کاپ کیک تولد

کاپ کیک تولد خوشمزه شکلاتی

کاپ کیک تولد خوشمزه شکلاتی

یکی از خلاقیت های که تازگی بیشتر مادران برای تولد فرزند خود به خرج می دهند این است که برای تولد آن ها بجای کیک، کاپ کیک تولد تهیه می کنند. کاپ کیک ها بخاطر کوچیک بودند و راحتی تهیه و اینکه به راحتی می توانند آن را تزیین و در شکل های مختلف درست کرد گزینه بسیار خوبی برای مادران است که می توانند همه آن را در منزل تهیه کنند و پذیرایی برای آن ها راحت تر باشد. کاپ کیک ها که امروز بسیار در خانواده طرفدار دارند. و همچنین بچه ها هم بسیار آن را دوست دارند. ما در اینجا سعی کردیم یکی از بهترین طعم های کاپ کیک که شکلاتی هست را به شما آموزش دهیم که می توانید یکبار بصورت تستی قبل از تولد آماده کنید تا روز یا شب تولد بدون مشکل آن را بتوانید تهیه کنید و حتی با خلاقیت جدید آن را بصورت خاص برای تولد تزیین کنید در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک تولد خوشمزه و شکلاتی

شیر : 2/3 پیمانه

پودر قند : 1 پیمانه

بکینگ پودر : 2 قاشق چای خوری

کره : 14 قاشق غذا خوری

ماست چکیده : 1 قاشق غذاخوری

پودر کاکائو : 4 قاشق چای خوری +1/4 پیمانه

شکر : 1 پیمانه

آرد : 1 و 1/3 پیمانه

نمک : 1/2 قاشق چای خوری

تخم مرغ : 3 عدد

وانیل : 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه کاپ کیک تولد خوشمزه و شکلاتی

کاپ کیک تولد

خوب قبل از هر چیز برای آماده کردن کاپ کیک شکلاتی برای تولد شما باید ابتدا فر را روی دمای 350 درجه فارنهایت (180 درجه سانتیگراد) تنظیم کنید. سپس باید در یک کاسه، آرد، بکینگ پودر و 44 قاشق چایخوری پودر کاکائو را الک کنید. بعد شکر، نمک و 7 قاشق کره را اضافه کنید ، وانیل و ماست را با یکدیگر خوب مخلوط کنید. مخلوط آرد را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و به آرامی هم بزنید.

کاپ های کاغذی مخصوص کیک را در سینی فر قرار داده و مواد را در کاپها بریزید. به مدت 22 دقیقه کاپ کیک را در فر قرار دهید. فر را خاموش کنید و چند دقیه اجازه دهید کاپ کیک سزد شود و سپس آن را از فر خارج کنید. برای رویه شکلاتی آن، پودر قند، 1/4 پیمانه پودر کاکائو و 7 قاشق کره باقیمانده را با هم در یک کاسه به آرامی مخلوط کنید تا یکدست شود. این مواد را درون قیف ریخته و بر روی هر کاپ کیک یریزید و کاپ کیک های آماده شده را در ظرف مناسبی بچینید. تا اینجا که بسیار راحت بود و شما می توانید همینطوری هم کاپ کیک های تولد با کمی تزیین بیشتر سرو کنید اما خلاقیت شما برای تولد مخصوص برای کودکان چه می تواند باشد را در ادامه می خواهیم به شما بگویم.

خلاقیت ویژه برای تولد

برای اینکه این کاپ کیک تبدیل به حالت باحال برای تولد کنید شما به 10 تا عدد قیف بستنی نیاز دارید. خوب اولین مشکلی که بهش برمی خورید این است که چطوری مواد تهیه شده را داخل قیف بریزیم و آن ثابت داخل فر آماده شوند. این مشکل به راحتی قابل حل است شما یک مرغ خوری یا یک ظرف عمیق انتخاب کنید و روی آن را با فویل آلومینیومی بپوشانید سپس قیف های بستنی داخل آن بچینید. سخت ترین بخش کار همین بخش بود ولی مطمن شوید که قیف را محکم در ظرف چیدید که تکان نخورن که کل کارتون بهم میخوره.

خوب حال بجای اینکه ماده تهیه شده را داخل کاغذ های مخصوص کاپ کیک بریزد آن را درون قیف های چیده شده در ظرف که گفتیم بریزد و آن را در فر قرار دهیم و 25 دقیقه کمتر یا بیشتر وقت دهید تا آماده شود. بعد از آماده شدن برای خلاقیت جدید شما می توانید از اسمارتیز و شکلات و خامه استفاده کنید. ابتدا خامه ریخته سپس با شکلات و اسمارتیز آن را تزیین و با شکلک های باحال درست کنید. پیشنهاد می کنم حتما یکبار قبل از اینکه این کاپ کیک تولد باحال درست کنید یک از قبل کاملا به روش تهیه آن مسلط شوید سپس برای تولد آماده کنید.

تزیین کاپ کیک

کاپ کیک تولد

تزیین دیگه ای که می توانم به شما پیشنهاد دهم بصورت کهکشانی می باشد. که شما نیاز به ستاره های درخشنده براق ، نقل های نقره ای ، خامه ، ۴ قطره رنگ غذا (صورتی، بنفش، آبی) دارید تا مثل عکس بالا بتوانید یک کاپ کیک به شکل رویایی تزیین کنید. برای اینکار پس از پخته شدن کیک ها، در فاصله ای که در حال خنک شدن هستند، خامه قنادی را در ۴ پیاله جدا گانه ریخته و به هر کدام از آن ها، یک رنگ غذای متفاوت اضافه کنید. با کمک از قالب، وسط کاپ کیک را خالی کنید. درون آن ستاره های رنگی و خوراکی بریزید. بعد درون قیف قنادی، یک قاشق خامه صورتی، یک قاشق بنفش، یک قاشق آبی و یک قاشق سفید بریزید و این مراحل را تا پر شدن قیف ادامه دهید. بعد خامه چند رنگ را با ماسوره ستاره ای، روی کاپ کیک ها بگذارید. در آخر، روی خامه را با انواع نقلی های براق، شکر قنادی، پودرهای براق خوراکی و ستاره های درخشان تزئین کنید.