اسفناج و ماست

چرا نباید اسفناج و ماست را باهم بخوریم

اسفناج و ماست

اسفناج با ماست یکی از غذا هایی است که بسیاری علاقه زیادی به خوردن آن دارند چون از نظر آن ها هم اسفناج خیلی مفید است و هم ماست و این کاملان درست هر دو این ها خواص بسیاری برای بدن دارند. اما خوردن اسفناج و ماست باهم خوب است و برای بدن مفید است این سوالی است که شاید به ذهن کسانی که این ترکیب را دوست دارند برسد. ما در این مطلب از سایت نازشو به بررسی این موضوع می پردازیم و می خواهیم ببینیم که آیا وقعاُ اسفناج با ماست برای بدن مفید است یا خیر ؟

متخصصین تغذیه بر این باور هستند که اگزالات یک ماده ای است که شما وقتی محصولات لبنی را مصرف می کنید آن را دریافت می کنید و شما حتمان باید مراقب ترکیب محصولات لبنی با دیگر خوراکی ها باشید و از تداخلات غذایی مضر اجتناب کنید و آن ها را باهم نخورید.

بسیاری بر این معتقد هستند که اگر بعضی مواد غذایی را باهم مخلوط کنند و بخورن به هضم بهتر دستگاه گوارش بسیار کمک می کند، اما این در مورد همه مواد غذایی درست نیست و در بعضی ترکیبات واقعان اشتباه است. در واقع دانشمندان امروزه به این نتیجه رسیده‌اند که بعضی از ترکیبات غذایی برای بدن مضر و بعضی مفید هستند.

ترکیب اسفناج و ماست

اما برسیم به اصل مطلب یا همان ترکیب اسفناج و ماست یکی از این ترکیب‌ های غذایی مضر است. که خیلی از افراد این ترکیب را بسیار دوست دارند. اما آگاهی ندارند که نباید اسفناج و ماست را ترکیب کنند. کلسیم موجود در اسفناج به‌خودی‌ خود تا حد خیلی کمی وارد بدن می‌شود و اگر آن را با ماست ترکیب کنید، جذب کلسیم ماست نیز کاهش پیدا می‌کند. در اصل ترکیبات خاصی به‌ نام اگزالات در اسفناج وجود دارند که با کلسیم ترکیب می‌شوند و از جذب کلسیم به بدن جلوگیری می‌کنند. و همین امر باعث می شود که این ترکیب برای بدن مفید نباشد.

و در آخر هم به این نکات توجه داشته باشید که اگر دوره یائسگی را می‌گذرانید یا اگر رژیم غذایی گیاهی دارید یا اگر می‌خواهید کلسیم کافی به بدن‌تان برسانید. خیلی بهتر است از مخلوط کردن محصولات لبنی با مواد غذایی خاصی که ماده اگزالات زیادی دارند پرهیز کنید. لازم است بدانید که مواد غذایی که دارای اگزالات زیادی هستند جعفری ، تره فرهنگی اسفناج و چغندر  هستند. متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که به‌ جای استفاده از ماست می توانید شیر نارگیل را با اسفناج ترکیب کنید و این ترکیب برای شما بسیار مفید تر خواهد بود.

از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید سپاس گذاریم شما می توانید با استفاده از دکمه اشتراک گذاری این مطلب را با سایر دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آن هم از این موضوع باخبر شوند.