موضوعات صحبت با همسر

12 تا از بهترین موضوعات صحبت با همسر را بشناسید.

موضوعات صحبت با همسر

موضوعات صحبت با همسر ، یکی از موضوعاتی که در میان زن و شوهر مهم است صحبت کردن ، بحث کردن درباره برخی از اتفاقات برخی از اهداف و می باشد. موضوعات صحبت با همسر بسیار زیاد است. گفتگو با همسر می تواند از بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری کند اما اگر بدانیم باید درباره چه گفتگو و بحث کنیم تا دچار مشکل نشویم ما در سایت نازشو برای شما مطلبی را نیز گردآورری کردیم که در آن شما می توانید مباحثی نیز آشنا شوید که می توانید با همسر خود روزانه درباره آن نیز بحث کنید و این مباحث می تواند در ارتباط شما همسرتان بسیار به شما کمک کند تا یک رابطه خوب میان خود همسر خود ایجاد همچنین این کار باعث می شود که شما بجز یک زندگی خوب به اهداف خود نیز نزدیک تر شوید و اینکه همسرتان بسیار می تواند به شما در بسیار مباحث نیز کمک کند و در پیشرفت شما نقش اساسی داشته باشد. همیشه گفتگو می تواند از بسیار از مواردی که در جامعه امروزی باعث طلاق می شود پیشگیری کند و اگر این کار را انجام نمی دهید بیاید یک بار نیز آن را امتحان کنید. حتما نتیجه آن خواهید گرفت به شرط اینکه آمادگی ذهنی مناسبی داشته باشید و اینطور نباشد که درباره چیزی با همسرتان صحبت کنید که فقط نظر خود را بخواهید در آن به کرسی بناشنید پس سعی کنید با یک همکاری مناسب و یک گفتگو دو نفر خوب بتوانید یک زندگی خوب را برای خود رقم بزنید و مطمن با به کارگیری درست این مباحث شما می توانید از زندگی مشترک خود لذت بیشتری ببرید. و تاثیرات آن در آینده خود نیز شاهد باشید. در ادامه همراه ما باشید تا با مباحث نیز آشنا شوید.

 کودکی
 از همسرتان بپرسید وقتی بچه بوده چه شکلی بوده؟ راحت دوست پیدا می‌کرده؟ چه بازی‌هایی را دوست داشته؟ در مدرسه مشکلی نداشته؟ خاطرات دوران کودکی موضوعات جالبی برای گفتگو هستند اما می‌تواند کمکتان کند بفهمید همسرتان چطور امروز به شخصیتی که هست تبدیل شده است.

علایق مشترک
اگر بین شما دو نفر علاقه مشترکی وجود دارد می‌توانید درمورد این موضوع خاص صحبت کنید. مطمئناً بحث لذت‌بخشی هم خواهد بود. البته زمانی اینکار را بکنید که علاقه مشترکی بین‌تان وجود داشته باشد و اگر نمی‌دانید که علاقه مشترکی دارید یا نه آنوقت باید کمی درموردش تحقیق کنید. این شما را به موضوع شماره 1 یعنی پرسیدن از علایقش می‌رساند.


اهداف
از نظر حرفه ای، شخصیتی، احساسی، و ذهنی روی چه چیزهایی کار می کنید؟ آیا تصمیم دارید شغلتان را تغییر دهید؟ یا یک پروژه را به اتمام رسانده اید؟ می خواهید امسال یک باغ داشته باشید؟ شاید هم اهداف کوچک تری دارید. مثلا می خواهید به کلاس یوگا بروید. اهداف تان را چه کوچک چه بزرگ با او به اشتراک بگذارید. صحبت کردن درباره آن ها باعث می شود هم جدی تر دنبالشان کنید و هم همسرتان شما را پشتیبانی کند.

مشکلات
درباره سختی هایی که این هفته تجربه کرده اید با همسرتان صحبت کنید. این مشکل می تواند مربوط به محل کارتان باشد یا بحثی که با خواهرتان داشتید و یا یک تمرین سخت ورزشی . از او بخواهید که او هم مشکلاتش را با شما در میان بگذارد. وقتی درگیری های روزانه یکدیگر را بدانید بیشتر احساس نزدیکی و صمیمیت می کنید. هر چقدر این درگیری ها ناچیز و بی اهمیت باشند.

لحظات خاطره برانگیز
اگر نتوانید درمورد لحظات و اتفاقات شرم‌آوری که مثلاً در دوران دبیرستان با دوست‌تان تجربه کردید با همسرتان حرف بزنید، با چه کس دیگری خواهید توانست؟ اگر تا امروز این کار را نکرده‌اید، از حرف زدن درمورد این موضوعات خجالت نکشید. شاید همسرتان هم به زبان آید و از اینکه او خاطراتی جالب داشته است، متعجب شوید.

