گابریل کالدرون رزومه

گابریل کالدرون رزومه + سرمربی جدید پرسپولیس

گابریل کالدرون رزومه + سرمربی جدید پرسپولیس

به گزارش نازشو – بعد روز ها تلاش و گمانه زنی های مختلف از سرمربی هایی از سراسر  جهان بلاخره پرسپولیس به گزینه مناسب خود و وزارت ورزش رسید. بعد از اینکه بطور رسمی برانکو اعلام کرد که از پرسپولیس جدا خواهد شد و به الاهلی عربستان خواهد رفت گمانه زنی های برای جایگزینی برانکو آغاز شد. و تا دلتان بخواهد گزینه های مختلف معرفی شد تا نزدیک به 5 گزینه انتخاب شود و در ترکیه مذاکراتی با آن ها انجام شود. در این بین مذاکرات مدیران پرسپولیس در ترکیه تقریبا خوب پیش رفت. و بجز چند گزینه که در ابتدا پیشنهاد پرسپولیس اکثر به علت مسائل مالی رد کردند دو تا سه گزینه اعلام آمادگی کردند. و در همین راستا در جلسه ای که برگزار شد هئیت مدیره باشگاه تصمیم به انتخاب گابریل کالدرون گرفت. سرمربی آرژانتینی که کارنامه قابل قبولی دارد و از اصلی ترین دلایلی که باعث انتخاب وی شد تخفیف در مبلغ قراردادش بود. او با اینکه که کارنامه خوبی در فوتبال آسیا دارد اما یک و سال نیم حدود از دنیا فوتبال به دور بود برای همین بیشتر از مسائل مالی برایش چالش دوباره سرمربیگری آن هم در یکی از بزرگترین تیم های آسیا جذاب بود.

به علت اینکه باشگاه پرسپولیس به گفته رسانه حدود حداکثر 500 هزار یورو را برای بودجه سرمربی خود کنار گذاشته بود. همین مسئله کمی گزینه های پرسپولیس را کم می کرد. اما کالدرون به خوبی می داند که موفقیت در پرسپولیس قطعا به او بسیار کمک می کند تا بار دیگر در دنیا مربیگری موفقیت هایش را تکرار کند. و همینطور پرسپولیس هم در کنار اینکه هزینه زیادی برای مربی خارجی نکرد اما یک مربی بزرگ را برای هدایت تیم اش انتخاب کرد. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به گابریل کالدورن رزومه او.

رزومه کابریل کالدرون در دوران بازیگری فوتبال

گابریل کالدرون در دروان بازیگری اش در پست هافبک بازی کرده است و سابق حضور در دو دوره جام جهانی به همراه آرژانتین و کسب عنوان نایب قهرمانی را دارد. او حدود 23 بازی برای کشورش انجام داد و یک گل ملی هم دارد. او بازیکن تقریبا با کیفتی در دوران بازیگری اش بوده است. همچنین کالدرون سابق بازی در تیم های اتلتیکو ایندپندینته، باشگاه فوتبال سیون، باشگاه فوتبال ریسینگ کلاب، رئال بتیس، لانوس و پاری سن ژرمن را در کارنامه دارد.

شروع دوران مربیگری

گابریل کالدورن از سال 1997 با تیم باشگاهی Caen کار مربیگری را آغاز کرد و حدود سه سال در این تیم فعالیت کرد. بعد حدود سه سال فاصله و دوری از مربیگری هدایت تیم Lausanne Sports را برعهده گرفت که در آنجا نتایج تقریبا قابل قبولی کسب کرد. و در سال 2004 او سکان هدایت تیم ملی عربستان سعودی را برعهده گرفت. و  به عنوان اولین تیم آسیایی به جام جهانی 2006 صعود کرد. اما آن زمان زیاد عربستانی ها علاقه به ادامه همکاری با یک سرمربی بیش از یک سال را نداشتند و دائم دنبال سرمربی جدید بودند.

گابریل کالدرون رزومه ، بعد موفقیت در عربستان او از کشور عمان پیشنهاد دریافت کرد و هدایت تیم ملی عمان را هم برعهده گرفت که در آنجا هم کارنامه قابل دفاعی از خود به جاگذاشت و با تیم عنوان به جام ملت های آسیا صعود کرد و در دور گروهی حذف شد. او بعد از عمان دوباره به عربستان برگشت و هدایت الاتحاد عربستان را برعهده گرفت. جایی که دوران درخشان باشگاهی اش آغاز شد و در فصل نخست حضور در تیم الاتحاد توانست این تیم را قهرمان لیگ سعودی ها کند و همچنین تیم عربستانی را به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم برساند که در فینال ناکام بود و قهرمانی آسیا را نتوانست کسب کند.

