جاذبه های دیدنی کیاشهر

4 تا از جاهای دیدنی کیاشهر

4 تا از جاهای دیدنی کیاشهر

امروز در خدمت شما هستیم و می خواهیم به شما 4 تا از جاهای دیدنی کیاشهر را معرفی کنیم بندر کیاشهر یکی از بندر های زیبای کشور است که در استان گیلان و شهرستان آستانه اشرفیه قرار دارد. این بندر زیبای گیلان از زمان های گذشته یکی از مکان های تفریحی و دیدنی شمال کشور بوده است و همیشه این بندر جزوه مناطقی بوده است که گردشگران زیادی به آنجا سفر کرده اند. و ما می خواهیم در این پست شما را با 4 تا از جاهای دیدنی کیاشهر آشنا کنیم که اگر به گیلان سفر کردید حتما از جاذبه این شهر دیدن فرمایید.

بندر کیاشهر

این شهر حدود 50 کیلومتر با رشت فاصله دارد. بهترین راه رفتن به این شهر از طریق آستانه اشرفیه است که حدود 17 کلیومتر با این شهر فاصله دارد. در ادامه با چند تا از زیباترین مکان های دیدنی این شهر آشنا می شوید.

1- تالاب کیاشهر

یکی از زیبایی کیاشهر بی شک وجود تالاب بسیار زیبای این شهر است انتهای یک پل چوبی در کیاشهر، به این تالاب و آبراهه ختم می شود. ما برای توصیه زیبایی های این تالاب به جای استفاده از کلمات تصمیم گرفتیم از کلیپ زیبا از این تالاب زیبایی آن را برای شما به نمایش بگذاریم.

2- پارک جنگلی کیاشهر گیلان

پارک جنگلی کیاشهر

یکی دیگر از جاهای دیدنی کیاشهر بی شک پارک جنگلی کیاشهر گیلان می باشد. این پارک از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر، از جنوب به بافت شهری، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می شه. عمده پوشش گیاهی این پارک از درختان توسکا ساحلی تشکیل شده که به طور خالص و یکنواخت در سطح پارک در مجاورت جاده و مزارع برنج قرار دارن. در برخی از نقاطش هم گیاهان بالا رونده با ساقه های در هم پیچیده ضمن ایجاد زیبایی وحشی، نمایی از جنگل طبیعی و چشم نواز رو به وجود آورده.

مکان های دیدنی کیاشهر قرارگیری پارک جنگلی کیاشهر در کنار مرداب طبیعی، پل چوبی و ساحل دریا منظره ای جذاب و دلپذیر رو به وجود آورده که مسافران و گردشگران می تونن ساعاتی خوش رو در اون بگذرونن. این همجواری جنگل، مرداب و دریا مجموعه ای از زیبایی های طبیعی رو در این منطقه به وجود آورده که اگه بگیم در خاورمیانه بی همتا و در دنیا کم نظیره سخن ادعای بیهوده ای نیست.

آدرس : گیلان – کیاشهر بلوار ساحلی

3- ساحل عسگر آباد بندر کیاشهر گیلان

ساحل عسگر آباد بندر کیاشهر گیلان

در کیلومتر 5 جاده کیاشهر به چمخاله مناظری دل انگیز به چشم می خورد که نشانگر همجواری جنگل و دریا می باشد. این مناظر رویایی که در دهستان دهکاء واقع شده اند، بسیار بکر هستند و همواره مورد توجه گردشگران بوده اند. خط مرزی شالیزارها وجنگل های سرسبز که در بردارنده درختان تنومند جنگلی در هم فرو رفته می باشند از ویژگی های بارز این منطقه توریستی می باشد. ساحل بسیار زیبای عسگر آباد که از سال 1380 مورد توجه گردشگران و بومیان منطقه قرار گرفت، در تمامی فصول میزبان سیل عظیمی از مردم می باشد. از دیگر جاذبه های این شهر می توان به بازار محلی آن که در روز چهار شنبه برگزار می شود و نیز بازار ماهی فروشان اشاره نمود.

4-  پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر

شماره چهار از مطلب جاهای دیدنی کیاشهر  پارک ملی بوجاق می باشد. پارک ملی بوجاق (تالاب بوجاق) یکی از مناطق حفاظت شده در بندر کیاشهر استان گیلان است. این منطقه تنها پارک خشکی – دریایی است. این پارک دارای مساحت ۳۲۶۰ هکتار است. در این منطقه پرنده ها و جانوران زیادی زندگی می کنند. که در ادامه کلیپی از جذابیت های این مکان زیبا و دیدنی را خواهید دید.

 

امیدواریم که از مشاهده این مطلب لذت برده باشید و اگر به گیلان رفتید حتما به جاهای دیدنی کیاشهر سر بزنید و از طبیعیت و مکان های دیدنی کیاشهر حتما دیدن فرمایید و لذت ببرید.