12 تا از بهترین دانشگاه های کانادا بشناسید.

در این مطلب سایت نازشو برای شما لیست 12 تا از بهترین دانشگاه های کانادا را برای تحصیل قرار دادیم. کشور کانادا جزوه کشور های است که دانشجو ایرانی زیادی در چند سال اخیر داشته و دانشجو ها بسیاری برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کردند و راضی هم بودند. اما انتخاب دانشگاه در کشور های مختلف معیار های خاص خود را دارد و آنطور نیست که همه دانشگاه ها در سطح کیفیت بالای قرار داشته باشند آنجا مثل کشور ما دانشگاه  دارای نقاط قوت و ضعفی هستند و شما باید دقت دانشگاهی را که می خواهید انتخاب کنید را بررسی کنید و تحقیقات زیادی انجام دهید. ما در این لیست 12 تایی از دانشگاه های کانادا سعی کردیم بسیاری از مسائل مهم برای برتر بودن دانشگاه را در نظر بگیریم و به شما معرفی کنیم و بعد از مطالعه این مطلب شما می توانید یکی از این دانشگاه را انتخاب و تحقیقات بیشتری و متمرکز تری روی آن ها انجام دهید. البته یکی از بهترین نوع شناخت یک دانشگاه خوب بجز تحقیقات از راه دور صحبت کردن با دانشجو های آن دانشگاه و فارغ تحصیلان دانشگاه مورد نظر است. حتی بازدید حضور هم تجربیات و طلاعات بسیار دقیق تری می تواند به شما دهد که یک انتخاب ویژه و درست را داشته باشید چون تصمیم گیری در این مورد بسیار در آینده شما تاثیر گذار خواهد بود همراه ما باشید تا شما را با این دانشگاه ها نیز آشنا کنیم. گفتنی است که این لیست به ترتیب بهترین و موارد دیگر نیست ما سعی کردیم هر دانشگاه بطور خاص بررسی کوتاه اجمالی داشته باشیم. و هزینه های تحصیل دانشگاه های کشور کانادا هم در این مطلب بررسی شده است.

دانشگاه مک گیل، مونترال
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 17859$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 16118$ است. دانشگاه مک گیل از آن دسته دانشگاه هایی است که هرکسی اسم و آوازه آن را شنیده است. این دانشگاه در شهر مونترال واقع در ایالت کبک بنا شده و برای دانشجویانی که از پرداخت هزینه و شهریه دانشگاه معاف می شوند و ملزم به پرداخت شهریه نیستند، بسیار گزینه مناسبی است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از شرایط معافیت از پرداخت شهریه به سایت دانشگاه مراجعه کنید. مونترال شهر بزرگی است که در بین سه شهر بزرگ دیگر کانادا از نظر هزینه های زندگی ارزان تر است و شهری است که اصلا رنگ و بوی شهرهای آمریکای شمالی را به خود نگرفته است هرچند که در آمریکای شمالی واقع شده است. اگر به دنبال این هستید تا در دانشگاهی خوب و ارزان ادامه تحصیل دهید و در کنار درس از نزدیک کانادای واقعی و اصیل را ببینید و تجربه کنید حتما دانشگاه مک گیل را در بین برترین دانشگاه های کانادا انتخاب کنید

دانشگاه مونترال
هزینه تحصیل برای یک سال تحصیل در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 14618$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 12550$ است. دانشگاه مونترال یکی از برترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود که در خارج از کشور فرانسه و در کشور کانادا به زبان فرانسوی در آن تدریس می شود. هزینه ثبت نام و شهریه این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر مناسب است و برای کسانی که به رشته های مهندسی و اقتصاد علاقه دارند مکان خوبی برای ادامه تحصیل است. نکته بسیار جالب این دانشگاه در این است که افرادی از کشور فرانسه به این دانشگاه می آیند یا شهروندان فرانسوی زبان کشورهای دیگر می توانند با هزینه ای اندک در این دانشگاه مانند سایر دانشجویان اهل کبک تحصیل کنند و خیلی راحت با هزینه ای مناسب که حدود 1500 دلار در سال می شود، در دانشگاه مونترال مشغول به تحصیل شوند. این موضوع برای همه دانشگاه های منطقه کبک نیز وجود دارد. اگر بتوانید زبان فرانسه را یاد بگیرید و یا اگر به زبان فرانسه مسلط هستید می توانید راحت در این دانشگاه با کمترین هزینه پذیرش بگیرید زیرا بهترین انتخاب برای شما همین دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های کانادا می باشد.

