چای دارچین

چای دارچین روش تهیه و خواص آن

چای دارچین روش تهیه و خواص آن

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو چای دارچین روش تهیه و خواص آن را قرار دادیم شما در این مطلب سایت نازشو در کنار اینکه با کلی از خواص این چای آشنا می شوید و روش تهیه آن را هم یاد خواهد گرفت گفتنی است که چای دارچین طبق تحقیقاتی که انجام شده است خواص بسیاری برای قند خون بالا ، مفید برای معده ، کمک به رفع استرس و… کلی از خاصیت های دیگر که ما در این مطلب بیشتر آن ها را برای شما قرار دادیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد همچنین در انتها برای شما دستور تهیه دارچین را قرار دادیم که بسیار به اشتباه خیال می کنند استفاده از چند چوب دارچین در چای سیاه همان چای دارچین است که اینطور نیست و در پایان درباره روش تهیه آن هم توضیح کوتاه برای شما قرار خواهیم داد حتما تا انتها همراه ما باشید.

چای دارچین

در یک تحقیق نشان داده شده بیماران دیابتی که به مدت ۴۰ روز، روزانه یک گرم دارچین به رژیم غذایی معمول خود افزودند، میزان قند خون، کلسترول و چربی‌های خونشان تا ۳۰ درصد کاهش یافت و کاهش میزان کلسترول، قند و چربی خون در بیماران دیابتی تاثیر مفیدی در بهبود سلامتی دارد.  همچنین فزودن مقدار کمی دارچین به چای، آب پرتقال یا غلات مفید است. با جوشاندن آب با یک تکه دارچین به راحتی می‌توان چای دارچینی نیز تهیه کرد.

شما می‌توانید با نوشیدن یک فنجان چای دارچین تب را به سرعت پایین آورده همچنین دارچین بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و برای رفع درد به کار می‌رود اثر آن آرام‌کننده و نشاط‌بخش است و باعث گشوده شدن رگ‌ها می‌شود و در گردش خون اثری مثبت دارد و بدن را در مقابل امراض مصون نگه می‌دارد و می‌توان گفت اثر پنی‌سیلین و آنتی‌بیوتیک را داراست، پس پیشنهاد می‌شود اگر سرما خوردید یا ضعف شدید داشتید، مصرف یک فنجان چای دارچین را در روز فراموش نکنید پس اگر چای معمولی نیز می‌نوشید آن را با یک قطعه پوست دارچین به هم زنید تا طعم چایتان را بهتر کند.

چای دارچین

خاصیت دارچین در چای


پیشگیری کننده از بیماری قند خون است.
یک انتی باکتری طبیعی در برگیرنده طیف وسیعی از باکتری هاست.
استرس و فشارهای عصبی را از بین میبرد و پیشگیری کننده از ابتلا به میگرن میباشد.
به کاهش قند خون در مبتلایان به دیابت کمک میکند.
بدن را در مقابل فارانژیت مقاوم میکند.
ریسک ابتلا به فشار خون بالا را کاهش میدهد.
یشگیری کننده از روماتیسم است.
تسکین دهنده و از بین برنده فشارهای عصبی است.
در روده ها مانع از تشکیل نیتروز امین میشود و سیستم روده ای را تقویت میکند.
دوست معده است.
بدن را در مقابل سرطان مقاوم میکند.
حاوی تعداد زیادی انتی اکسیدان با فرمولهای متفاوت از هم میباشد.
سر دردهای ناشی از مشغله کاری را از بین میبرد و خستگی ذهن را از بین میبرد.
خستگی را رفع میکند.

اما در انتها روش درست کردن یک چای دارچین

چای دارچین

تهیه این چای بسیار راحت است کافی است به یک لیوان اب بدون کلر در حال جوشیدن یک عدد چوب دارچین افزوده میشود . ۵ دقیقه در شعله ملایم و ظرف در بسته جوشانده میشود بعد از ولرم شدن نوشیده میشود. امیدواریم این مطلب مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد. این پست گردآوری شده است.