او در فصل دوم اش به علت زود رنج بودن عربستانی بازهم اخراج شد اما این بار تیم رقیب الاتحاد یعنی الهلال او را جذب کرد و بازهم کالدرون موفق به کسب قهرمانی لیگ عربستان شد و همچنین با الهلال موفق شد جام ولیعهد را ببرد. این شروع درخشان در الهلال اما برای او خوشایند نبود چون الهلالی ها در پایان فصل کالدرون در اتفاقی عجیب اخراج کردند.

او اما بعد از این موفقیت سریع توسط تیم بن یاس امارات جذب شد و این تیم بحران زده را از سقوط نجات داد و اواسط جدول رساند. او در ادامه ماجراجویی های خود در حوزه خلیج فارس به بحرین سفر کرد تا هدایت تیم ملی این کشور را برعهده بگیرد که در آنجا از ابتدا انتخاب اشتباهی کرد و در کارنامه خود ناکامی تقریبا بزرگ را ثبت کرد.

سرمربیگری بتیس 

ورق شانس رو به کالدرون کرد و تیم بحران زده بتیس اسپانیا پیشنهاد سرمربگیری را به کالدرون داد تا آن ها را از سقوط نجات دهد. جایی که کالدرون سابق بازی داشت و تقریبا نزد هواداران شناخته شده بود. اما وضعیت بتیس بسیار آشفته بود اما این ریسک را گابریل کالدرون انجام داد و هدایت این تیم را برعهده گرفت تا بتواند وارد فوتبال اروپا شود. اما در انتهای فصل با اینکه نتایج قابل قبولی گرفت اما تیم بتیس سقوط کرد. و همین مسئله پایان کار کالدرون در فوتبال اروپا بود.

الوصل امارات دیگر تیمی بود که به کالدرون اعتماد کرد و او را در سال 2014 روی نیمکت خود نشان تا از اواسط جدول رهایی پیدا کند. و در این امر هم کالدرون موفق بود و تیم الوصل که در رده 13 ام کالدرون را جایگزین سرمربی خود کرد موفق شد در پایان رتبه 6 لیگ امارات را کسب کند. اما تیم اماراتی هم راضی به نتایج نبود و از ادامه همکاری با این سرمربی دست کشید.

نقطه تاریک رزومه گابریل کالدرون

القطر با پیشنهادی خوب مالی کالدرون را جذب کرد تا در لیگ قطر در سال 2017 بتواند نتایج مناسبی بگیرد اما کالدرون شروع بسیار عجیب غریبی داشت او 7 بازی از 9 را در لیگ قطر با القطر شکست خورد تا از هدایت این تیم اخراج شود. و همین مسئله بسیار در دوران حرفه ای او تاثیرگذار بود و شاید امروز که پیشنهاد مالی پایین پرسپولیس را این سرمربی آرژانتین قبول کرده است صرفا بخاطر به فراموش شدن نتایج القطر است که در رزومه اش بسیار تاثیر گذار بوده و او را نزدیک به دو سال است از دنیا فوتبال دور کرده است.

همانطور که خواندید گابریل کالدرون در رزومه خود عملکرد فوق العاده ای داشته است و همیشه در تیم ها سطح بالا نتایج خوبی گرفته است. این سرمربی 59 ساله آرژانتینی که سبک ههجومی همیشه در فوتبال به نمایش گذاشته است پرسپولیس را برای احیا خود بهترین گزینه می داند. و اگر دنبال این است که دوباره در دنیا فوتبال مخصوص حوزه خلیج همیشه فارس پیشنهاد های چند میلیون یورویی داشته باشد نیاز دارد با تیم موفق پرسپولیس که در کارنامه چند ساله خود جام های فراوانی را با برانکو کسب کرده است موفق شود. و موفقیت کالدورن با پرسپولیس رویا دور از دسترس برای هر دو نیست. اگر هواداران مثل برانکو از او حمایت کنند بی شک کالدورن توان و دانش موفقیت در پرسپولیس را دارا است.