دانشگاه مموریال کانادا، نیوفاندلند
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 8800$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 5718$ است. دانشگاه کوچک مموریال کانادا با قدمتی 60 ساله که در سرزمین کوهستانی نیوفاندلند واقع شده است. شاید فکر کنید چه کسی در این دانشگاه کوچک و قدیمی مشغول به تحصیل می شود اما اگر خوب دقت کنید می توانید بفهمید که تعداد دانشجویان بین المللی که به این دانشگاه می روند، بسیار زیاد است و متوجه می شوید که این دانشگاه چیزهای زیادی دارد که باعث می شود افراد زیادی به فکر ادامه تحصیل در این دانشگاه باشند. این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر شهریه بسیار پایینی دارد و دلیل آن این است که این مکان از محل درآمدهای نفتی اداره می شود به همین خاطر است که ارزانترین دانشگاه در کانادا برای آن دسته از دانشجویان بین الملل و همچنین دانشجویانی که واجد شرایط معافیت شهریه در دانشگاه های فرانسوی زبان کبک نشده اند، می باشد. رشته های متنوعی در این دانشگاه وجود دارد از جمله رشته های علوم دریایی مثل معماری دریایی، مهندسی دریایی و همچنین علوم انسانی که برنامه ریزی های خوبی برای این قبیل رشته ها در این دانشگاه وجود دارد و یکی از رشته های مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه رشته فولکلور است که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است. بسیاری از دانشجویان بین الملل به خاطر هزینه های پایین زندگی در این شهر و شهریه بسیار پایین این دانشگاه آن را جز اولین انتخاب های خود در بین معروف ترین دانشگاه های کانادا قرار می دهند.

دانشگاه کوئین، کینگ استون
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 26361$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 14114$ است. دانشگاه کوئین واقع در شهر کینگ استون است که بین دو شهر مونترال و تورنتو واقع شده اما آنچنان بزرگ نیست که به چشم آید به همین خاطر است که تنوع نژادی در آن به مراتب کمتر دیده می شود. این دانشگاه برای افرادی که دوست دارند تحصیلاتی با استانداردهای جهانی روز دنیا داشته باشند، بسیار گزینه مناسبی است. این دانشگاه در استان انتاریو ارزانترین دانشگاه محسوب می شود و شهرتش بخاطر رشته های است که دارد رشته هایی چون مهندسی، حقوق، پزشکی، علوم سیاسی و جغرافیا. زندگی در شهری که این دانشگاه در آن واقع شده است، بسیار ارزانتر از شهرهای بزرگ کانادا است که در شرق، غرب و شمال واقع شده اند. البته این را باید گفت که این نزدیک بودن به شهرهای بزرگ مزیت بسیار خوبی است. با این حال اگر به دنبال محیطی آرام و بدون سروصدا هستید و می خواهید در گوشه ای بنشینید و خود را غرق مطالعه و تحقیقات بکنید، این شهر کوچک سکوت و خلوت خوبی را در اختیار شما می گذارد و همچنین می توانید هر روز از مناظر زیبای این شهر و دانشگاه لذت ببرید. حتما تحصیل در محیطی نزدیک به دریاچه ای زیبا در روحیه و روند درس خواندن تاثیر می گذارد و به خاطر همین دریاچه است که جذابیت این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های کانادا دوچندان شده است.

دانشگاه دال هوزی، هالیفاکس
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 15792$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 16762$ می باشد. دانشگاه دال هوزی یکی از بزرگترین دانشگاه هایی است که در شرق مونترال در بندر هالیفاکس واقع شده است. منطقه ای که این دانشگاه در آن است بسیار مهاجر دوست است و سالانه افراد زیادی به آنجا مهاجرت می کنند و سرشار از غذاهای دریایی بسیار غنی می باشد. از نظر شهریه نیز این دانشگاه رتبه خوبی در پایین بودن هزینه ثبت نام و شهریه دارد و در مقطع لیسانس جز رتبه دوم در خارج از منطقه کبک به شمار می رود و رشته هایی چون حقوق و خبرنگاری و همچنین رشته های هنرهای آزاد در این دانشگاه تدریس می شود و به خاطر همین رشته هاست که شهرت فراوان در بین برترین دانشگاه های کانادا یافته و اگر علاقمند به ادامه تحصیل در هریک از این رشته ها هستید، این دانشگاه گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا، ونکوور
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 23300$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 7793$ می باشد. خیلی افراد به دنبال این هستند که با کمترین هزینه بتوانند در یک دانشگاه خوب تحصیل کنند. شاید بخواهید در مقطع لیسانس درس بخوانید و به دنبال این هستید که کم هزینه ترین دانشگاه را جز انتخاب های خود قرار دهید اما اگر بخواهید در مقطع فوق لیسانس و یا بالاتر ادامه تحصیل کنید، بی شک دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور که یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ محسوب می شود، بهترین انتخاب برای شما هم از نظر سطح دانشگاهی و هم از نظر هزینه های کم در شهریه می باشد. در این دانشکده رشته هایی مثل زیست شناسی دریایی یا داستان نویسی و رشته های بسیار دیگری تدریس می شود و یکی از دانشگاه هایی است که از دانشجویان بین الملل در مقطع فوق لیسانس و بالاتر تنها کمی بیشتر از دانشجویان کانادایی شهریه می گیرد. این دانشگاه در یکی از بهترین شهرهای دنیا واقع شده است شهری با آب و هوای مناسب و طبیعت زیبا و شگفت انگیز و تنوع های شهری و مردمی که باعث می شود هر دانشجوی بین الملل این دانشگاه را در بین بهترین دانشگاه های کانادا یکی از اولین اولویت های انتخاب خود قرار دهد.

