پیراشکی کرم دار

پیراشکی کرم دار مخصوص خانگی

پیراشکی کرم دار مخصوص خانگی

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه پیراشکی کرم دار مخصوص خانگی را به شما آموزش دهیم. ما در اینجا می خواهیم بطور کامل به شما آموزش دهیم که چگونه بتوانید پیراشکی های بسیار خوشمزه را در منزل تهیه کنید. پیراشکی ها نکات زیاد برای تهیه دارند تا خوشمزه آماده شوند که ما در ادامه این مطلب تمام موارد مورد نیاز برای شما منتشر می کنیم.

مواد لازم برای تهیه پیراشکی کرم دار

خمیر مایه فوری ۱ قاشق سوپ خوری یا ۷ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
شکر ۴۰ گرم یا یک سوم پیمانه
کرم پاتیسر یک و نیم پیمانه
آب ولرم یک چهارم پیمانه
آرد نول (همه کاره) حدوداً ۵۰۰ گرم یا تقریباً ۵ پیمانه
شیر یک پیمانه
روغن مایع یا کره یک چهرم پیمانه
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
نمک ۱ پنس

 

پیراشکی کرم دار

طرز تهیه پیراشکی کرم دار مخصوص خانگی

پیراشکی خانگی قبل از شروع اگر از کره استفاده می‌خواهیم استفاده کنیم، اون رو در محیط آشپزخونه قرار می‌دیم تا نرم بشه. سپس مثل همیشه و برای عمل آوردن خمیر مایه، یک قاشق غذاخوری از شکر رو توی آب ولرم حل می‌کنیم و بعد خمیر مایه رو روی آب می‌پاشیم و فقط یک دور هم می‌زنیم. سپس اون ظرف حاوی خمیر مایه و آب رو در یک جای گرم و تاریک آشپزخونه قرار می‌دیم تا عمل بیاد.

عمل آوردن خمیر مایه – خمیر پیراشکی

همونطور که مشاهده می‌فرمایید، حجم خمیر مایه تقریباً دو برابر شده و حالت پفکی پیدا می‌کنه. اگر خمیر مایه به این حالت نرسیده باشه به این معنی که یا خمیر مایه تازه نبوده یا دمای آب خیلی سرد یا گرم بوده. اگر خمیر مایه بیش‌تر از ۱۰ دقیقه بمونه بوی ناخوشایندی می‌گیره و خمیرمون مزه ترشیدگی خواهد داد. در زمان آماده شدن خمیر مایه، کارمون رو شروع می‌کنیم پس برای شروع تخم مرغ‌ها رو داخل یک کاسه عمیق میشکنیم و کره با روغن مایع رو بهش اضافه می‌کنیم.
سپس شکر رو همراه با وانیل، اضافه می‌کنیم.

اضافه کردن شکر به تخم مرغ و روغن و بالاخره شیر ولرم رو اضافه می‌کنیم و همه مواد با همزن دستی خوب با هم مخلوط می‌کنیم تا با هم یکدست بشن. اضافه کردن شیر به بقیه مواد حالا نوبت اضافه کردن خمیر مایه به مخلوط شیر و تخم مرغ و شکر و روغن و وانیل هست.

اضافه کردن خمیر مایه عمل اماده به بقیه مواد  حدوداً نصف پیمانه از آرد رو که با نمک مخلوط و قبلاً از الک رد کردیم، جدا می‌کنیم و آرد رو در دو مرحله به مواد اضافه می‌کنیم. اضافه کردن آرد در مرحله اول به مواد با یک قاشق چوبی (ترجیحاً) مواد رو با هم مخلوط می‌کنیم و بقیه آرد رو به مواد اضافه می‌کنیم و خوب به هم می‌زنیم و تا جاییکه امکان داشته باشه آرد رو به خورد مواد می‌دیم.

