دوام زندگی مشترک

چند نکته برای دوام زندگی مشترک

در یکی دیگر از مطالب دسته سبک زندگی سایت نازشو برای شما مطلبی با عنوان چند نکته برای دوام زندگی مشترک خوب به طب در جامعه ای که زندگی های مشترک به چند سال نمی رسد و رشد و آمار طلاق در جامعه بطور چشمگیری در حال افزایش است دانشتن موضوعات و نکاتی که در کشور های مختلف درباره دوام زندگی مشترک به آن رسید است خالی لطف نیست. اما این راز های دوام زندگی مشترک چیست آیا راز های در این زمینه وجود دارد آیا مسئله های است که از اگر زوج ها نیز آن ها را بدانند و به آن عمل دوام زندگی مشترک آن بالا می رود و زندگی خوبی خواهند داشت و همه این مسئله ها را با خواندن این مطلب نیز می توانید درک کنید در این پست از سایت نازشو نیز سعی شده است از چند منبع برای جمع آوری مطالب درباره دوام زندگی مشترک نیز استفاده شود تا شما با مطالعه این مطلب چندین دیدگاه را درباره دوام زندگی مشترک بدانید و امیدواریم با خواندن این مطلب نکات مفید زیادی را نیز یاد بگیرید و در زندگی مشترک خود نیز استفاده کنید. امیدواریم با بالارفتتن سطح آگاهی در زندگی مشترک نیز آمار وحشتناک طلاق در جامعه ای که روزی طلاق در آن یکی از اتفاق های عجیب بود نیز کاهش پیدا کند و دوام زندگی مشترک یکی از شاخصه های مثبت  جامعه ما باشد.

 

فردی از زن و شوهر‌های میانسال پرسیده بود «آدم‌ها در میانسالی برای چه چیز‌هایی متأسف هستند؟» او انتظار داشت که این زوج‌ها خیانت، کار کردن زیاد یا موضوعاتی از این قبیل را مایه تأسف و پشیمانی بدانند، اما چیزی که در پاسخ این سؤال می‌شنید بسیار متفاوت بود. آن‌ها نگرانی‌های دائمی را که همواره در طول زندگی برای موضوعات مختلف داشته‌اند بیشتر از هرچیز دیگری مایه تأسف می‌دانند. نگرانی درباره موضوعاتی که معمولاً از کنترل و اراده انسان‌ها خارج هستند.
نگرانی برای کار، اخراج شدن از کار، بچه‌دار شدن، آینده بچه‌ها، قضاوت دیگران درباره زندگی زناشویی ، نگرانی برای از دست دادن رابطه‌ای که برای آن بسیار زحمت کشیده‌اید، ترس از بی‌پولی و احساس شرمندگی و انواع نگرانی‌هایی که لذت زندگی در زمان حال را از شما می‌گیرد.
پیلمر می‌گوید: صد‌ها زوج میانسال اعتراف کرده‌اند که آنچه برایش افسوس می‌خوردند از دست دادن زمان و فرصت‌هایی بوده است که در آن فقط نگران بوده‌اند بی‌اینکه هیچ نصیب و بهره‌ای برایشان داشته باشد. بسیاری از چیز‌هایی که به‌خاطرشان نگران هستید هرگز اتفاق نمی‌افتند. همه چیز به نگرش شما درباره زندگی بستگی دارد. شما معمولاً اتفاقات تلخ را پیش‌بینی نمی‌کنید. زمان و رابطه را برای اتفاقات پیش‌بینی نشده از دست ندهید.

برخی از مردان زنان را به خریدن اشیاء تزیینی و متنوع و هزینه کردن بی مورد متهم می‌کنند؛ اما نمی‌دانند که اگر این خصوصیات در زنان وجود نداشت، تنوع غذا، جذابیت‌های محیطی که خود یک نعمت محسوب می‌شود، نبود و مردان از آن بی‌بهره بودند.

اگر زندگی فقط براساس ذائقه مردان بود، همه افراد مانند انسانهای اولیه در غار زندگی می‌کردند. این رفتار زنان باعث می‌شود تا تنوع در دنیای پیرامون مردان ایجاد شود و از آن لذت ببرند. زمانی‌که مرد توجه‌ای به این زیبایی‌ها و تنوع نکند، به نظرش افراط می‌آید وهمیشه از این بابت شاکی است که زن هزینه بی‌مورد می‌کند و با این کار همسرش مخالف است. زنان باید سلیقه مردان را هم در این مورد به کار گیرند تا احساس نارضایتی نکنند.

همه ما عادت کرده‌ایم به رابطه خیلی کلی نگاه کنیم. اما یک رابطه از هزاران عمل و عکس‌العمل تشکیل شده است. رابطه پر است از نکته‌های ظریف و کوچک که باید به آن بها بدهید. شما همیشه فرصت دارید تا با توجه به جزئیات شریک زندگی‌تان را خوشحال کنید.
چیز‌هایی کوچک و به ظاهر بی‌اهمیت وجود دارند که رابطه شما را عمیق و لذت‌بخش می‌سازند. مثلاً همین که وقتی سخت مشغول کار یا مطالعه هستید به حرف یا سؤال ناگهانی همسرتان جواب بدهید، سرتان را بالا بیاورید و لبخند بزنید توانسته‌اید با یک توجه جزئی تأثیری عمیق روی رابطه بگذارید. یکی از نکته‌هایی که زوج‌های میانسال به آن تأکید می‌کردند عادت به احترام گذاشتن و رعایت ادب است.
ما همه آموخته‌ایم که برای قدردانی و سپاسگزاری بگوییم «متشکرم» «ممنونم». شما ممکن است در روابط اجتماعی مدام این جملات را به کار ببرید، اما در رابطه زناشویی یادتان می‌رود که باید از همسرتان نیز تشکر کنید. این نه به‌خاطر این است که شما بی‌ادب هستید بلکه از روی احساس صمیمیت و راحتی فراموش می‌کنید که به همسرتان بگویید ممنونم.»
پیلمر معتقد است: برای دوام رابطه زناشویی شما باید به همه جزئیات رابطه توجه کنید، مثبت باشید، از همسرتان در همه جزئیات حمایت کنید، او را همراهی کنید و همواره از او قدردانی و سپاسگزاری کنید. افرادی که مثبت اندیش هستند به همه جزئیات رابطه توجه می‌کنند، کلی گویی نمی‌کنند و نسبت به همه چیز در رابطه حساس هستند.

برخی از مردان از پرحرف بودن زنان گله مند هستند. اگر مرد بداند که پرحرفی زنان بسیار مفید است و این رفتار نعمتی از جانب خداوند است که به زنان داده تا بتوانند از این طریق روابطی عاطفانه با همسرشان ایجاد کنند.اگر زنان مانند مردان کم حرف باشند، همه دنیا و عالم منزوی می‌شوند و رابطه صمیمی و خوبی وجود ندارد. پرحرفی زنان باعث می‌شود که فرزند آنها تکلم یاد بگیرد. از زمانیکه مادر باردار است تا زمانیکه به دنیا می‌آید با فرزندش حرف می‌زند و در رفتار و تکلم فرزند تاثیر بسزایی دارد.

از نظر علمی ثابت شده است که صدای زنان به دلیل اینکه صدای زیر است، باعث آزار مردان می‌شود، اگر همیشه زنان یکنواخت صحبت کنند، صدای آنها دلخراش است؛ اما زمانی‌که زنان تن صدای خود را ترکیبی کرده و با اشوه صحبت کنند، موجب می‌شود که مردان احساس رضایت و علاقه‌مندی کنند. متاسفانه مردان نمی‌دانند که آزار آنها توسط پرحرفی زنان نیست؛ بلکه به خاطر یکنواختی صدای زیر آنهاست؛ معمولا زنانی که در برابر مخاطب و همسر خود جذاب هستند که یکنواخت صحبت نکنند.

گل زندگی هر چه زیباتر و خوشبوتر باشد خارهای بُرنده‌تری خواهد داشت.
در هر زندگی نیش و نوش در کنار هم وجود دارد و مشکلات و سختی‌ها هرگز از روزگار رخت برنمی‌بندند،
اما مهر و محبتی که بین زن و شوهر جاری است بهترین دارو برای افزایش آستانه تحمل طرفین است.
در خانواده‌ای که عشق جریان داشته باشد همه با قدرت بیشتری ناراحتی‌ها را پشت‌سر میگذرانند.
مشکلات مادی، بیماری یکی از اعضای خانواده، بروز ناراحتی‌های روانی، ورشکستگی یا هر مشکل دیگر قابل تحمل است اگر زن
و شوهر به اندازه کافی به هم محبت کنند.
در یک کانون پرمهر، همه به فکر راهی برای آسان ترشدن شرایط و حل مشکلاتند، اما در خانه‌ای که تنش
و بی‌مهری در آن رخنه کرده کوچک‌ترین مشکل به جدایی می‌انجامد.

اگر برخی مطالب پراکنده بود از شما معذرت خواهی می کنیم به علت اینکه خواستیم از چندین منابع مختلف نیز در این باره برای مطلب قرار دهیم تا شما با چند دیدگاه در زمینه دوام زندگی مشترک نیز آشنا شوید و امیدواریم که مطلب دوام زندگی مشترک برای تمام کسانی که مطلب را می خوانند مفید واقع شده باشد و توانست باشند از آن نیز استفاده کرده باشند.