سلامتی
اخیرا خواب کافی نداشته ای؟ از کمر درد رنج می برید؟ ممکن است همسرتان بداند مشکل سلامتی شما چیست و راه حل های خوبی برای رفع آن ارائه بدهد. با صحبت کردن درباره مسائل و مشکلات سلامتی از حال و احوال هم بیشتر آگاه بوده و غمخوار هم می شوید.

 هر چیز خنده‌دار
شوخ‌طبعی یک ویژگی اخلاقی است که معمولاً همه از آن خوششان می‌آید. پس چطور است که با یک موضوع خنده‌دار به طرفتان نشان دهید که موجود جالب و بامزه‌ای هستید؟ می‌توانید با تعریف کردن یک جوک خنده‌دار که قبلاً شنیده‌اید شروع کنید یا یک موضوع خنده‌داری را مطرح کنید که چند وقت پیش در تلویزیون شنیده بودید. نکته اینجاست که او را بخندانید. مطمئناً او هم چیزهایی برای اضافه کردن به موضوعات خنده‌دار شما خواهد داشت و به همین ترتیب کل بعدازظهر را کنار هم خوش خواهید گذراند!

لحظات شاد
یادآوری کردن لحظات شادی که در گذشته داشته اید احساس صمیمیت بین شما و همسرتان را بیشتر می کند. برای این که یک بحث دوست داشتنی و گرم داشته باشید سر صحبت را با “یادت میاد اونوقت که…” باز کنید. این صحبت ها حس خوبی در شما بوجود می آورد. زمانی که برای اولین بار با هم آشنا شدید. زمانی که ازدواج کردید. زمانی که خانه خریدید. زمانی که بچه دار شدید. یادآوری کردن تاریخچه ای که با هم داشتید بهترین راه برای پیشرفت در رابطه هاست.

تلویزیون و فیلم
شاید درمقابسه با سیاست و ترس‌ های شخصی، حرف زدن درمورد تفریح و سرگرمی کمی سطحی به نظر برسد اما حرف زدن درمورد فیلم هم جزء موضوعات عمیق دسته‌بندی می‌شود، البته به شرط آنکه درمورد شخصیت‌ها و طرح و موضوع داستان صحبت شود.

آینده
درباره آینده با هم حرف بزنید. درباره برنامه هایی که خودتان دارید و برنامه های مشترکی که با هم دارید. مثل سفری که تصمیم گرفته اید در تعطیلات با هم بروید. می توانید در این زمینه کمی عمیق تر هم باشید. مثلا از همسرتان بپرسید ۱۰ سال آینده خودش را چگونه می بیند؟ یا وقتی در سن ۸۰ سالگی به گذشته می نگرد دوست دارد چه احساسی داشته باشد؟ وقتی یک دیدگاه مشترک به آینده بوجود بیاورید به عنوان یک زوج اتحاد بیشتری در زندگی خواهید داشت.

در زندگی قدردان چه چیزهایی هستید؟
در زندگی قدردان چه چیزهایی هستید؟ و چه چیزهایی در مورد همسرتان را بیشتر تحسین می کنید. این هفته همسرتان چه کاری انجام داده که بابت آن بسیار قدردان او هستید؟ تمرین قدردانی هم برای خودتان هم خوب است و هم برای بهتر شدن رابطه ای که با همسرتان دارید.

تجربیات زندگی
می‌توانید گفتگو را با تعریف کردن بعضی از جالب‌ترین و بامزه‌ترین خاطراتی که در زندگی داشته‌اید راه بیندازید و این احتمال هم وجود دارد که بعد از آن صحبت به اتفاقات مهمی که در طول زندگی‌تان رخ داده است برسید. در هر دو حالت، تعریف کردن تجربیات زندگی موضوع فوق‌العاده‌ای است چون هیچ انتهایی ندارد.
امیدواریم که مطلب موضوعات صحبت با همسر مورد توجه شما نیز قرار گرفته باشد شاید یکی از موضوعات صحبت با همسر بتواند کمک خیلی زیادی به شما و همسرتان بکند. موضوعات صحبت با همسر خیلی بیشتر از این هستند و فقط کافی است شما استارت این کار بزنید و نتیجه آن ببیند بعد متوجه خواهید شد موضوعات صحبت با همسر بسیار زیاد است. برای اشتراک پست هم کافی است از دکمه های اشتراک گذاری پایان مطلب نیز استفاده کنید. گفتنی است که فقط موضوع به شما کمک نمی کند و زمان صحبت با همسر و نحوه صحبت با همسر هم بسیار مهم است پس آن ها را فراموش نکنید.