کیک لیمویی

کیک لیمویی خانگی + دستور تهیه سریع

کیک لیمویی خانگی + دستور تهیه سریع

در یکی دیگر از آموزش های پخت کیک وب سایت تفریحی و سرگرمی در خدمت شما هستیم با تهیه کیک لیمویی خانگی که شاید اندازه کیک های دیگر در بین مردم محبوب نباشد اما این کیک در کنار اینکه بسیار خوشمزه است دارای خواص بسیار زیادی هم است مخصوص اگر از لیموتازه شیرازی برای تهیه آن استفاده کنید ما روش تهیه سریع این کیک را برای شما قراردایدم که در مدت زمان کوتاهی می توانید کیک با طعم لیمو را در خانه آماده کنید. اگر تا بحال این نوع کیک درست نکردید حتما یکبار امتحان کیک پشیمان نخواهید شد در ادامه با مواد اولیه این کیک آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه کیک لیمویی خانگی

آبلیمو یک و نیم قاشق غ خوری
روغن مایع 1/4لیوان
شیر1/4لیوان
کمی وانیل
بکینگ پودر 1/2ق چ خوری
ارد1/5لیوان
شکر 1لیوان
تخم مرغ 2عدد
رنده پوست 1عدد لیمومتوسط

کیک لیمویی

طرز تهیه کیک لیمویی خانگی

برای شروع کار تهیه شما در گام نخستکار باید تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل رو داخل همزن بریزید و مدت زمان 9 تا 10 دقیقه هم بزنید. بعد از اینکه مدت زمان گفته شده طی شد در ادامه باید شیر و روغن رو اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید آبلیمو و رنده پوست لیمو رو به مواد اضافه کنید هم بزنید حالا ارد و بکینگ پودر الک شده رو کم کم به مواد اضافه کنید و مواد و یکدست کنید داخل قالب چرب شده آرد پاشی شده بریزید. این مواد برای قالب18 سانت مناسب هستش اگر قالبتون بزرگتره موادو دوبرابر کنید. فر180 درجه زمان ۴۵تا ۵۰ دقیقه تا وقتی که روی کیک طلایی بشه بپزید.

کیک لیمویی

این کیک یک بخش اضافه تر هم دارد و آن هم این است که این کیک دارای سس است که برای آماده کردن آن باید 1/2پ پودر قند اونقدری ابلیموی تازه بریزید تا سسی روان بدست بیاد اگر فکر میکنید دوست ندارید ترشی لیمو قالب باشه نصف ابلیمو و نصف آب بریزید. به همین راحتی امیدواریم از این آموزش ما هم راضی بوده باشید.