جاذبه های گردشگری گیلان

3 تا از ناب ترین جاذبه های گردشگری گیلان

3 تا از ناب ترین جاذبه های گردشگری گیلان

در یکی دیگر از مطالب گردشگری سایت نازشو می خواهیم به شما 3 تا از ناب ترین جاذبه های گردشگری گیلان را معرفی کنیم. شاید خیلی ها سال ها به سفر به گیلان داشته اند ولی هیچ وقت به این مکان های دیدنی گیلان سر نزده اند این سه تا از برترین جاذبه های گردشگری گیلان که می خواهیم به شما معرفی کنیم بسیار در فصل تابستان دیدنی هستند و اگر در این فصل به گیلان سفر کردید و شرایط لازم سفر به این مناطق را داشتید حتما به انجا سربزنید گفتنی است که که سه جای ناب شامل ییلاق درفک ، اولسبلنگاه ماسال و آبشار زمرد تالش این سه تا موضوع اصلی این مطلب سایت نازشو با عنوان 3 تا از خاص ترین مکان های استان زیبا شمال کشور گیلان را به شما عزیزان معرفی کنیم در ادامه این مطلب بطور کامل و دقیق سعی می کنیم این مکان ها را به شما معرفی کنیم امیدواریم که اگر شرایط اش برای شما فراهم بود حتما به این مکان سفر کنید.

ییلاق درفک گیلان

ییلاق درفک

درفک یکی از زیباترین و خوش آب هوا ترین مناطق گیلان در فصل تابستان که بسیاری به استان تهران نزدیک و مسافران می توانند به آنجا سفر کنند اما نکات و آشناییت قبلی برای رفتن به این مکان نیاز است که ما سعی می کنیم موارد و نکات کلیدی که می دانیم را برای شما در اینجا درباره ییلاق درفک زیبا بنویسیم.. ییلاق درفک ( یا دلفک ) در دامنه ی کوهستانی که به طول ۸ کیومتر و در امتداد شمال غربی-جنوب شرقی کشیده است، واقع شده و نام خود را از قله ای زیبا و خاموش به همین اسم و به ارتفاع ۲۷۳۰ متر گرفته است.

درفک ترکیبی از  دو واژه ی “دال” و “فک” و در زبان تاتی ( که مردم منطقه در گذشته بدان سخن می گفتند ) به معنای آشیانه عقاب است. این زبان باستانی در حال حاضر بیش از همه به زبان های تالشی، گیلکی، کردی و بلوچی شبیه است. هرچند روایات در مورد این زبان تفاوتهایی با هم دارند، اما ریشه اصلی این زبان را می توان زبان مادی دانست که آرام آرام با تاثیر گرفتن از زبان اوستایی، فارسی باستان، پهلوی اشکانی و تغییرات زیادی در آن اتفاق افتاده است.
شاید برای خیلی این مکان دیدنی جاذبه چندانی نداشته باشد اما یکسری که آنجا رفتن عاشق آنجا شدند و آن شایدب بهترین نقطه گردشگری استان میدانند اما چشم اندازهایش بی نهایت زیبا و آرامند. زیبایی درفک در پاییز به اوج خود می رسد. مه غلیظ و سفید خنکی که در آن غوطه می خورید و  طوفان رنگ و رنگ که برگ ها در دیده می کنند. چه در بهار و تابستان و چه در پاییز، سفر به درفک می تواند یکی از بهترین تجربه های طبیعت گردی تان باشد.

بسته به اینکه قصد سفر به کدامیک از دامنه های این کوهستان را دارید می توانید از مسیر های متفاوتی به این منطقه سفر کنید. قله درفک که بلند ترین قله آن است در حدود ۵۰ کیلومتری جنوب شرق گیلان و ۳۰ کیلومتری شمال شرق رودبار قرار دارد. از جاذبه های طبیعت گردی مربوط به کوه درفک می توان به دیواره بزرگ ۵۰۰ متری و یخچال دهانه آتشفشانی آن اشاره کرد.

برای سفر به دامنه های شمالی درفک می بایست بعد از امامزاده هاشم و نرسیده به کاروانسرای لات (عباسی) وارد یک خروجی در سمت راستتان شوید. اقامتگاه و رستوران گیل گمش در این منطقه می تواند گزینه خوبی برای استراحت شبانه و یا میان برنامه ای تان باشد.

اگر به قله درفک هم می خواهید بروید قبل از سفر کامل موارد ایمنی آشنا شوید و از جمله مهم ترین آن مه های بسیار شدید که درصد گم شدن را بالا می برد. سگ ها و گراز های وحشی یکی دیگر از خطر های این مکان ها هستند.

