کاهش کلسترول

کاهش کلسترول با خوراکی های خوشمزه

کاهش کلسترول با خوراکی های خوشمزه

کلسترول یکی از بیماری هایی است که متاسفانه در کشور ما بسیار شایع است و بسیاری از افراد با مشکل کلسترول مواجع هستند. ما مطلبی را گردآوری کردیم که به شما کمک می کند کاهش کلسترول با کمک خوراکی خوشمزه را تجربه کنید. شاید کمتر کسی به این خوراکی ها فکر می کرد که ممکن باشد برای کاهش کلسترول مفید باشد اما تحقیفات جدید به نتایجی در این باره رسیدن که ما در این مطلب وب سایت نازشو به نقل از مهر برای شما منتشر کردیم و امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد.

یکی از خوراکی های بسیار خوشمزه که به کاهش کلسترول کمک می کند گردو می باشد حاوی چربی اشباع نشده سالم است که به کاهش کلسترول بد LDL کمک می کند. بادام، فندق و پسته هم چنین خواصی دارند. دومنی خوراکی که به شما کمک می کند لوبیا و جو هم فیبر محلول دارند که به کاهش کلسترول کمک می کند. کارشناسان استفاده از این دو را به جای گوشت در وعده ناهار و شام توصیه می کنند.

آووکادو هم سرشار از اسیدهای چرب مونواشباع نشده است و می تواند به کاهش LDL کمک کند. بسیاری از مواد خوراکی گیاهی به طور طبیعی حاوی استرول ها و استانول ها هستند، موادی که با کلسترول مقابله می کنند. مصرف ۲ تا ۳ گرم استرول و استانول در روز می تواند ۱۰ تا ۱۵ درصد به کاهش LDL کمک کرده و ریسک بیماری قلبی را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

مواد خوراکی سرشار از چربی های اشباع، نظیر گوشت قرمز و کره، هم بسیار موجب افزایش کلسترول می شوند. مصرف این غذا ها می تواند به شما آسیب برساند.

در پایان بار دیگر امیدواریم که این مطلب در حوزه سلامت وب سایت نازشو که برای شما گردآوری شده است مورد توجه و پسند شما مخاطبان وب سایت نازشو قرار بگیرد.