مشاغل آینده دار

7 تا از مشاغل آینده دار در سال 2018 97

مشاغل آینده دار در سال 2018 97

به گزارش نازشو امروز می خواهیم به مشاغل آینده دار در سال 2018 97 را معرفی کنیم. با شروع سال 2018 یکی از روزنامه های معروف کشور آمریکا نیز به بررسی مشاغل و کسب و کار های که می تواند شما را پولدار کند نیز پرداخته است. شاید برای بسیاری این مسائل نیز مهم باشد که چه رشته ای یا چه شغلی آینده دار است برای جوانانی که می خواهند وارد دانشگاه شوند یا کسانی که تازه از دانشگاه نیز فارغ تحصیل شدند و می خواهند یک کسب و کار را شروع کنند اما نمی دانند کدام مشاغل آینده دار هستند و می توانند آن ها را به ثروت نزدیک کند. اما در سال 2018 کدام مشاغل آینده دار هستند را در این مطلب از سایت نازشو نیز می توانید بخوانید اما شاید موردی که باید در انتخاب شغل یا رشته و … هرچیزی دیگر در نظر بگیرد علاقه است اگر به این مشاغل علاقه ندارید به هیچ وج وارد آن نشوید چون این مشاغل و کسب و کار ها نیز شدید به علاقه نیاز دارند و اگر می خواهید در این مشاغل هم موفق شوید باید متفاوت باشید و متخصص که این دو بدون علاقه ممکن نیست. این کسب و کار های که شما به عنوان مشاغل آینده دار درباره آن می خوانید باید بدانید که هر کدام از آن ها قرار است در دنیا کلی تغییرات ایجاد کند و کشور های مختلف به شدت به دنبال رشد این نوع مشاغل آینده دار در کشور خود نیز هستند. در ادامه همراه ما باشید تا با این مشاغل نیز آشنا شوید و کمی بیشتر به آن نیز فکر کنید و درباره آن تحقیق کنید.

1- کسب و کار های کوچک

یکی دیگر از کسب و کار های آینده دار نیز کسب و کار های کوچک می تواند در سال 2018 باشد. شاخص اعتماد روزنامه وال استریت که در رابطه با اعتماد به کسب و کار های کوچک است، نشان می دهد در اکتبر 2017 کسب و کارهای کوچک رشدی 14 درصدی نسبت به سال گذشته پیدا کرده و انتظار می رود در سال 2018 رشد بیشتری داشته و درآمد بالاتری کسب کند. این افزایش نشان می دهد اقتصاد آمریکا در حال ترقی است و اعتماد به کسب وکار پیرامون آن رشد خواهد کرد.

2- ربات ها

یکی دیگر از مشاغل آینده دار که می خواهیم در این مطلب به شما معرفی کنیم. ربات ها در آینده به عنوان حلال مشکلات و مسائل خواهند بود. به طور مثال پیام رسان و ربات در فیسبوک با افراد افسرده چت می کند. این بات طوری برنامه ریزی شده که گفت و گو های انسانی را تقلید کرده و مشاوره هایی ساده به کاربران می دهد و از این رو کاربران را تشویق به بیان احساسات خود می کند. از سوی دیگر برخلاف پزشک همیشه در دسترس است. ربات ها در حوزه برنامه ها و نرم افزارهای کسب و کار هم افزایش خواهند یافت.

3- اینترنت اشیا

یکی دیگر از مشاغل برتر در سال 2018 می تواند  اینترنت اشیاء باشد. مورد بعدی اینترنت اشیا است که به ما کمک خواهد کرد تصمیمات بهتری بگیریم. بر مبنای تحلیل شرکت پژوهشی و مشاوره آمریکایی گارتنر ، امروزه 8.4 میلیارد اشیاء از این نوع در دنیا وجود دارد که بر اساس پیش بینی ها سالانه افزایش 30 درصدی دارد. از کاربرد های اینترنت اشیا می توان به جمع آوری داده از اینترنت اشیا اشاره کرد که برای شرکت ها بسیار مفید است.

4- شبکه های اجتماعی و غول های فناوری

غول های فناوری برتر آمریکا همانند فیسبوک، گوگل و آمازون به دلیل مشکلاتی که در مورد سانسور، موارد مربوط به حریم خصوصی و هک کردن و از دست دادن اطلاعات وجود دارد با مخالفت کشورهایی مثل چین و آلمان و … روبرو شده اند و به طور کلی در حال مقابله با واکنش هایی از طرف جهان هستند.

5- صنایع هوافضا

یک فضا پیمای ناسا در سال ۲۰۱۸ از مریخ دیدن می کند و این باعث می شود شرکت های فناوری فضایی و صنایع هوافضا مثل اسپیس ایکس، ویرجین گالاکتیک، بوئینگ و بلو اورجین وارد یک فضای رقابتی بشوند تا برنامه ای ایجاد کنند که مسافران بتوانند یک بار به دور ماه بچرخند و این رقابت رشد چشمگیری به همراه دارد.

6- تجارت الکترونیکی

در سال 2018 تجارت الکترونیکی نیز رشد چشمگیری خواهد یافت. بعد از پرونده فروش های ویژه مثل بلک فرایدی و سایبر ماندی (Cyber Monday) احتمالا شاهد رشد ۲۰ درصدی در حوزه تجارت الکترونیک خواهیم بود. به طوری که آمازون پرایم با تکیه و فشار فوق العاده بر تمامی صنایع در نظر دارد تحویل کالا را دقیقا یک روز بعد از سفارش انجام دهد. بر اساس تحلیل و پیش بینی روزنامه وال استریت در سال ۲۰۱۸ ، ۸۶۰۰ فروشگاه بسته خواهند شد.
حال با مطالعه مطالب بالا می توان برای برنامه های خود در سال ۲۰۱۸ تمرکز کرد . با یک برنامه راهبردی و یک تیم مدیریتی قوی فناوری را وارد برنامه خود کنید چرا که در آینده نه چندان دور فناوری به زندگی شخصی و شغلی مردم نفوذ خواهد کرد، تا با استفاده از ابزار های همکاری در هر جا و زمانی بتوانید مثمر ثمر باشید.

7- هوش مصنوعی

شاید به تازگی در فضا های مجازی زیاد درباره قدرت هوش مصنوعی شنیده ای و افراد بزرگی مثل موسس مایکروسافت درباره قدرت آینده هوش مصنوعی نیست بار ها صحبت کردند و گفتند کشور های قدرتمند آینده کشور های خواهند بود که در زمینه هوش مصنوعی نیز قوی عمل کنند خوب به طب این سخنان بزرگان جهان درباره هوش مصنوعی نشان دهند آینده شغل های مربوط به این رشته از علوم کامپیوتر است که می تواند برای هر فردی جذاب باشد تا در این زمینه کار کند. پیش بینی ها درباره این سخن می گویند که در سال 2020 بسیار از مشاغل به واسطه پیشرفت هوش مصنوعی نیز از بین می روند. و این نشان دهند این است که این شغل آینده دار است و می تواند متخصصان این رشته منتظر آینده شغلی مناسبی باشند.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و شما در زمینه کسب و کار آینده دار به فکر فرو برده باشد شاید این موضوعات بتواند شما تشویق کند به کسب و کار های جدید فکر کنید و شاید شما بتوانید یک ایده جدید در این مشاغل داشته باشید و برای کشور عزیزمان در یکی از زمینه افتخار افرینی کنید همانطور که می دانید با وجود تحریم ها نیز فرصت های بسیاری خوبی در زمینه پیشرفت کاری در این مشاغل نیز وجود دارد.