اولسبلنگاه ماسال

جاذبه های گردشگری گیلان

یکی دیگر از ناب ترین جاذبه های گردشگری گیلان که در تابستان مخصوص برای خود حال و هوای دیگری دارد این منطق زیبا و فوق العاده گیلان است روستای اولسبلنگاه که در زبان تالشی به معنی درختی است که بر ارتفاعات می‌روید، است که این روستای زیبا، از جاذبه های گردشگری شناخته شده گیلان میباشد. روستای اولسبلنگاه، دارای مناظری زیبا و چشم نواز است که وجود خانه های چوبی در آن، این زیبایی رو دوچندان کرده است. بیشترین گردشگری که به این منطقه زیبا سفر میکند در ماه های اردیبهشت تا اواخر تابستان است که به عنوان بهترین فصل سفر به این منطقه از آن میشود یاد کرد. این در حالی‌ است که این منطقه پاییزی رویایی و فراموش نشدنی‌ نیز دارد.

شما میتوانید در هر بهار و تابستان با کوچ از شهر خود و با جرکت در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا به روستای ییلاقی اولسبلنگاه برسید و از خنکای طبیعت و سرسبزی آن لذت ببرید. در این روستا تمامی خانه ها از چوب ساخته شده است که به همین علت دارای زیبایی خاص خود است. پیشنهاد میکنیم که در فصولی به روستای ییلاقی اولسبلنگاه سفر کنید که بتوانید از مناظر مه گرفته‌ی ییلاق بازدید کنید و از زیبایی آن لذت ببرید گفتنی است که اگر علاقه داشتید در این مکان یک شب یا چند شب بمانید می توانید از هتل ها و خانه های اجاره ای آنجا استفاده کنید.

آبشار زمرد گیلان

آبشا زمرد گیلان

سومین جاذبه گردشگری گیلان که بسیار ناب و خاص است آبشار زمرد این استان زیبا کشور است تا اینجا شما را با دو تا ناب ترین جاذبه های گردشگری گیلان آشنا کردیم و الان رسیدیم ابشار زمد که یکی دیگر از این سه مورد است که در ادامه با این آبشا زیبا استان شمالی کشور آشنا می شویم.

 آبشار زیبای زمرد در ۴ فصل سال خروشان است و محل دیدار علاقمندانی است که از کل کشور به این منطقه برای تماشا و لذت و تفریح می آیند. آب و هوای معتدل این منطقه موجب می شود که توریست ها بخواهند اقامتی چند روزه نیز در این حوالی داشته باشند. مشهور است که در این منطقه دو آبشار وجود دارد که به آن آبشارهای دوقلو نیز می گویند. یکی از این دو کم آب و کوچک است این آبشار   که پلکانی بوده و دارای ارتفاع ۴ متری و ۸ متری است. اما آبشار دومی، با ارتفاعی بیش از ۱۵ متر بر جنگل انبوه حویق حکومت می کند.

 تنها مشکلی که پیش روی گردشگران است این است که این آبشار دارای محیطی لزج مانند است که عامل آن جلبک ها هستند. این مشکل موجب شده بسیاری از توریست ها نتوانند به راحتی به آبشار از نزدیک دسترسی داشته باشند چرا که خطر مرگ جان آنان را تهدید می کند. متاسفانه در سال های پیش شاهد لیز خوردن توریست هایی بوده ایم که به دلیل کم دقتی مشمول این حادثه شده و جان خود را از دست داده اند. اگر بخواهید از طریق تالش به این آبشار نزدیک شوید باید به ۴۵ کیلومتری این شهر بروید. اگر با بازار حویق نیز آشنا باشید می توانید از۹ کیلومتری آن، مسیر ورود به محوطه آبشار را مشاهده کنید. افرادی نیز که می خواهند از خود حویق استفاده کنند باید از این شهر به روستای زمرد بروند. این آبشار نام خود را از روستای حامل آن گرفته است. زمانی که به روستا رسیدید، با راهنمای روستانشینان می توانید مسیر را بهتر پیدا کنید. مسیر سراشیبی بوده و شما می توانید به راحتی طی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به محل آبشار برسید.

اگر از خودروی خود اطمینان ندارید می توانید در دو مکان امن یعنی کنار مسجد و یا مدرسه ی فتح الله ماشین خود را پارک کنید و این مسیر را پیاده بروید. بهترین خودرو ها برای پیمودن این مسیر جیپ، لندرور، نیسان یا پاترول است.

پیاده روی در این مسیر نیز بسیار لذت بخش است که می توانید در این مدت پیاده روی، معماری روستایی روستای زمرد و فتح الله، همچنین لباس مردم تالش، و مناظر دیدنی لذت ببرید.این شهر زیبا که جمعیتی بالغ بر ۵ هزار نفر دارد در سی کیلومتری شهر آستارا قرار دارد که از این طریق نیز می توانید به حویق دسترسی پیدا کنید.

در پایان کار هم امیدواریم که این سه تا از جاذبه های گردشگری گیلان که بسیار خاص هستند آشنا شده باشید و اگر در خود توانایی و شرایط سفر به این مکان می بینید حتما برای یک بار هم شده به این جاذبه های گردشگری گیلان سر بزنید. اگر کسانی که سفر کردند به این مکان های خاص و زیبا و نکاتی را می دانند که می تواند پست ما را کامل تر کند برای ما حتما بنویسید. قسمت دیدگاه این مطلب برای این کار فعال می باشد. برای دیدن 10 تا از مکان های دیدنی گیلان هم می توانید اینجا کلیک کنید.