیگ قهرمانان را تجربه می کند.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  شروع دردسرهای یحیی؛ پرسپولیس بدون ملی پوشان راهی عربستان می شود

سرخ‌پوشان که در چهار فصل اخیر ۳ بار به نیمه نهایی رسیده اند در صورت برتری در مرحله بعدی می‌توانند این رکورد را به چهار حضور در نیمه نهایی در پنج سال برسانند.

همچنین سرخ‌پوشان در این ده دوره در سال‌های ۲۰۰۳، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۹ در مرحله گروهی از دور مسابقات کنار رفتند. سال ۲۰۱۷ با شکست مقابل الهلال در نیمه نهایی از صعود به فینال بازماندند و در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ هم در فینال برابر کاشیما آنتلرز ژاپن و اولسان هیوندای کره‌جنوبی شکست خوردند.

  Read more...

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز