کیک زعفرانی

کیک زعفرانی خوشمزه خانگی

برای شما در یکی دیگر از دستور های آشپزی وب سایت نازشو  طرز تهیه کیک زعفرانی خوشمزه خانگی را برای شما قرار دادیم. شما می توانید یکی از بهترین کیک هایی را که می شود در فصل های سرد سال درست کرد. کیک زعفرانی از کیک های است که بیشتر آن را در زمستان تهیه می کنند و درست کردن آن هم بسیار راحت و ساده است اما خوشمزه تهیه کردن آن کمی نکته دارد که ما تلاش کردیم در این پست از سایت تفریحی نازشو به شما تمام نکات طلایی که برای پخت یک کیک فوق العاده برای این روز ها نیاز دارید به شما خواهیم گفت شما حتما تا انتها همراه ما باشید تا همه این این نکات را یاد بگیرد مطمن به شما برای تهیه یک عصرانه کمک خواهد کرد. همانطور که می دانید این کیک به علت داشتن زعفران ممکن است برای افرادی مضر باشد.

مواد لازم برای تهیه کیک زعفرانی خوشمزه خانگی

تخم مرغ: سه عدد
زعفران : غلیط دم کرده هر چقدر بیشتر بهتر
آرد 2 لیوان سر خالی
ماست: 3/4لیوان
کره: 125گرم(میتونید 25 گرم شو روغن مایع بریزید)
شکر: 3/4لیوان
خامه‌: فرم گرفته به دلخواه
نمک میوه یک ق چایخوری (علت پف زیاد این کیک و بافت سبک و اسفنجیش همینه اگه حذف کردید میتونید بجاش بکینگ پودر اضافه کنید )
وانیل : نوک قاشق چایخوری
گلاب : در صورت دلخواه یک قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر: یک قاشق چایخوری

کیک زعفرانی

طرز تهیه کیک زعفرانی خوشمزه خانگی

برای شروع کار شما باید تمام‌ مواد رو از نیم ساعت قبل از یخچال در بیارید تا هم دمای محیط بشه. و در ابتدا باید کره,شکر و وانیل را با همزن خوب میزنیم تا کرم رنگ وسبک بشه. سپس تخم مرغ ها رادانه دانه اضافه کرده(بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ حدود1دقیقه میزنیم)حدود 5 دقیقه میزنیم تا حجم مواد زیاد شود. بیکینگ پودر را داخل آرد و نمک میوه را لحظه آخر داخل ماست میریزیم توجه کنید لحظه ای که میخواید ماست و داخل مواد بریزید نمک‌ میوه رو‌ اضافه کنید. بعد به ترتیب مقداری آرد الک کرده ومقداری ماست اضافه میکنیم و با لیسک به صورت دورانی وبه آرامی مخلوط میکنیم تا مواد تمام شود و‌در نهایت گلاب رو اضافه میکنیم.

در ادامه کار باید مواد را داخل قالب گرد 23 یامربع20 سانتیمتری که کف آن کاغذ انداختیم میریزیم. داخل فر که از قبل گرم شده دمای 180 درجه,حدود چهل تا پنجاه دقیقه میپزیم. در نهایت اگر مایل بودید به دو قسمت تقسیم‌ کنید و مابینش و روی کیک خامه فرم گرفته بزنید. شما می توانید که از خامه استفاده نکنید تغییری در طعم اصلی کیک زعفرانی نیز به وجود نمی آید.