دانشگاه یورک، تورنتو
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 19575$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 12023$ می باشد. اگر به دنبال یک دانشگاه پیشرفته هستید و دلتان می خواهد تا در یک شهر زیبا تحصیل کنید و به دنبال تنوع در تحصیل خود می گردید، بهترین گزینه برای شما دانشگاه یورک در شهر تورنتو می باشد. شهریه این دانشگاه نه زیاد است و نه کم بلکه از شهریه نسبتاً مناسب و متوسطی برخوردار است به همین خاطر می تواند امکان زندگی را برای شما در شهر بزرگی مثل تورنتو فراهم کند. شهر تورنتو شهری زیبا است که با امکانات فراوان و طبیعت بکر و شگفت انگیزش باعث شده که دانشجویان خارجی زیادی بخاطر این زیبایی ها و امکانات خوب اینجا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند و اگر شما هم به دنبال این هستید تا در کنار تحصیل در یک دانشگاه خوب از زندگی هم لذت ببرید پس دانشگاه یورک انتخاب بسیار خوبی در بین معروف ترین دانشگاه های کانادا برای شما خواهد بود.

دانشگاه ساسکاچوان، ساسکاچوان
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 17470$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 5377$ می باشد. اگر به دنبال دانشگاهی هستید که بتوانید با هزینه ای کم در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل دهید، بهترین گزینه برای شما دانشگاه ساسکچوان است. شهریه این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس ارزان است و به همین خاطر شهرت بسیاری در غرب کبک پیدا کرده است. این دانشگاه هم مثل دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تحقیقاتی بزرگی است که در شهر ساکچوان واقع شده است. شهری با زمستان های سرد و آسمانی بسیار زیبا و پر از ستاره. اگر به رشته های تاریخ و کشاورزی علاقه زیادی دارید، پیشنهاد می کنیم که در این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های کانادا ثبت نام کنید.

دانشگاه آلبرتا، ادمونتون
هزینه تحصیل برای یک سال تحصیل در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 20076$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 8220$ می باشد. در خط شمالی کانادا جایی که پر از چاه های نفتی بزرگ در دل زمین های پست و بلند است، دانشگاه های تحقیقاتی زیادی وجود دارد. یکی از معروف ترین دانشگاه های کانادا، دانشگاه آلربتا در شهر ادمنتون در شمال کانادا می باشد. این دانشگاه که از معروف ترین دانشگاه های کانادا بوده، در یکی از شهرهای سردسیر کانادا واقع شده است. شهری با امکانات زیاد و بسیار خوب که می تواند مکانی مناسب برای ادامه تحصیل شما باشد اما این دانشگاه از لحاظ هزینه و شهریه در مقطع لیسانس بسیار گران و پر هزینه بوده ولی برای کسانی که می خواهند در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل دهند، بسیار مناسب است.

دانشگاه تورنتو
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 34000$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 19714$ می باشد.دانشگاه تورنتو از آن دسته دانشگاه هایی است که بخاطر شهریه بسیار بالایش شهرت جهانی پیدا کرده است. در واقع این دانشگاه گران ترین دانشگاه در کشور کانادا محسوب می شود و در یکی از بهترین شهرهای کانادا اما در عین حال گرانترین شهر کانادا واقع شده است. درست است که این دانشگاه خیلی شهریه بالایی دارد اما از نظر سطح علمی و امکانات بسیار فوق العاده و مطابق با استانداردهای روز دنیا و جز یکی از برترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که دلتان می خواهد در یک دانشگاه خوب با سطح علمی بسیار بالا تحصیل کنید، این دانشگاه انتخاب خوبی می تواند برای شما باشد. در هر صورت انتخاب باشماست که تحصیل را مهمتر بدانید یا هزینه و پول را.