کیک پرتغالی

کیک پرتغالی خوشمزه خانگی

کیک پرتغالی خوشمزه خانگی

برای شما در یکی دیگر از مطالب وب سایت نازشو نیز طرز تهیه کیک پرتغالی یکی از کیک بسیار محبوب بین همه ایرانی ها را قرار دادیم تهیه این کیک هم بسیار ساده است. و ما در این پست آموزشی آشپزی به شما دستور تهیه آن را منتشر کردیم و شما با همراهی ما تا انتهای این مطلب می توانید این کیک را در خانه برای عصرانه یا به عنوان دسر تهیه کنید. بسیاری از سایت ها کمی تهیه کیک پرتغالی پیچیده کردند و مراحل زیادی را به آن اضافه کردند که شاید طعم اصلی کیک پرتغالی را از بین ببرد. اما برای درست کردن یکی کیک خوشمزه با طعم پرتغال شما باید مانند مراحلی که در ادامه می بینید عمل کنید. در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک پرتقال خوشمزه خانگی

آب پرتقال 2/3 لیوان
پوست پرتقال مقداری
شکر 1 و نیم لیوان
تخم مرغ 3 عدد
آرد 2 و نیم لیوان
روغن 2/3 لیوان
نمک 1/8 قاشق چایخوری
بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک پرتقال خوشمزه و خانگی

برای آغاز کار تهیه شما باید ابتدا روغن و شکر را داخل کاسه بریزید و با همزن بزنید تا شکر حل شود سپس تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شود سپس مقدار کمی رنده پوست پرتقال نیز اضافه کنید. در ادامه کار هم آرد ، نمک و بکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و چند بار الک نمایید سپس قاشق قاشق به مخلوط اضافه کنید ، اب پرتقال را نیز در این فاصله اضافه کنید ( به این صورت که کمی آرد و کمی اب پرتقال مجدد کمی ارد و کمی اب پرتقال و … تا تمام شوند ، یکنواخت و آرام مخلوط کنید ).

و در گام بعدی هم ته قالب را چرب کنید یا کاغذ روغنی بیندازید سپس مایه کیک را داخل قالب بریزید و قالب کیک را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 45 دقیقه قرار دهید ( 30 دقیقه اول پخت در فر را برای چک کردن باز نکنید ). پس از پخت اجازه دهید کیک خنک شود سپس از قالب خارج کنید و روی ان پودر قند بپاشید ، برش بزنید و به همراه خامه و … سرو کنید. امیدوارم از این طرز تهیه کیک توانست باشید استفاده کرده باشید.