کیک زرشک خانگی با دستور تهیه قدم به قدم

کیک زرشک خانگی با دستور تهیه قدم به قدم

امروز در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از آموزش تهیه کیک و شیرینی در دسته آشپزی و این بار دستور درست کردن کیک زرشک خانگی را به شما یاد دهیم کیک مقوی با مراحل ساده برای تهیه که می تواند بسیار برای شما جذاب باشد. ما سعی کردیم به ساده ترین شکل ممکن مراحل آماده کردن این کیک را به شما آموزش دهیم و امیدواریم که بتوانید به راحتی آن را یاد بگیرد و در خانه آن را درست کنید. این کیک بسیار برای صبحانه و عصرانه پیشنهاد فوق العاده ای است که پیشنهاد ما این است که حتما آن را امتحان کنید.

مواد مورد نیاز تهیه کیک زرشک

تخم مرغ – 2 عدد
روغن مایع – نصف پیمانه
زرشک – نصف پیمانه
شکر – نصف پیمانه
بیکینگ پودر – یک قاشق مرباخوری
شیر – یک سوم پیمانه
آرد – یک پیمانه
وانیل – یک سوم قاشق چای خوری

طرز تهیه

ابتدا باید زرشک ها را خوب بشویید و آن ها را روی پارچه تمیزی پهن کنید تا رطوبت اضافی شان گرفته و خشک شود.در ظرفی مناسب تخم مرغ، وانیل و شکر بریزید و به مدت 5 دقیقه مواد را هم بزنید. بعد روغن را به مایه کیک اضافه کنید و به مدت یک دقیقه دیگر مایه کیک را هم بزنید. بعد شیر را به مایه کیک بیفزایید و با کمک همزن دستی با مواد کیک به خوبی مخلوط کنید.بیکینگ پودر و آرد را با هم مخلوط و سپس آن ها را در دو مرحله روی مایه کیک الک کنید و با همزن دستی آن را مایه کیک را هم بزنید.توجه داشته باشید پس از افزودن آرد و بیکینگ پودر به مایه کیک نباید آن را بیش از حد هم بزنید زیرا پف کیک از بین می رود.

کیک زرشک

در ظرف مناسب یک قاشق آرد بریزید و زرشک را به آن اضافه و سپس این مخلوط را از صافی رد کنید و اضافه آردها را بتکانید و زرشک را به مایه کیک درون قالب چرب شده بیفزایید و قالب را درون فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم شده است به مدت 30 دقیقه بگذارید. به همین راحتی شاید در کل تمام مراحل تهیه حدود 40 دقیقه طول بکشد که زمان زیادی برای یک کیک بسیار خوشمزه نیست.