اضافه کردن بقیه ارد به مواد وقتی که خمیر کم کم منسجم شد و خودش رو گرفت، قاشق رو کنار می‌ذاریم و با دست شروع به ورز دادن می‌کنیم. اگر خمیر خیلی چسبنده بود و ورز دادن خمیر امکان نداشت، یک قاشق یک قاشق از آردی که کنار گذاشته بودیم به خمیر اضافه می‌کنیم. مثل همیشه یادمون هست که آرد اضافی به خورد خمیر دادن از کیفیت نهایی کار کم می‌کنه و ما نهایتاً پیراشکی لطیفی نخواهیم داشت. خمیر رو ورز می‌دیم برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه. هرچه خمیرمون بهتر وزر داده بشه لطیف‌تر خواهد شد. حالا خمیر رو داخل یک کاسه که کمی اون رو به روغن آغشته کردیم قرار می‌دیم و روی اون رو با محافظ غذا می‌پوشونیم و روش رو یک پارچه می‌کشیم و در یک جای گرم‌تر آشپزخونه قرار می‌دیم تا حجمش دو برابر بشه.

 

پیراشکی کرم دار

خمیر ورز داده شده رو داخل کاسه عمیق و چرب شده قرار می‌دیم. بعد از این مدت، خمیر باید حجم قابل توجهی پیدا کرده باشه و برای چانه گیری آماده شده باشه.

خمیر حجم گرفته بعد از استراحت اول خمیر در صورتی که استراحت مناسب و کافی داشته باشه در این مرحله باید بسیار لطیف و منعطف باشه. پف خمیر رو می‌گیریم و بعد از اون چانه‌هایی به وزن تقریبی ۶۰ گرم جدا می‌کنیم (چانه‌هایی به اندازه یک نارنگی کوچک).

جدا گردن چانه هاز خمیر  بعد از اینکه همه چانه‌ها رو جدا کردیم، مجدداً روی اون‌ها رو می‌پوشونیم و برای نیم ساعت بهشون استراحت می‌دیم. بعد از این مدت یکی یکی اون‌ها روی تخته باز می‌کنیم.

باز کردن چانه‌ها بعد از استراحت دوم  حالا برای سرخ کردن پیراشکی‌ها یک تابه کوچک یا شیر جوش رو انتخاب می‌کنیم و مقدار کافی روغن درونش می‌ریزیم و صبر می‌کنیم تا حسابی داغ بشه بعد خمیر‌ها رو یکی یکی داخل روغن سرخ می‌کنیم.

سرخ کردن پیراشکی‌ها درون روغن داغ موقع سرخ کردن پیراشکی‌ها شعله رو ملایم می‌کنیم تاپیراشکی‌ها کاملاً سرخ بشن و در عین حال مغزشون هم به صورت کامل پخته بشه. اگر شعله زیاد باشه روی پیراشکی‌ها سرخ میشه در حالیکه مرکز یراشکی‌ها خمیر باقی می‌مونه.

سرخ شدن پیراشکی

وقتی یک طرف پیراشکی‌ها رو سرخ کردیم، اون‌ها رو برمیگردونیم و طرف دیگه رو سرخ می‌کنیم. سپس پیراشکی‌های سرخ شده روی یک دستمال حوله‌ای آشپزخونه قرار می‌دیم تا روغن اضافیش گرفته بشه. سپس روشون رو پودر قند می‌پاشیم یا درون مقداری شکر می‌غلتونیم.

پیراشکی‌های سرخ شده و کاور شده با شکر یا پودر قند حالا پیراشکی‌ها رو از یک نقطه در کنارشون با یک سیخ چوبی سوراخ می‌کنیم و بعد داخلشون رو با کرم پاتیسر رو که توی قیف ریختیم پر می‌کنیم. پیراشکی‌ها آماده سرو کردن هستن. در صورتی که نخواسته باشیم پیارشکی هامون کرم دار باشن اون‌ها رو با سس شکلاتی یا یا گنش کاور می‌کنیم یا به همون صورت شکری سرو می‌کنیم.