خوردن هندوانه

10 دلیل مهم برای خوردن هندوانه

در یکی دیگر از مطالب سایت نازشو برای شما 10 دلیل بسیار مهم برای خوردن هندوانه قرار دادیم. با فرارسیدن فصل گرما میوه هندوانه یکی از بهترین میوه ها برای خوردن است چون خواص بی نظیر این میوه برای اکثر افراد مفید است. امروز با 10 دلیل مهم را به شما معرفی می کنیم. تا شما هندوانه را در برنامه غذایی خود قرار دهید. خود من به شخص بیشتر این دلیل ها را نمی دونستم و فقط برای اینکه هندوانه تشنگی را رفع می کرد آن استفاده می کردم. با خواندن یک مقاله فهمیدم که هندوانه خواص بسیار زیادی دارد از همین رو تصمیم گرفتم این مطلب را برای شما قرار دهم. امیدوار هستم که مورد توجه شما قرار بگیرد.

 

1- کم کردن شدت آسم

آنتی ‌اکسیدان‌ های موجود در هندوانه به کم کردن شدت آسم کمک می‌ کنند. همچنین آنتی ‌اکسیدان‌ های هندوانه خطر آرتروز هماتوئید ، سرطان روده و سرطان پروستات کاهش میدهد.

2- کمک به سلامت چشم

هندوانه یک بسیار مفید از بتاکاروتن است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود و به تولید رنگدانه در شبکیه و محافظت از دژنراسیون ماکولا وابسته به سن و شب کوری کمک می کند. ویتامین A همچنین برای حفظ سلامت دندان ها، بافت اسکلتی و پوست مفید است.

3- مفید برای استخوان ها ، قلب و عروق 

یکی دیگر از دلایل فواید هندوانه لیکوپن موجود در هندوانه است که برای حفظ سلامت قلب و عروق از سوی پزشکان تایید شده است. همچنین مصرف هندوانه باعث بهبود جریان خون از طریق شاهرگ ها می شود به عملکرد قلبی عروقی کمک می کند. لیکوپن همچنین استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد. هندوانه ضمنا سرشار از پتاسیم است و به حفظ کلسیم در بدن و داشتن استخوان ها و مفاصل قوی تر کمک می کند.

4- رفع تشنگی

این خاصیت هندوانه شاید همه شما می دانستید که با خوردن هندوانه تشنگی شما برطرف می شود.

5- تنظیم اعصاب و عضلات

میوه هندوانه با سرشار بودن از پتاسیم و یک الکترولیت طبیعی است که منجر به تنظیم عملکرد اعصاب و عضلات می شود.

6- کاهش چربی بدن

 یک لیوان آب هندوانه حاوی ۲۵۰ میلی گرم سیترولین است یک اسید آمینه که به آرژنین تبدیل می شود و به جلوگیری از تجمع بیش از حد چربی در بدن کمک می کند. طبق تحقیقات جدید مصرف آب هندوانه قبل از فعالیت بدنی شدید به کاهش ضربان قلب و درد عضلات کمک می کند و این به خاطر سیترولین موجود در آن است.

7- تولید انرژی

 هندوانه سرشار از ویتامین های ب است که برای تولید انرژی مفید هستند. پزشکان تغذیه اعتفاد دارند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین ب ۶ ، ویتامین ب ۱ و منیزیم است.

8- کمک به کلیه

هندوانه به کلیه ها کمک می کند تا بهتر کار کنند. و به سلامت کلیه ها بسیار کمک می کنند.

9- خنک کننده بدن

این میوه شگفت انگیزی به خنک کردن بدن هم نیز بسیار کمک می کند. برای همین است که خوردن هندوانه در فصل های گرما بسیار زیاد است.
10- کمک به بهود زخم و پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن

هندوانه همچنین با دارا بودن  ویتامین ث  که یکی از ویتامین تقویت کننده سیستم ایمنی بدن به شمار می رود. و به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند.