کیک شربتی

کیک شربتی مخصوص و خانگی

کیک شربتی مخصوص و خانگی

برای شما در این مطلب وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه کیک شربتی را منتشر کردیم. یکی از کیک های ساده و خوشمزه که درست کردن آن در برخی از مناطق از جمله آذربایجان ، اصفهان و تهران بسیار زیاد است و مردم این استان ها بیشتر علاقه به درست کردن این شیرینی خوشمزه دارند شما هم می توانید این کیک خوشمزه را در خانه تهیه کنید و فقط کافی است این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا تهیه این کیک را بیاموزید ما تلاش کردیم بطور بسیار ساده به شما یاد دهیم که چطور این کیک شربتی را خوشمزه تهیه کنید. ابتدا حتما مواد اولیه مورد نظر را تهیه کرده و دم دست داشته باشید چون جایگزین کردن مواد می تواند در طعم و شکل اصلی این کیک تاثیر گذار باشد در ادامه با مواد لازم نیز آشنا می شویم.

مواد لازم برای تهیه کیک شربتی مخصوص و خانگی

ماست 1.5 قاشق
روغن مایع 1 استکان
آرد 4-4.5 لیوان
شکر «شربت» 4 لیوان
زرده تخم مرغ «رویه» 1عدد
وانیل 1 ق چ
سرکه 2 قاشق مربا خوری
بکینگ پودر 2 ق چ
تخم مرغ 2 عدد
شکر 2 قاشق
آبلیموی تازه 2-3قطره
پسته به میزان لازم
کره 250 گرم نرم شده

طرز تهیه کیک شربتی مخصوص و خانگی

در گام نخست شما برای آماده کردن این دسر شما باید شربت را درست کنید برای این کار ابتدا 10 دقیقه می جوشانیم سپس اب لیمو ریخته 5 دقیقه دیگر میجوشانیم و می گذاریم سرد شود حالا برای درست کردن خمیر مواد را با هم مخلوط کرده تا خمیری بدست آید که بدست نچسبد مفید ورز میدهیم در ادامه کار تهیه شما باید آن را به قطر نیم سانت با وردنه باز کنید و با قالب گل خمیر را قالب بزنید و اگر قالب نداشتید با نعلبکی برش میدهیم حالا نصف این خمیر دسر ها را در سینی میچینیم نصف دیگر را با سر شیشه قالب زده به خمیر زیری سفیده تخم مرغ می مالیم و گل ها را رویش می چسبانیم.

در گام آخر هم فقط روی دسر ها زرده تخم مرغ مالیده در فر 180 درجه از گذشته گرم شده قرار میدهیم تا بپزد وقتی دسر ولرم شد شربت را می ریزیم و می گذاریم به خورد شیرینی برود در ظرف چیده و وسطش پسته قرار میدهیم. به همین راحتی توانستید طرز تهیه یک دسر خوشمزه را یاد بگیرد که می توانید در مهمانی از آن برای پذیرایی استفاده کنید.