خواص گوجه سبز

16 تا از خواص گوجه سبز

خواص گوجه سبز

به گزارش نازشو دیگر به فصل یکی از میوه های بسیار پرطرفدار میان ایرانی ها به نام گوجه سبز رسیدیم. گوجه سبز یکی از آن دست میوه های است که در کنار اینکه بسیار خوشمزه است خواص زیادی هم دارد که ما در این مطلب سایت نازشو فواید گوجه سبز را به شما معرفی می کنیم گوجه سبز الان در بازار به راحتی یافت می شود. شاید در چند روز گذشته خیلی فوق العاده بالای گوجه سبز بسیاری را متعجب کرد اما مثل تمام میوه ها که اول گران هستند طبیعی بود این مورد و در بعضی مناطق قیمت 250 هزار تومن برای هر کیلو هم نیز مشاهده شد که الان با قیمت بین 15 تا 20 هزار تومن و در هفته های آینده احتمال پایین تر از این نیز خواهد رسید گوجه سبز از فرانسه به کشور دیگر رسید و ریشه اصلی این میوه از فرانسه بوده است. و در ایران در مناطق بسیاری از جمله کرج ، برخی از مناطق تهران و شمال کشور و چندین شهر دیگر این میوه پرورش داده می شود حال می خواهیم برویم سراغ خواص گوجه سبز با ما نیز همراه باشید.

 1. در اولین خواص گوجه سبز که می توان به آن اشاره کرد این است که گوجه سبز منبع‌ ویتامین های گروه B است که باعث کاهش استرس و افسردگی می شود و برای سلامتی پوست و اعصاب مفیداست.
 2. این میوه چون حاوی برخی ویتامین ها و نیز پیش ساز ویتامین A است، برای کمک به درمان شب کوری و نیز رشد بدن مفید است.
 3.  خشک شده این میوه که دارای فیتونوترینت است کارکرد آنتی اکسیدانی دارد و برای درمان اعصاب و کم خونی مفید است.
 4. گوجه سبز باعث تعادل اسید و باز در جریان خون می شود، از این رو می تواند در درمان حالت اسیدی خون مفید باشد.
 5. از دیگر خواص گوجه سبز سوخت وساز طبیعی کربوهیدرات، چربی و پروتئین نقش مؤثری دارد.
 6. گوجه سبز تازه سرشار از ویتامین C است که نقش آنتی اکسیدان دارد.
 7. همچنین به دلیل وجود اسید اسکوربیک ( ویتامین C)، برای افراد مبتلا به نقرس توصیه می شود.
 8.  یکی دیگر از خاص گوجه سبز مصرف گوجه سبز برای بهبود طعم دهان مفید است
 9. اسید بنزوئیک، ترکیبی است که خاصیت ضد میکروبی دارد. این ماده به طور طبیعی در گوجه سبز وجود دارد.
 10. فیبر موجود در آن باعث بهبود سیستم گوارشی می شود.
 11. کاهش فشار خون یکی از اثرات درمانی منحصر به فرد گوجه‌ سبز است. گوجه سبز  به دلیل دارا بودن میزان پتاسیم زیاد می‌تواند فشار خون را کاهش دهد. خوردن گوجه سبز فشار بالای خون شما را تحت کنترل در‌می‌آورد، چربی خون ‌را کاهش می‌دهد، رسوبات را از خون حذف می‌یند و عملیرد معده-روده‌ای را نیز تنظیم می‌یند.
 12. این میوه اثرات قابل توجهی در جلوگیری از بیماری هایی مانند سرطان، چربی خون بالا و پیری سلولی دارد و در مقابله با میکروب ها و عفونت ها موثر است.
 13. همچنین، بعضی از تحقیقات بیانگر خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی این میوه هستند.
 14. گوجه سبز مملو از ویتامین هایB وC بوده و به همین جهت برای آرامش اعصاب نیز مفید شناخته شده است.
 15. همچنین مصرف گوجه سبز به سلامت پوست نیز کمک می کند.
 16. یکی دیگر خواص گوجه سبز این است که این میوه ادرارآور است و عملکرد کلیه ها را تنظیم می کند.

این میوه خواص دیگر هم دارد که در این مطلب سعی کردیم بهترین های الان را برای شما قرار گوجه سبز هم در کنار همه میوه های دیگر مضراتی هم برای بعضی از افراد دارد از جمله آن می توان کسانی که ایجاد معده‌درد، سوزش معده یا حتی ریفلاکس در افراد مبتلا به ناراحتی‌های معده می‌شود. مصرف بیش از حد آن هم که باعث نفع و مشکلات دیگر می شود. دوستانی که دچار سنگ کلیه هستند در حد بسیار محدود استفاده کنند آن هم با مشورت پزشک و زنان باردار هم با مشورت پزشک حتما نیز از این میوه استفاده کنند. گفتنی است این مطلب جایگزینی به توصیه های پزشک نیست و شما حتما باید توصیه های پزشک خود را در الویت قرار دهید.