مکان های دیدنی بندرعباس

11 تا از مکان های دیدنی بندرعباس

11 تا از مکان های دیدنی بندرعباس

در فصل زمستان هستیم و یکی از بهترین مقصد های گردشگری در ایران بی شک می تواند بندرعباس باشد و به همین دلیل ما 11 تا از مکان های دیدنی بندرعباس را برای شما در این مطلب معرفی می کنیم تا شما دوستانی که قصد سفر به این شهر زیبا را دارید از زمان خود برای دیدن بهترین مکان های دیدنی بندرعباس نیز استفاده کنید. ما در این مطلب در دسته گردشگری سعی کردیم گلچینی از جا های دیدنی بندرعباس معرفی کنیم. امیدواریم که در این عمر موفق بوده باشیم. همچنین تیم نازشو سعی کرده است اطلاعات دقیقی درباره هر مکان دیدنی نیز به شما بدهد تا شما با اطلاعات خوبی از آن مکان دیدن کنید یا تصمیم بگیرد اصلا آنجا جذابیت برای شما دارد یا خیر شما دوستانی که سابق سفر به بندرعباس را داشتید می توانید در قسمت دیدگاه هم به ما و هم به دوستانی که می خواهند به بندرعباس سفر کنند تجربیات خود را نیز به اشتراک بگذارید و در قسمت دیدگاه از مشکلات و یا جذابیت برخی مکان نیز برای ما بنویسید. تا سایر دوستان با آشنایی بیشتری از این شهر جنوبی ایرانی نیز دیدن کنند و کلی لذت ببرند. همراه ما باشید تا با این مکان زیبا شهر بندرعباس نیز آشنا شویم.

1- مسجد جامع دلگشا بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

پیشنهاد اول سایت نازشو به شما دیدن از مسجد جامع دلگشا است این بنا در نبش بلوار طالقانی (ساحلی) و خیابان مسجد جامع بندرعباس قرار گرفته و از آثار قرن دوازده و سیزده هجری قمری محسوب می گردد . این بنا شامل شبستان دو قسمت قدیمی الحاقی است . بخش قدیمی دارای ستونهای متعدد با سر ستونهای گچبری شبیه به مسجد گله داری و مسجد دژگان است . این بنا به شماره 1599 به ثبت آثار ملی ایران رسیده است.

2-  چشمه آبگرم گنو

مکان های دیدنی بندرعباس

چشمه آبگرم گنو در فاصله 34 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس قرار دارد. در کنار راه بندرعباس به سیرجان یک راه آسفالته فرعی برای دسترسی به این چشمه وجود دارد. چشمه گنو که در منطقه حفاظت شده کوه گنو قرار گرفته، علاوه بر جنبه درمانی، دارای جنبه‌های مختلف طبیعت‌گردی، پرنده‌نگری، کوه‌نوردی و بسیاری حوزه‌های فراغتی دیگر است. آب این چشمه از دسته آب‌های گوگردی خیلی گرم محسوب می‌شود. چشمه گنو را می‌توان مهم‌ترین چشمه معدنی در جنوب کشور دانست که گردشگران بسیاری را از استان‌های اطراف به خود جذب می‌کند. علاوه بر گردشگران داخلی، گردشگران خارجی بسیاری نیز از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برای بهره بردن از چشمه گنو به بندرعباس سفر می‌کنند.

3- معبد هندو های بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

دیدنی های بندرعباس ، متفاوت ترین بنا در بندرعباس، معبد هندوهاست که توجه هر تازه واردی را به خودش جلب می کنه. این محل بین مردم محلی به «بت گور» مشهوره. معبد هندوها سال ۱۳۱۰ و در زمان حکومت محمد حسن خان سعدالملک و توسط هندوهای ساکن بندرعباس ساخته شد.
معماری این بنا کاملا به سبک هندی است و از این نظر گنبد معبد هندوها نه تنها شبیه هیچ یک از گنبدهای سواحل خلیج فارس نیست؛ بلکه با تمامی گنبدهای سراسر کشور نیز تفاوت دارد. بر اساس مدارک موجود معماران هلندی ساخت این معبد را بر عهده داشته اند.
بنای دوره قاجاریه پرستشگاه هندوها ساکن آنزمان در معبد هندوها – مرکز شهر بندرعباس واقع شده – در حال حاظر به عنوان موزه مورد استفاده می باشد .

آدرس معبد هندو های : بندرعباس بلوار امام خمینی، رو به روی بازار روز بندر عباس

4- موزه مردم شناسی خلیج فارس

مکان های دیدنی بندرعباس

از دیگر مکان های دیدنی بندرعباس ، این موزه مردم شناسی یکی از بزرگ ترین موزه های مردم شناسی ایران محسوب می شود. بنای این موزه با بهره گیری از معماری سنتی هرمزگان در محوطه تاریخی برکه های باران ساخته شده است.
این موزه سه بخش دارد: بازار سنتی، صید و صیادی و آزادسازی جزیره هرمز از دست پرتغالی ها. در این موزه همچنین بخش های مختلف دیگری همچون باستان شناسی، دوره تاریخی، دوره اسلامی، بخش سکه و نگارخانه نیز وجود دارد. فضای عمومی، بخش خدماتی، کتابخانه تخصصی و نمایشگاه از امکانات موجود در موزه مردم شناسی خلیج فارس است. این موزه در بلوار پاسداران بندرعباس نیز قرار دارد.

