6 ورزش مناسب لاغری کدام ها هستند

6 ورزش مناسب لاغری کدام ها هستند

چه ورزش هایی باعث لاغری و کاهش وزن می شوند؟ چگونه می توان با انجام ورزش های مناسب لاغری به وزن دلخواه خود رسید؟ راه های مختلفی برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد اما هر کدام از آن ها دردسر های خود را دارند و نتیجه این می شود که کاهش وزن نیاز به هزینه و زحمت دارد.ما در این مقاله سایت نازشو شما را با 6 ورزش مناسب باغری که از بهترین و موثر ترین تمرینات ورزشی برای کالری سوزی و کاهش وزن هستند.با وجود این که هر رشته ورزشی اگر به طور صحیح و با رعایت نکات و به صورت مستمر انجام شود باعث تناسب اندام و لاغری می شود ولی این 5 ورزش مناسب لاغری کارآمدترین و موثر ترین تمرینات ورزشی برای لاغری هستند.

اگر به واقعا به دنبال لاغری و کاهش وزن هستید بهترین گزینه انجام یک سری ورزش مناسب لاغری است.مصرف داروهای شیمیایی و داروهای لاغری با تبلیغات اغراق آمیز در کاهش وزن چندان موثر و مفید نخواهند بود و حتی در صورت به نتیجه رسیدن هم عوارضی را در فرد به همراه خواهند داشت.از عوارض احتمالی داروهای لاغری میتوان به افزایش ضربان قلب، افزایش میزان فشار خون، سردرد و سرگیجه، بی خوابی، عصبانیت، خشکی دهان، گرفتگی عضلات شکم و… اشاره کرد.

بهترین جایگزین برای قرص های لاغری انجام ورزش های مناسب لاغری است که با افزابش طبیعی ضربان قلب و سوختن کالری و چربی از طریق تعریق باعث کاهش وزن و لاغری می شود.لاغری با ورزش نه تنها دارای عوارض جانبی نیست بلکه باعث تناسب اندام و تقویت ذهن و تاثیر مثبت بر روح فرد می شود.با ادامه مقاله همراه ما باشید تا این 6 ورزش موثر لاغری را به شما معرفی کنیم.

ورزش مناسب لاغری

1. کیک‌بوکسینگ: 800 کالری در هر ساعت

کیک‌بوکسینگ ورزشی یک ورزش مناسب لاغری است که روی کل بدن کار می‌کند چون باید از همه گروه‌های عضلانی اصلی بدن استفاده کنید و تمرینات اینتروال را هم شامل می‌شود. ضربان قلب شما چندین بار درطول جلسه تمرین بالا رفته و ثابت می‌شود که برای کم کردن وزن بسیار عالی است.

2. دوچرخه‌سواری یا اسپینینگ: 700 کالری در هر ساعت

با شرکت در کلاس‌های اسپینینگ یا دوچرخه سواری در هوای آزاد تا 700 کالری در ساعت بسوزانید. فقط باید دقت کنید که در ساعت 22 تا 25 کیلومتر راه بروید تا 700 کالری را کامل بسوزانید.

3. زومبا: 500 کالری یا بیشتر در هر ساعت

چه کسی فکر می‌کرد که با یک ساعت رقصیدن بتواند همچنین نتیجه‌ای بگیرد؟ این نوع رقص لاتین که از اصول و قواعد اینتروال و تمرینات استقامتی بهره می‌گیرد، متابولیسم شما را تاحد قابل‌توجهی بالا میبرد. اما در این مورد هم مثل هر برنامه تناسب‌اندام دیگر، مقدار کالری مصرف شده، برحسب سن، جنسیت، وزن، سطح تناسب‌اندام کنونی، و شدت تمرین در افراد مختلف متفاوت است. بااینحال مفرح بودن این تمرین همراه با فواید زیادی که برای کاهش وزن دارد آنرا به یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها تبدیل کرده است.

4. طناب زدن: 780 کالری در هر ساعت

فقط 10 دقیقه زمان دارید؟ با این وقت کم هم می‌توانید کالری‌سوزی کنید. این فعالیت که باعث می‌شود در هر 10 دقیقه 130 کالری بسوزانید، برای لاغری بسیار موثر است. برای سوزاندن همین میزان کالری باید با سرعت 8 دقیقه در مایل بدوید. به همین دلیل طناب زدن روش بسیار خوبی برای شروع یک برنامه وزشی برای تناسب‌اندام برای آندسته از افرادی است که استقامت لازم برای حفظ سرعت بالا در دویدن به مدت طولانی را ندارند. ماهیت این فعالیت به طریقی است که علاوه بر کالری سوزی بر توده استخوانی خود افزوده و سلامت استخوان‌هایتان را هم بالا می‌برید.

5. استپ ایروبیک: 600 کالری در هر ساعت

کلاس‌های استپ ایروبیک کلاس‌هایی بسیار قوی و پرتاثیر است که به کالری‌سوزی و لاغری کمک شایانی می‌کند. تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید به مقدار بلندی استپ هم بستگی دارد اما یک استپ 15 سانتی‌متری کمک می‌کند تا 600 کالری در یک ساعت بسوزانید.

6. دو: 650 کالری در هر ساعت

یک فرد 65 کیلوگرمی یا سرعت 10 دقیقه در مایل برای یک ساعت تا 650 کالری می سوزاند. اما اگر تازه‌کار باشید، دویدن پشت‌سرهم برای یک ساعت کاری بسیار دشوار است. می‌توانید با استفاده از اینتروال‌هایی از راه رفتن  در فواصل دویدن‌ها کم‌کم قدرت قلبی-عروقی خود را بالا ببرید. بعنوان مثال، سه دقیقه بدوید، یک دقیقه راه بروید. اینکار استقامت شما را افزایش داده، زمان ریکاوری ضربان قلبتان را کاهش داده و چربی سوزی می‌کند.

 

2نظر برای “6 ورزش مناسب لاغری کدام ها هستند”

دیدگاه ها غیر فعال است.