کیک زردآلو

کیک زردآلو با طرز تهیه آسان

کیک زردآلو با طرز تهیه آسان

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم برای شما طرز تهیه کیک زردآلو خوشمزه را به شما آموزش دهیم از کیک های محبوب فصل تابستان بدون شک کیک زرد آلو که با میوه تازه زردآلو درست کردن آن طعم فوق العاده ای به کیک می دهد. اگر دوست دارید آموزش کامل آماده کردن این کیک را بیاموزید حتما تا انتهای این پست همراه ما باشید تمام نکات و ترفندهایی که برای تهیه این کیک خوشمزه نیاز دارید در ادامه می توانید بخوانید و بیاموزید. در ادامه با مواد اولیه آشنا می شوید که به اندازه تقریبا 6 تا 8 نفر است.

مواد لازم برای کیک زردآلو خوشمزه خانگی

آرد ۲ لیوان
زردآلو ۵۰۰ گرم
وانیل‏ ۱/۲ قاشق چایخوری
نمک نوک قاشق چایخوری
شیر یا ماست ۱ لیوان
تخم مرغ ۵ عدد
بکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری
کره ۲۰۰ گرم
شکر ۲ لیوان

طرز تهیه کیک زردآلو

برای آغاز کار تهیه بیشتر کیکها شما باید فر را با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود، کره را از یخچال بیرون بگذارید تا به دمای محیط برسد و نرم شود؛ هسته های زردآلوها را نیز درآورید و زردآلوها را از وسط 2 قسمت کنید. کره نرم شده و شکر را با همزن بزنید تا خوب مخلوط شوند سپس تخم مرغ ها را اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود، ماست، نمک و وانیل را نیز اضافه کنید. آرد و بکینگ پودر را مخلوط کنید و چند بار الک نمائید سپس به مخلوط کرمی بالا اضافه نمائید ( مایه این کیک غلیظ است ).

 

کیک زردآلو

در ادامه باید قالب را چرب کنید یا کف آن کاغذ روغنی بیندازید، مواد را درون قالب بریزید. بعد زردآلوها را روی آن قرار دهید، قالب کیک را درون فری که از قبل با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت 40 دقیقه تا 1 ساعت با توجه به نوع فر قرار دهید. پس از 40 دقیقه کیک را چک کنید ( چاقویی (خلال دندانی) داخل کیک کنید و اگر کیک به آن نچسبیده بود یعنی پخته است )، اجازه دهید کیک خوب خنک شود سپس سرو نمائید. به همین راحتی اگر زردآلوهای شیرینی دارید از شکر کمتر استفاده کنید.