چطور کفش ها را میتوانیم شستشو دهیم؟

چطور کفش ها را میتوانیم شستشو دهیم؟

چطور کفش ها را میتوانیم شستشو دهیم؟ آیا شستن کفش در ماشین لباسشویی امکان پذیر است؟ بسیاری از مردم ساعت های زیادی در طول روز کفش می پوشند. این باعث می شود که کفش ها به مرور زمان نیاز به شستن داشته باشند.

اما همانطور که می دانید کفش های موجود در بازار از مواد مختلفی ساخته می شوند و نمی توان انواع کفش ها را با ماشین لباسشویی شست. زیرا هم کفش و هم ماشین لباسشویی آسیب میبینند. بنابراین لازم است ابتدا با نکات مهم تمیز کردن کفش ها آشنا شوید.

در این مقاله ابتدا بایدها و نبایدهای شستن کفش را بررسی می کنیم و سپس راهنمای جامعی در مورد «نحوه شستن کفش در ماشین لباسشویی» ارائه می کنیم.

چطور کفش ها را میتوانیم شستشو دهیم؟

چه عواملی باعث می شوند که کفش ها بو بگیرند؟

✅ به طور کلی عامل اصلی ایجاد بوی نامطبوع برای کفش تعریق پاهای داخل کفش است.

✅ اگر هنگام پوشیدن کفش جوراب نپوشید این مشکل تشدید می شود و به دلیل ساییدگی بیشتر کفش با پا، میزان جذب عرق پا به بدنه کفش افزایش می یابد و در نتیجه کفش بو می گیرد.

✅ به همین دلیل باید کفش ها را در ماشین لباسشویی بشوییم. اما راهی وجود دارد که با هر بار پوشیدن کفش از بوی نامطبوع داخل آن بکاهید.

✅ وقتی کفش هایتان را برای مدت طولانی در می آورید، سعی کنید پس از درآوردن کفش ها، آن ها را در محیطی آزاد قرار دهید تا جریان طبیعی هوا وارد آن ها شود. به این ترتیب نوعی تهویه در داخل کفش ایجاد می شود و قسمت قابل توجهی از بوی نامطبوع کفش در عرض چند ساعت از بین می رود.

چطور کفش ها را میتوانیم شستشو دهیم؟

شستن کفش در ماشین لباسشویی؛ آره یا نه؟

یک سوال اساسی وجود دارد که ابتدا باید به آن پاسخ دهیم. آیا شستن انواع کفش با ماشین لباسشویی امکان پذیر است؟

✅ پاسخ به این سوال منفی است. خیلی ها وقتی می بینند که کفش هایشان باید شسته شود، اولین چیزی که به ذهنشان خطور می کند این است که کفش هایشان را داخل ماشین لباسشویی بیندازند.

✅ اما آیا این تصمیم درستی برای هر نوع کفش زنانه یا مردانه است؟ قطعا نه. توصیه می شود حتی الامکان برای شستن کفش های چرمی و جیر از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. جنس این کفش ها بسیار حساس است و برای تمیز کردن کفش های چرمی باید از روش های دستی استفاده کنید.

✅ شستن کفش های جیر با ماشین لباسشویی باعث می شود کفش برای همیشه حالت اولیه خود را از دست بدهد و در نتیجه دیگر قابل استفاده نباشد.

چطور کفش ها را میتوانیم شستشو دهیم؟

✅ انواع دیگری از کفش های مردانه و زنانه نیز وجود دارد که وزن زیادی دارند. این کفش ها با کفی سفت و سخت ساخته می شوند و عمدتاً برای ورزش های خاصی استفاده می شوند.

✅ از شستن این نوع کفش ها در ماشین لباسشویی خودداری کنید. زیرا نه تنها خود کفش بلکه ماشین لباسشویی نیز آسیب جدی دیده است. همچنین اگر کفش های شما تزئینات خاصی دارند، به هیچ وجه نباید از ماشین لباسشویی استفاده کنید. چون تزئینات کفش آسیب دیده است.

✅ شستن کفش با ماشین لباسشویی اگر از پارچه، نایلون، کتان یا پلی استر باشد. به راحتی امکان پذیر است. جنس این کفش ها مقاومت بالایی دارد و پس از شستشو با ماشین لباسشویی هیچ واکنش منفی نشان نمی دهد. گنجاندن موارد ضروری در چک لیست های راهنمای خرید کفش می تواند شما را تا حد زیادی از کفش های بی کیفیت دور نگه دارد.

چند جفت کفش را می توان همزمان در ماشین لباسشویی گذاشت؟

برای پاسخ به این سوال باید به 2 نکته توجه کرد:

✅ ظرفیت ماشین لباسشویی را حتما از دفترچه راهنمای آن مطالعه کنید.

✅ شستن کفش در ماشین لباسشویی در صورتی که کفش ها رنگ های متفاوتی داشته باشند به هیچ وجه توصیه نمی شود.

✅ این گونه کفش ها را حتما جداگانه بشویید.

✅ برای تمیز کردن کفش های سفید بهتر است آنها را به تنهایی بشویید.

✅ با توجه به این دو نکته معمولا بین ۲ تا ۳ جفت کفش به طور همزمان در ماشین لباسشویی خانگی قرار می گیرد و قابل شستشو است. البته سایز کفش نیز مهم است و باید به این موضوع نیز توجه شود.

تمیزی کفش

راهنمای گام به گام شستن کفش در ماشین لباسشویی

تا اینجا نکات ضروری را یاد گرفتیم که در شستن کفش با ماشین لباسشویی باید به آنها توجه کرد. در این قسمت باید مراحل شستشوی کفش در ماشین لباسشویی را بررسی کنیم. این مراحل عبارتند از:

1. برچسب شستشوی کفش را بررسی کنید

معمولا بسیاری از کفش های موجود در بازار به خصوص کفش های خارجی دارای یک سری دستورالعمل هستند که برای استفاده بهینه از کفش باید در نظر گرفته شود که همراه با کفش در اختیار مشتری قرار می گیرد.

این راهنما معمولاً به نکات مهمی در مورد مراقبت از شستن کفش نیز اشاره می کند.

سخن پایانی:

اگر کفش های شما این راهنما را دارند حتما قبل از شستن کفش هایتان در ماشین لباسشویی، آن ها را به دقت بخوانید. همچنین توصیه می کنیم یک بار نکات مهم این آموزش را استخراج کرده و برای همیشه رعایت کنید.

The post چطور کفش ها را میتوانیم شستشو دهیم؟ appeared first on تیپزا – مد لباس – ست لباس – تیپ مردانه – استایل زنانه.