کیک ساده بدون فر

کیک ساده بدون فر برای مبتدی ها

کیک ساده بدون فر برای مبتدی ها

شاید خیلی ها که می خواهند اولین بار کیک درست کنند و شاید مثل خیلی ها در خانه فر نداشته باشند دنبال درست کردن یک کیک ساده بدون فر هستند که هرکسی با محدود وسایل می توانند تهیه کنند. ما در این مطلب کمی سعی کردیم با نکات دقیق تری توضیح دهیم تا افرادی که تجربه تهیه کیک را ندارند اولین کیکی که درست می کنند بسیار خوب حرفه ای عمل آید اگر به خوبی این مطلب بخوانید بدون شک یکی از کیک های خوشمزه ای که تا بحال خورده اید را می توانید تهیه کنید و اصلا هم نگران نباشید که شاید خراب کنم و مسائل دیگه ما اینجا تمام نکات کلیدی و مهم را بیان کردیم تا شما به مشکلی در هنگام درست کردن نخورید.

مواد لازم برای کیک ساده بدون فر برای مبتدی ها

یک دوم فنجان روغن نباتی یا کره
یک و نیم فنجان آرد ساده
یک دوم قاشق چای خوری بیکینگ پودر
یک فنجان شیر
یک فنجان شکر دانه ریز
یک قاشق چای خوری جوش شیرین
یک عدد تخم مرغ
یک قاشق چای خوری اسانس وانیل یا هر اسانس دلخواه

طرز تهیه کیک ساده بدون فر برای مبتدی ها

برای شروع کار فقط کافی است مواد گفته شده در ادامه را با هم مخلوط کنید آرد و دیگر مواد خشک را از قبل با هم مخلوط کنید. کره و شکر و تخم مرغ را با هم مخلوط کرده تا یکدست شوند و بعد مخلوط آرد و شیر را کم کم به آن اضافه کنید و سپس مابقی مواد طعم دهنده را به آن بیفزایید و با هم زن خوب هم بزنید تا یکدست شوند. در ادامه کار تهیه کیک ساده و خوشمزه شما قالب کیک را با روغن کمی چرب کنید و کاغذ شیرینی پزی در آن پهن کنید و مواد خمیر کیک را درون آن بریزید. دقت کنید قالب را سر خالی بگیرید زیرا کیک پف می کند. داخل زود پز کمی شن بریزید. یک چهارم کف آن را باید با شن پر کنید. شن ها باعث می شوند فضایی شبیه کوره درون زود پز ایجاد شود و نقش فر را برای پخت کیک ایفا می کنند.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  دسر خوشمزه و خانگی

ابتدا اجازه بدهید فضای داخل زودپز و شن ها گرم شوند. دقیقا مانند فر که از قبل باید روشن شود. سپس قالب پر شده از مواد کیک را رووی شن ها قرار دهید.زمان پخت کامل کیک در حدود نیم ساعت است. از بوی خوش ایجاد شده و همچنین با استفاده از یک خلال دندان یا چنگال که با فرو کردن به داخل کیک باید تمیز بیرون بیاید و از مواد خمیر به آن نچسبد می توانید از پخته شدن کیک اطمینان حاصل کنید. پس از پخته شدن کیک آن را از زود پز بیرون آورده و کاغذ را به آرامی از قالب جدا کنید. کیک پخته شده را در ظرف دیگری قرار دهید تا خنک شود. این کیک ساده را می توانید از وسط برش زده و در بین دو لایه شکلات و میوه قرار دهید. این کیک می تواند پایه ای برای کیک تزیین شده تولید باشد.خوب امیدواریم که این پست به شما تواسنت باشد کمک کرده باشد که یک کیک ساده ولی بسیار خوشمزه را در منزل تهیه کنید.