جزیره هنگام

8 تا از جاذبه گردشگری جزیره هنگام

یکی از بهترین فصل های مسافرت به جنوب کشور زمستان و بهار می باشد آب و هوای خوب جنوب ایران و همچنین مکان های دیدنی فوق العاده زیبایی که در جنوب وجود دارد می تواند بهانه فوق العاده ای باشد که استان های جنوبی سفر کنید. اما در این بین شاید بسیاری درباره جزیره هنگام در آب های خلیج همیشه فارس شنیه باشید جزیره هنگام که یکی از زیباترین جزیره های ایران می باشد جاذبه های فوق العاده ای دارد که در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم شما با این مکان های دیدن آشنا کنیم که هرکدام از آن ها بهانه خوبی برای سفر چند روز به این جزیره می تواند باشد ما تلاش کردیم یکی از کامل ترین پست های مربوط به این جاذبه گردشگری ایران را برای شما منتشر کنیم. اگر هیچ اطلاعاتی درباره این جزیزه و مکان های دیدنی جزیره هنگام ندارید فقط کافی است که تا انتهای این مطلب همراه باشید تا کامل با این جزیزه آشنا شوید.

جزیره هنگام1

بهترین زمان سفر به جزیره هنگام در هرمزگان

با توجه به این که جزیره هنگام جز مناطق خطه ی جنوبی ایران محسوب می شود، باید انتظار آب و هوای گرم و مرطوبی را از آن داشته باشید. بهترین زمان برای سفر به این منطقه اواسط پاییز تا اواسط اردیبهشت است چرا که در این زمان شرایط هوایی تعادل نسبتا خوبی دارد و اگر دوست داشته باشید که دلفین های این منطقه را ببینید بهتر است که برنامه سفرتان را برای ماه های آذر و دی برنامه ریزی کنید.

با چه چیز هایی در این جزیره روبه رو خواهید شد

زمانی که به این جزیره سفر می کنید و سمت ساحل تمیز و شفاف آن می روید ماهی ها و آبزیان مختلفی را مشاهده می کنید که در حال شنا هستند. تماشای خرچنگ ها از نزدیک تجربه ای است که در جزیره هنگام می تون را بدست بیاورید.

نکته ی حائز اهیمت در مورد جزیره هنگام این است که شما می توانید زمانی که به قشم سفر کرددی از این جزیره هم بازدید کنید چرا که تنها با کرایه یک قایق می توانید در آب های خلیج فارس خودتان را به سمت این جزیره شگفت انگیز برسانید.

یکی از شیرین ترین و دوست داشتی ترین بخش های سفر به جزیره هنگام هم دیدن محلی های این جزیره است. مردمانی خونگرم و صمیمی با لباس هایی بسیار زیبا و رنگارنگ. خانم های این جزیره مانند بسیاری از خانم هایی که در بخش های دیگر جنوب ایران هستند، لباس های رنگی بلند با روبندهای خاصی دارند و معمولا صنایع دستی غالب این جزیره، صدف ها و متعلقات تزیینی ای که با آن ها می توان ساخت را به فروش می رسانند که بازدید از هنرمندی های آن ها و خرید از آن ها بخشی سرگرم کننده در سفر است.

جزیره هنگام

 از جاذبه های فوق العاده این جزیره بی شک حیات وحش آن است

این جزیره برای دوستداران حیات وحش هم گزینه ی بسیار عالی به شمار می رود چرا که هنگام به واسطه ی محصور بودن آن در آب حیواناتی نظیر دلفین، لاک‌پشت پوزه عقابی، خاردم مصری که از خانواده سوسمارها به شمار می رود در آن زندگی می کنند. البته حیات وحش هنگام به اینجا ختم نمی شود و جانور دیگری به نام جبیر هم در آن زندگی می کند که یکی از انواع آهوی بومی شبه‌قاره هند و ایران است که در کشورهای هندوستان، پاکستان، افغانستان و ایران دیده شده‌ و بیشتر مناطق بیابانی و گرم را به عنوان زیستگاه خود انتخاب می کند.

