سلامتی کبد

20 ماده غذایی مفید برای سلامتی کبد

سلامتی کبد

در این مطلب از سایت نازشو در بخش سلامت قصد داریم به شما 20 ماده غذایی مفید برای سلامتی کبد را به شما معرفی کنیم. شاید همه شما از نقش مهم کبد در بدن اطلاعات دارید و می دانید که این عضو از بدن یکی از مهم عضو های بدن هر انسانی است که اگر این عضو به مشکل بخورد بسیار از عضو ها دچار مشکل می شوند. برای همین موضوع ما این مطلب را قرار دادیم تا شما این مواد غذایی را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید تا همیشه یک کبد سالم داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید.

1 – انار

انار یک میوه فوق العاده برای سلامت کبد این میوه برای کبد بسیار مفید است. مخصوص اند اگر آب این میوه را استفاده کنید. پس حتمان در فصلی که این میوه تازه است حتمان آن را تهیه کنید و در برنامه غذایی خود جا دهید.

2 – سیر

سیر هم یک ماده غذایی فوق العاده برای کبد است که برای سم زدایی کبد بسیار کمک می کند و اگر سیر برای شما مضرر نیست حتمان از آن استفاده کنید.

3 – آناناس

آناناس این میوه هم بسیار برای کبد خوب است و اگر آبمیوه آناناس هم تهیه کنید بسیار مفید و موثر برای کبد است. و بعضی از بیماری های کبدی کمک می کند.

4- آب پرتغال

همه شما با خواص فوق العاده آب پرتغال آشنا هستید این میوه که سرشار از ویتامین سی است. برای کبد شما مفید است. به بیشتر کسانی که از سیگار استفاده می کنند و مشکلات کبدی دارند آب پرتغال تجویز می شود.

 

5- عرق ختمی

در طب سنتی برای مشکلاتی کبدی عرق ختمی تجویز می شد. و این عرق باعث بهتر کار کردن کبد نیز می شود.

 

6- گشنیز

همانطور که می دانید سبزیجات بسیار برای کبد مفید هستند. مخصوص گشنیز سعی کنید همیشه گشنیز را تازه تهیه کنید و مصرف کنید تا تاثیر بهتری داشته باشد.

 

7- دارچین

دارچین هم برای کبد بسیار مفید است و سعی کنید در غذا های خود از دارچین استفاده کنید که تا هم طعم بهتری در  غذا ایجاد کنید و هم به سلامت کبد خود کمک کرده باشید.

 

8- کشمش

کشمس هم بسیار برای کبد خوب است سعی کنید بجای استفاده از شکلات و قند از کشمش برای خوردن چایی استفاده کنید.

 

9- زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه جات بسیار مفید برای کبد است. که استفاده از آن به کبد برای بهتر کار کردن کمک می کند.

 

10- چای سبز

اگر برای استفاده از چای سبز مشکلی ندارید حتمان از آن استفاده کنید چون بسیار برای کبد شما نیز مفید می باشد. و سلامتی کبد شما تضمین می کند.

 

11- اسفناج

سبزی که بیشتر ما آن بخاطر آهنش مصرف می کنیم اما جالب است بدانید این سبزی بسیار از سوی پزشکان برای کسانی که می خواند کبدی سالم داشته باشند توصیه می شود.

 

12- سویا

سویا هم یکی دیگر از مواد غذایی مفید برای کبد است. و شما می توانید این ماده غذایی مفید را جایگزین گوشت قرمز کنید.

 

13- آبلیمو

هم به کار کردن بهتر کبد بسیار کمک می کند. توجه داشته باشید حد امکان خودتان آب لیمو را تهیه کرده و استفاده کنید.

 

14- سیب

سیب یکی میوه بسیار مفید برای بدن همه انسان ها است و شما حتمان این میوه را در برنامه غذایی خود قرار دهید چون بسیار به کبد کمک می کند.

 

15- روغن زیتون

روغن زیتون برخلاف بسیار از روغن ها برای کبد بسیار مفید است. و شما می توانید از آن استفاده کنید تا کبدی سالم تر داشته باشید.

 

16- ماهی

ماهی بخاطر داشتن امگا 3 برای کبد مفید است. و حتمان آن را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

 

17- هویچ

هویچ هم در طب سنتی بسیار برای مشکلاتی کبدی پیشنهاد شده است. در فصل پاییز از خوردن هویچ قافل نشوید. سلامتی کبد خود را با خوردن هویچ می توانید بیمه کنید.

 

18- گردو

گردو هم جزو ماده های غذایی مفید برای کبد است. و اگر گردو با پنیر مصرف شود خواص اش برای بدن دوبرابر هم نیز می شود.

 

19- آب زرشک

حتمان شما بسیار شنیدی که آب زرشک برای کبد مفید است و این کاملان درست و پایه عملی دارد. هم در طب جدید و هم در طب سنتی آب زرشک را برای کبد مفید می دانند.

 

20- عسل طبیعی

عسل طبیعی اگر به اندازه استفاده شود بسیار خواص خار قولعاده برای کبد دارد. و به سلامتی کبد شما بسیار کمک می کند.