مکان های دیدنی خرمشهر

7 تا از مکان های دیدنی خرمشهر

7 تا از مکان های دیدنی خرمشهر

برای شما در یکی دیگر از پست های وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو در زمینه گردشگری برای شما مکان های دیدنی خرمشهر را قرار دادیم. خرمشهر یکی از مکان های دیدنی است که در عید نوروز و تمامی فصل های دیگر دارای گردشگر بسیار زیادی است و مخصوص در سفر های نوروزی بسیاری علاقه دارند به این شهر سفر کنند و اردو های زیادی برای دیدن مناطق جنگی گذاشته می شود که همه اینا سفر به خرمشهر را بسیار زیاد می کند. و ما برای دوستانی که به هر گونه ای قصد سفر و دیدن از خرمشهر را دارند می خواهیم بهترین و زیباترین مکان های دیدنی را برای شما منتشر کنیم که امیدواریم در سفر به شما کمک کند تا در فرصتی که دارید از سفر خود در شهر زیبا خرمشهر لذت ببرید.

1- تالاب ناصری

مکان های دیدنی خرمشهر

یکی از تالاب های زیبا با وسعت ۹ هزار ۶۰۰ هکتار در شمال خرمشهر واقع شده است و زیستگاه پرندگانی چون «تنجه»، «گیلار»، «فیلوش» ، «سرسبز» و … است.

2- بازار بزرگ امام رضا خرمشهر

مکان های دیدنی خرمشهر

بازار بزرگ امام رضا، یکی از معتبرترین و بزرگ ترین پاساژ های خرمشهر می باشد که علاوه بر مغازه های متنوع، رستوران و کافه هم وجود داردو شما می توانید همراه خانواده علاوه بر خریدو تفریح لحظات خوشی را هم در رستورانها و کافه های این بازار داشته باشید.

3- اسکله ای قایقرانی خرمشهر

مکان های دیدنی خرمشهر

اسکله ای زیبا در بلوار ساحلی بایندر رودخانه کارون خرمشهر است . با مراجعه به این اسکله یا سایر اسکله های شهر می توانید از قایق سواری و لنج سواری لذت  ببرید. این اسکله در منطقه کوتشیخ قرار دارد و هر روز شهروندان زیادی به آن مراجعه می کنند. البته چند نکته را برای ایمنی خود و عزیزانتان حتما رعایت کنید: از اسکله های مجاز استفاده کنید، جلیقه نجات بپوشید، در تاریکی و زمانی که وزش باد شدید است سوار قایق نشوید و از قایقرانان بخواهید حرکات نمایشی انجام ندهند.

4- موزه بهبهان خرمشهر

مکان های دیدنی خرمشهر

در موزه بهبهان آثار نفیسی نگهداری می‌شود که از برجسته‌ترین آن‌ها حلقه قدرت ارجان است. در بهبهان آرامگاه کیدین هوتران پسر کورلوش تابوتی برنزی کشف شد که در آن یک حلقه طلایی، نود و هشت دگمه زرین، یک دِشنه، میله‌ای نقره‌ای و جامی به همراه سینی برنزی و چند شی دیگر قرار داشت و جسد حلقه قدرت را در دست چپش گرفته بود. قدمت این حلقه به قرن هشتم قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد. این چنین اثری تا به حال در هیچ جای دنیا به این شکل دیده نشده است.

11 تا از مکان های دیدنی بندرعباس

5- مسجد جامع خرمشهر

مکان های دیدنی خرمشهر

مسجد جامع خرمشهر که نمادی از مقاومت است در روز ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ به خاطر فاصله کم با مرز شلمچه از اولین مناطقی بود که مورد جمله عراقی ها قرار گرفت و یکی ازتنها ساختمان ‌هایی بود که در این شهر، پس از بازپس گیری به صورت نیمه سالم باقی مانده بود و همچنین چون این مسجد در زمان مقاومت قبل از اشغال مرکز فرماندهی و تدارکات و گردهمایی مدافعان شهر بود، لقب نماد مقاومت را به خود گرفت که در حال حاضر نیز بین بازماندگان جنگ و علاقمندان به تاریخ جنگ ایران و عراق به همین عنوان شناخته می ‌شود. این مورد از جاذبه های گردشگری خرمشهردر خیابان چاسبی، مرکز شهر، قرار گرفته است. این مسجد از دیرباز به دلیل قرار گرفتن آن در کنار بازارهای سیف و صفای خرمشهر به ‌عنوان یکی از مساجد پرتردد شهر شناخته می ‌شد.

6- موزه جنگ خرمشهر

مکان های دیدنی خرمشهر

یکی دیگر از مکان های دیدنی خرمشهر ، ساختمان موزه جنگ خرمشهر در سال ۱۳۰۹هجري شمسي احداث و تا پايان جنگ به‌عنوان بخش اداري شرکت نفت استفاده مي‌شد. در سال ۱۳۷۵، مرکز فرهنگي دفاع مقدس در اين ساختمان مستقر شد و در حال حاضر از آن به‌عنوان موزه جنگ استفاده مي‌شود که مجموعه‌اي از آثار به جاي مانده سرداران شهيد حماسه مقاومت خرمشهر را به نمايش گذاشته است. همچنين اين موزه داراي کتابخانه تخصصي دفاع‌مقدس با حدود سه هزار جلد کتاب، سالن نمايش فيلم و آرامگاه سه شهيد گمنام است.

7- کنزالمال

مکان های دیدنی خرمشهر

خرمشهر جزو مناطق آزاد تجاری شناخته شده و به همین دلیل برای خرید کردن بسیار مناسب است به همین دلیل مراکز خرید را می توان در لیست جاذبه های گردشگری خرمشهر به حساب آورد. کنزالمال که در مسیر آباد به خرمشهر واقع شده یکی از لوکس ترین مراکز تجاری منطقه است. مجتمعی که دارای بیش از ۴۰۰ واحد تجاری، فودکورت و فضاهای تفریحی و رفاهی می باشد. کالاهای آن گمرکی نمی خورند و به همین دلیل حسابی شلوغ است. پیشنهاد می کنیم که روزهای غیر تعطیل را برای رفتن به آن انتخاب کنید تا با مشکل ازدحام فوق العاده زیاد و جای پارک مواجه نشوید.