5- غار نمکی خرسین سیاهو بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

غار خرسین در بخش سیاهو، روستای درگز در شمال شرقی بندرعباس و در فاصله ٨٠ کیلومتری مرکز استان هرمزگان واقع است. با حدود یک و نیم ساعت کوهپیمایی سبک به دهانه غار میرسیم.دهانه در ارتفاع 1080 متر از سطح دریا قرار دارد. در خرسین قندیل های نمکی متعددی می بینیم که جزء جدا ناشدنی این غار زیبا و بکر هستند. لازم به ذکر است جریان آب شوری در غار وجود دارد که در فصل زمستان و بارش های شدید دارای سرعت نسبتا زیادی به سمت خارج غار میباشد. همچنین به علت ریزشی و ناپایدار بودن دیواره های غار و بطور کلی محیط این گنبد نمکی بازدید از غار در فصل هایی که با بارش شدید همراه می شود به هیچوجه توصیه نمی گردد اشکال انحلالی نمک به صورت متنوع در این گنبد ایجاد شده است و ….

6- اسکله ی قدیم بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

از دیگر دیدنی های شهر بندرعباس اسکله قدیم بندرعباس ، هم اکنون از مراکز دیدنی مورد توجه مسافران استان هرمزگان است که در کناره ی جنوبی بلوار طالقانی قرار گرفته است.

این اسکله در سال ۱۳۱۸ شمسی ساخته شده و دارای ۱۸۵ متر طول و ۴٫۲۰ متر عرض است .عظمت اسکله جدید و تاسییسات آن نیز بسیاری از تازه واردان به این شهر را جذب خود می‌کند.

7- آبشار تزرج

مکان های دیدنی بندرعباس

عکس دیدنی های بندرعباس

یکی دیگر از بهترین مکان های دیدنی بندرعباس ، آبشار تزرج حاجی آباد در 175 کیلومتری شمال بندرعباس  در جاده منتهی به روستای برآفتاب واقع شده است، تزرج یکی از نقاط کوهستانی این شهرستان می باشد که در جاده منتهی به روستای برآفتاب واقع شده است. آبشار تزرج، از ارتفاعات پیرامون روستا سرازیر می‌شود، یکی از زیباترین آبشارهای مناطق جنوبی ایران است و جذابیت خاصی به این روستای گرم جنوبی بخشیده است و اطراف آبشار از نخل و گیاهان طبیعی پوشیده شده است.

8- آبشار پلکانی در بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

در شماره هشت می خواهیم یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بندرعباس آبشار بدو در استان هرمزگان است و  این آبشار فصلی از ارتفاعات کوه بدو در شمال روستای لمزان واقع در 50 کیلومتری شمال غرب بندرعباس سرچشمه میگیرد. آبشار به صورت پلکانی به پایین میریزد. وجود اشکال پلکانی منظم در این آبشار مناظر زیبایی خلق کرده است و از دیگر جاذبه های این منطقه می توان به گنبد نمکی لمزان واقع در جنوب روستا اشاره کرد.

9- امامزاده سید مظفر بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

از دیگر مکان های دیدنی بندرعباس این امامزاده است . یکی از زیارتگاه‌های مهم استان هرمزگان، آرامگاه سیدمظفر از نوادگان امام موسی‌بن جعفر(ع) است. به دلیل اهمیت خاصی که این بقعه مقدس در میان مردم محلی دارد، تقریبا در بیشتر ماه‌های سال، زائران زیادی را به خود جذب می‌کند. امامزاده سیدمظفر همچنین در میان صیادان و دریانوردان از احترام فراوانی برخوردار است. سالی یک بار صیادان بخصوص صیادان جزیره قشم به زیارت سیدمظفر رفته و با قربانی کردن گاو و گوسفند برای کسب روزی بیشتر، آرامش دریا و سلامتی دریانوردان به ساحت مقدس ایشان دعا می‌کنند. سپس با گوشت‌های قربانی خوراک پخته و در میان فقیران پخش می‌کنند. در این مراسم، یک روحانی اوراد و دعاهای مخصوصی خوانده و صیادان با لحن خاصی آن را تکرار می‌کنند.

10- گنبد سرخ بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

این بنا در 60 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس، در روستایی به نام گنبد سرخ در بخش جرونات قرار دارد و متعلق به سده میانی دوره اسلامی است. این بنای مربع شکل دارای چهار درگاه در چهار طرف و دیوارهایی به طول تقریبی چهار متر می باشد.

11- بناب روستایی با جاذبه های گردشگری

مکان های دیدنی بندرعباس

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری استان هرمزگان روستای سرسبز بناب، بعد از رودخانه وچشمه ها ی آب آن که مکان هایی دنج و مناسب را برای تفریح و استراحت بوجود آورده اند، وجود نخلستان های انبوهی است که از ابتدای ورودی روستا تا چشمه اصلی آب که اصطلاحاً به آن گم گفته می شود کشت شده اند یا به صورت خود رو رشد و نمو نموده اند. این روستا دارای چشمه آب بزرگی می باشدکه به همین دلیل بناب نام گرفته است. بناب به معنی بن آب می باشد، چشمه آب این روستا،آب نخل های خود روستا و رویدر را تامین می کند.

 

امیدواریم که آشنایی با این مکان های دیدنی بندرعباس نیز لذت برده باشید و در سفر های خودتان به این شهر حتما از تماشای این مکان بروید. با اشتراک این مطلب ما در تهیه محتوای بیشتر نیز همراهی کنید.