چین و چروک پیشانی

چین و چروک پیشانی و راهکار های به تعویق انداختن آن

چین و چروک پیشانی و راهکار های به تعویق انداختن آن

یکی از مشکلات که با بالا رفتن سن با آن مواجعه خواهید شد چین و چروک هستند موضوع ما در این مطلب به تعویق انداختن چین و چروک پیشانی است. البته باید توجه داشت که هیچ درمانی به صورت کامل از آن جلوگیری نمی‌کند. با این وجود مواردی مانند محافظت از پوست در برابر آفتاب، سبک زندگی سالم و خواب مناسب می‌تواند رشد آن‌ها را به تعویق بیندازد.

از دلایل دیگری که می توان به آن اشاره کرد. پوست خشک با سرعت بیشتری  پیر می‌شود به همین دلیل زودتر چین و چروک در آن ظاهر می‌شود. استفاده از مرطوب کننده‌ها در مرطوب نگهداشتن پوست کمک کرده و مواد مغذی مورد نیاز برای سالم ماندن آن را تامین می‌کند. همچنین می‌توانید از مرطوب کننده‌هایی استفاده کنید که برای جلوگیری از چین و چروک ساخته شده است.  با گذر زمان پرتوهای خورشید می‌تواند باعث آسیب به پوست و سبب کاهش خاصیت ارتجاعی و ایجاد چین و چروک شود. از آنجایی که پیشانی در معرض مستقیم نور آفتاب است، باید با ضد آفتاب از آن محافظت کرد. همچنین در صورت قرار گرفتن زیر نور خورشید به مدت طولانی استفاده از کلاه بهترین و موثرترین روش است.

چین و چروک پیشانی

همچنین استفاده از عینک‌های آفتابی می‌تواند از چین و چروک‌های دور چشم جلوگیری و همینطور از چشم در برابر آسیب‌های اشعه فرابنفش محافظت کند. حتی در روزهای ابری نیز این اتفاق ممکن است رخ دهد. کلاژن یکی اصلی‌ترین موادی است که به پوست خاصیت کشسانی می‌بخشد و از پیری آن جلوگیری می‌کند. استفاده از کلاژن و درمان پوست توسط آن می‌تواند از پیری پوست جلوگیری کند. سیگار و دخانیات علاوه بر ایجاد انواع مختلف مشکلات سلامتی، باعث پیری زودرس و ایجاد چین و چروک در نواحی مانند پیشانی می‌شود. مراجعه به دکتر و استفاده از پدهای نیکوتین میتواند برای ترک کردن سیگار بسیار موثر باشد.