کرمانی مقدم: یحیی را خسته و کلافه کردند تا مجبور به استعفا شود

مرتضی کرمانی مقدم می گوید که یحیی گل محمدی را در پرسپولیس خسته و کلافه کردند تا مجبور به استعفا شود.

ستاره پرسپولیس در دهه ۶۰ معتقد است حالا باید وزیرورزش و جوانان به مشکلات پرسپولیس ورود کرده و به این تیم مردمی کمک کند. با مرتضی کرمانی مقدم درخصوص شرایط تیم ملی ایران هم گفت و گو کردیم که در زیر می خوانید:

از استعفای یحیی گل محمدی که خبردار شدید؟

متأسفانه یحیی را در پرسپولیس خسته و کلافه کردند تا مجبور به استعفا شود. به شخصه از شنیدن این خبر ناراحت شدم هرچند آقای درویش با آن مخالفت کرد. یحیی گل محمدی یک مربی کارنامه دارد و امتحان پس داده است و باید حمایت بیشتری از او صورت پذیرد.

رضا درویش مخالفت کرد اما مشکلات هنوز پا برجاست. بازیکنان بدون دریافت پول حاضر به تمرین کردن نیستند؟

من خودم به شخصه با اعتصاب موافق نیستم. تیم نتایج خوبی گرفته است و مدیریت جدید تازه آمده و یک مقدار فرصت می خواهد …

الان ۱۵ روز گذشته اما هیچ فعالیت مثبتی از سوی مدیران و هیئت مدیره جدید دیده نمی شود؟

من می گویم بازیکنان حق دارند اما با اعتصاب موافق نیستم!

آخر راه دیگری برای زنده کردن پول و مطالبات وجود ندارد. دارد؟

بیشتر نگران هواداران هستم. چند روز دیگر سوپرجام برگزار می شود و پرسپولیس باید مقابل فولاد خوزستان بازی کند. به نظرم تمرین نکردن بیشتر به تیم لطمه می زند.

اما قبول دارید پرسپولیس نیاز به تقویت هم دارد و بی پولی مانع خواهد شد؟

شنیدم یحیی گل محمدی لیست هم داده است. پرسپولیس باید تقویت شود و شکی نیست. اول پول این بازیکنان فعلی باید پرداخت شود و بعد مدیریت باشگاه درجهت تقویت تیم قدم بردارد. در نیم فصل معمولا سخت می توان بازیکن خرید ولی پرسپولیس و بازی در این تیم وسوسه کننده است و می تواند فوتبالیست ها را به سمت این تیم بکشاند.

در حال حاضر نقش پیشکسوتان پرسپولیس چقدر می تواند در بهبود این شرایط مؤثر باشد؟

هر یک به شکلی می توانند کمک کنند اما من معتقدم صرفا با حمله و کوبیدن یا نقد کردن نمی توان کمک کرد. گاهی امید و آرامش دادن می تواند مؤثرتر باشد. ما پیشکسوتان هم باید مثل چند سال گذشته به تیم آرامش بدهیم تا انشالله باز هم جام قهرمانی را بالای سر ببریم. از آقای سجادی هم می خواهم با حمایت بیشتر خود جلوی نابودی پرسپولیس را بگیرد. این تیم در ایران بهترین بوده و لایق بهترین هاست.

تا ساعاتی دیگر تیم ملی با عراق بازی دارد. شرایط را چطور می بینید؟

متأسفانه ما چند غایب سرشناس داریم و بازی در شرایط عادی برگزار نمی شود. ظاهرا کرونا و برف سنگین درترکیه که جلوی سفر مهدی طارمی را گرفت اولین حریف ماست! هرچند تیم ملی آن قدر بازیکن خوب دارد که نباید خیلی نگران بود.

عراق زمان شما قوی تر بود یا الان؟

مسلما عراق زمان ما که درجام جهانی مکزیک حضور داشت. تیمی قوی با ستاره هایی فوق العاده بود. این عراق با آن عراق زمین تا آسمان فرق می کند و بردن آن آسان تر است.

فکر می کنید نتیجه این بازی چه شود؟

(به شوخی) دو برصفر می بریم. یکی اسکوچیچ می زند و دیگری را هم کریم باقری! البته از شوخی گذشته ممکن است برخی بازیکنان مهم و کلیدی ما دراین دیدار نباشند اما با اختلاف ۲ گل انشالله برنده خواهیم شد.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز