گروه پرسپولیس و استقلال

گروه پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان 2019

گروه پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان 2019

به گزارش نازشو –  با پایان قرعه کشی ای اف سی برای مسابقات ACL 2019 رقیبان تیم هایی ایرانی در دور گروهی مشخص شدند. ایران در این دوره مسابقات دارای سهیمه 2+2 بوده است که تیم های پرسپولیس قهرمان لیگ برتر ایران در فصل گذشته و تیم استقلال قهرمان جام حذفی فصل گذشته بطور مستقیم در این رقابت ها حضور دارند و تیم های ذوب آهن و سایپا برای حضور در مرحله گروهی باید در پلی آف به مصاف یکدیگر بروند. در ادامه با گروه های نماینده های ایران آشنا می شویم و حریفان آن ها را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا خواهید شناخت.

پرسپولیس

در این دوره تیم فوتبال پرسپولیس نایب قهرمان فصل گذشته این مسابقات در گروه d قرار گرفته است و حریفان این تیم در دور مقدماتی به شرح زیر است.

(برنده پلی‌آف نمایندگان امارات، عراق و ازبکستان)، الاهلی عربستان، السد قطر و پرسپولیس ایران

استقلال

تیم فوتبال استقلال در این دوره از مسابقات بازهم در گروه سختی مانند پرسپولیس قرار گرفته است. استقلال در گروه F با تیم های زیر هم گروه شده است.

العین امارات، الهلال عربستان، الدحیل قطر و استقلال ایران

گروه ذوب آهن در صورت صعود

گروه A: الوصل امارات، الزوراء عراق، (برنده پلی‌آف نمایندگان عربستان، ازبکستان و تاجیکستان) و (برنده پلی‌آف ذوب‌آهن و حریفانش)

 

گروه سایپا در صورت صعود

گروه B: الوحده امارات، الاتحاد عربستان، لوکوموتیو ازبکستان و (پلی‌آف سایپا و حریفانش)

در این دور از مسابقات نماینده های کشورمان باید برای بازی با تیم های عربستانی به فکر انتخاب کشور جایگزینی باشند. که به احتمال زیاد کشور هایی که می توانند از سوی نماینده های ایران انتخاب شوند به ترتیب امارات ، عمان و قطر می توانند باشد. که یکی از چالش های اصلی تیم های ایرانی این موضوع می تواند باشد که بسیار می تواند به ضرر آن تمام شود. گفتنی است که در این دوره از مسابقات پرسپولیس و استقلال شانس برخورد به هم را در مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات را دارند. و می توانیم ما شاهد دربی در لیگ قهرمانان آسیا باشیم.