کوکوی خوشمزه

کوکوی خوشمزه با طعم و شکلی متفاوت

کوکوی خوشمزه با طعم و شکلی متفاوت

شاید شما هم مثل بسیاری از خانواده بسیاری اوقات از درست کردن کوکو های تکراری ختسه می شوید و ما امروز در این پست برای شما طرز تهیه کوکوی سیب زمینی را قرار می دهیم که شبیه پیتزا آماده می شود و اگر خسته شده اید از طعم و مزه های تکراری به شما توصیه می کنم حتما یک از این دستور العمل را اجرایی کنید و شما کار زیادی قرار نیست انجام دهید. و در همان مدت زمان کوتاه برای تهیه یک کوکو شما می توانید یک غذای خوشمزه تر و با شکل خوشگل تر تهیه کنید که مطمن اند اعضای خانواده از آن ها استقبال می کنند.

مواد لازم برای تهیه کوکوی سیب زمینی به شکل پیتزا

هویج نگینی خرد شده یک لیوان.
سیب زمینی نگینی دو لیوان.

آرد دو قاشق  غذا خوری

فلفل دلمه ای خرد شده نصف لیوان.
قارچ خرد شده یک لیوان.
مرغ نصف سینه کامل.
تخم مرغ سه عدد کوچک یا دو عدد بزرگ. پنیر پیتزا رنده شده یک لیوان.
نخود فرنگی نصف لیوان.
پودر سیر یک ق چ ، آویشن یک ق چ نمک دو ق چ.
فلفل یک ق چ
طرز تهیه کوکوی خوشمزه با طعم و شکلی متفاوت

برای آغاز به کار تهیه این کوکوی بسیار خوش طعم و مزه باید ابتدا هویج و نخودفرنگی رو آب پز کنید پخت آبکش کنید بزارید آبش بره.قارچ رو تفت بدین تا آبش کامل جمع بشه. مرغ رو نگینی خرد کنید و بهش نمک و فلفل بزنید و سه چهار دقیقه تفت بدین بیشتر نشه که خشک بشه سفید شد رنگش کافیه. آب رو جوش بیارین سیب زمینی خرد شده رو مدت پنج دقیقه داخلش بریزیدبعد آبکش کنید مواد کوکو باید خشک بشن با دستمال تمیز هم می تونید خشک بشه در ظرفی تخم مرغ رو بشکونید و با چنگال بزنید آرد و ادویه و نمک رو اضافه کنید و خوب با چنگال بزنید تا یکدست بشه

در ادامه کار شما باید بعد هم پنیر رو اضافه کنید در آخر هم مواد کوکو رو اضافه کنید و مخلوط کنید حالا کف تابه رو کمی چرب کنید حتما تابه نچسب و بهتره چدنی باشه طرف صاف تابه رژیمی خیلی خوبه بزارید روغن خوب داغ بشه بعد مواد کوکو رو داخلش بریزید و پخش کنید دو سه دقیقه شعله رو زیاد کنید تا تخم مرغ بسته بشه بعد شعله رو کم کنید در تابه رو بزارید بعد نیم ساعت وقتی یک طرف برشته شد برگردانید تا طرف دیگه هم خوب سرخ بشه این کوکو رو داخل فر هم میشه درست کنید کف قالب یا سینی فر رو چرب کنید مواد کوکو رو داخلش بریزد و داخل فر ۱۸۰ مدت نیم ساعت بزارید حدود پنج دقیقه هم گریل رو روشن کنید تا طلایی بشه نکته: برای این کوکو روغن کف تابه زیاد نریزید فقط در حد چرب شدن حتما هم از تابه چدنی و نچسب استفاده کنید طرف صاف تابه رژیمی عالیه به جای مرغ از کالباس خرد شده هم میشه استفاده کرد. امیواریم این مطلب آموزشی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.