کیک سیب و دارچین خانگی فوق العاده خوشمزه

کیک سیب دارچین خانگی فوق العاده خوشمزه

برای شما در یکی دیگر از مطالب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو نیز طرز تهیه کیک سیب و دارچین را برای شما قرار دادیم یکی از کیک های بسیار خوشمزه که مخصوص در هوای سرد بسیار می چسبد کیک سیب و دارچین می باشد که هم بسیار ساده تهیه می شود و هم بسیار خوشمزه است توصیه می کنم اگر تا بحال این کیک را تهیه نکردید حتما برای آماده کردن یک عصرانه خوشمزه از آن استفاده کنید ما در اینجا برای شما روش آسان تهیه این کیک را منتشر کردیم و شما به کمک این مطلب بدون هیچ تجربه قبلی می توانید این  کیک را درست کنید و از سرو آن برای اعضای خانواده خودتان یا مهمان های که دارید لذت ببرید و یک پذیرایی درجه یک داشته باشید. در ادامه با مواد لازم و روش تهیه این کیک آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه کیک سیب و دارچین

پودر دارچین: 2 قاشق چایخوری

سیب رنده شده: 1 پیمانه

بیکینگ پودر: 3 قاشق چایخوری

آرد: 2 پیمانه

تخم مرغ: 3 عدد

ماست: 3 قاشق سوپخوری

شکر: 200 گرم

نمک: یک هشتم قاشق چایخوری

روغن مایع: 1 پیمانه

گردوی خرد شده: 50 گرم

کیک سیب و دارچین

طرز تهیه کیک سیب و دارچین

برای شروع کار تهیه این کیک  را از یخچال بیرون گذاشته و فر را روی 180 روشن می کنیم. قالب را چرب و آرد پاشی می کنیم یا از روغن جدا کننده استفاده می کنیم. برای جلوگیری از چسبیدن کیک به قالب می توانید یک قاشق روغن جامد، یک قاشق آرد و یک قاشق روغن مایع را مخلوط کرده و سطح داخل قالب را با آن بپوشانید. آرد و بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط و 3 بار الک می کنیم. من یکم جوز هندی هم توش رنده کردم. تخم مرغها و شکر و دارچین را با همزن زدم. حالا ماست و روغن مایع را اضافه می کنیم.

سیب رنده شده را هم مخلوط می کنیم. آرد را کم کم روی مواد الک می کنیم و با لیسک هم می زنیم. در انتها گردوی خرد شده را اضافه می کنیم. مایه کیک رو توی قالب می ریزیم. قالب را به مدت 40 دقیقه یا تا زمانی که تستر تمیز از داخل کیک بیرون بیاد توی فر می گذاریم. بعد به دلخواه می توانید با خامه یا دارچین و هرجور که دوست دارید آن را به دلخواه تزیین کنید. و بعد آن را برای سرو کردن ببرید.