طرز تهیه سیب زمینی کبابی

پیش غذا با سیب زمینی ساده و مجلسی

پیش غذا با سیب زمینی ساده و مجلسی

برای شما در این پست از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه پیش غذا با سیب زمینی ساده و مجلسی را برای شما منتشر کنیم در ادامه با دستور تهیه این غذای سالم که مناسب سرو در مراسم های خانوادگی هم هست. پر از خاصیت های فوق العاده است چون سیب زمینی بطور کبابی تهیه می شود . ادویه ها و روغن زیتون به این اسنک طعمی فوق العاده می دهد که در ادامه بیشتر با روش تهیه آن آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه غذا با سیب زمینی 

سیب زمینی ۶ عدد متوسط
روغن زیتون ۱/۴ فنجان
نمک ۱-۲ قاشق چایخوری
فلفل سیاه به میزان دلخواه
زیره ۲ قاشق چایخوری
پاپریکا(اختیاری) 1/2 قاشق چایخوری
قالب به شکل قلب

طرز تهیه غذا با سیب زمینی ساده و مجلسی

سیب زمینی کبابی قلبی، روشی ابتکاری، خلاقانه و رژیمی برای تهیه سیب زمینی سرخ کرده است.این سیب زمینی های قلبی می توانند انتخابی عالی برای یک وعده رمانتیک و عاشقانه باشند. سیب زمینی های قلبی را می توان بعنوان اسنک یا در کنار انواع غذاهای گوشتی سرو کرد. فر را روی 200 درجه سانتیگراد قرار دهید. کف سینی فر را با فویل بپوشانید و روی آن را با کمی روغن چرب کنید. یک قابلمه بزرگ را پر از آب کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش بیاید.

غذا با سیب زمینی ساده و مجلسی

در این فاصله سیب زمینی ها را پوست بکنید و حلقه حلقه کنید. سپس حلقه های سیب زمینی را با قالب قلبی برش بزنید. به همین ترتیب تمام سیب زمینی ها را بصورت قلبی ببرید. سیب زمینی های قلبی را داخل آب جوش بریزید و حدود 3 -4 دقیقه بپزید. سیب زمینی ها را آبکشی کنید، سپس در کاسه بزرگی بریزید تا کمی خنک شوند.

روغن زیتون، نمک، فلفل، زیره و پاپریکا را در کاسه ای با هم ترکیب کنید. مایع را روی سیب زمینی ها بریزید و هم بزنید تا تمام سیب زمینی ها به مواد آغشته شوند. سپس سیب زمینی ها را داخل سینی فر بریزید و پخش کنید. سینی فر را حدود 20 الی 25 دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید. در اواسط پخت با کفگیر سیب زمینی ها را هم بزنید تا طرف دیگر آن ها نیز برشته شود. می توانید در اواخر پخت، شعله بالای فر را نیز به مدت 5 دقیقه روشن کنید تا سیب زمینی ها کاملا برشته و طلایی شوند. سیب زمینی های برشته قلبی را در ظرف سرو بریزید و همراه با سس دلخواه نوش جان کنید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه سیب زمینی تنوری مخصوص