 بازار زیبای هنگام

بازار هنگام یکی از دیدنی ترین بازارهای محلی کشورمان است؛ این بازار با مصالح بومی و محلی درست شده و در قدم به قدم آن رنگ و بویی از سنت های کهن جزیره وجود دارد. فروشندگان با لباس های خوش رنگ و لعاب محلی، زیباترین دست سازه های شان را که از صدف ها ساخته اند به شما ارائه می دهند. بازار هنگام تنها جایی برای خرید نیست بلکه به شما فرصت می دهد تا با مردم بومی همنشین شوید و داستان های جالبی را در مورد دریا از آن ها بشنوید.

جزیره هنگام1

ساحل فراموش نشدنی جزیره

هیچ چیز دلچسب تر از نشستن در کنار ساحل زیبا و درخشان جزیره هنگام نمی تواند خستگی سفر یا بهتر است بگوییم خستگی زندگی شهری را از تنتان بیرون بکشد. . طول نوار ساحلی هنگام، ۵۰ کیلومتر است و در هر قدم، تصویری متفاوت از دریا را خوهید دید. می توانید به سراغ سواحل صخره ای بروید و یا سواحل شنی آن را انتخاب کنید؛ در هر صورت با دیدن شکوه امواج خلیج فارس غرق تماشا می شوید.

شباهت ساحل و آب های درخشان جزیره هنگام به سواحل مالدیو و کالیفرنیا سبب شده تا گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند.

سنگ مادر و دختر

در این روستا چند روستا وجود دارد که در یکی از این روستاها که نام آن غیل است سنگ هایی به چشم می خورد که شبیه به انسان هستند. روایت های بسیاری درباره آن وجود دارد، که یکی از آن ها به این صورت است که در زمان های دور مادر و دختری به هنگام فرار از دست زورگویان زمانه از خالق خود کمک می خواهند که خدا هم آن ها سنگ می کند. امروزه این تندیس سنگی، به یکی از جاذبه های هنگام تبدیل شده است.

آکواریومی از ماهی ها

در اطراف جزیره هنگام یک آکواریوم وجود دارد که در آن می توانید انواع رنگارنگی از ماهی ها را تماشا کنید که به طور آزادانه و رها در حال شنا هستند. در این آکواریوم به غیر از ماهی خرچنگ هم وجود دارد که بر روی صخره هایی سر از آب بیرون آورده اند و به این سو و آن سو می روند.

جزیره هنگام

و از معروف دیدنی های جزیره هنگام بی شک خاک سرخ آن است که معروفیت جهانی دارد

در جنوب ایران همانطور که می دانید خاک های سرخ رنگی وجود دارد که همین موضوع سبب شهرت این منطقه شده است. جزیره هنگام هم این موهبت طبیعی بی بهره نمانده و خاک سرخ رنگ آن از جذابیت های آن به شمار می رود.

آثار جامانده از استعمار

همانطور که می دانید به دلیل موقعیت جغرافیایی جنوب ایران این جزیره و دیگر جزایر جنوب ایران بارها مورد حمله بیگانگان قرار گرفت و امروزه بقایایی از استعمار بیگانگان در مناطق جنوبی ایران به چشم می خورد.

از جمله آثار این تجاوزها  یکی تاسیسات بندی انگلیسی ها و دیگر کشتی به گل نشسته پرتغالی ها است.

 نخلستان های زیبا این جزیره

جنوب است و نخلستان های آن J توجه داشته باشید که وقتی به سمت جزیره هنگام سفر کردید حتما در بین درختان نخل سر به فلک کشیده ی این جزیره راه بروید و از شکوه و عظمت این درختان لذت ببرید.

جزیره هنگام

پارک کروکودیل

یک جاذبه ی هیجان انگیز دیگر که دیگر در این جزیره وجود ندارد پارک کروکودیل است. این پارک در سال ۱۳۸۹ در جزیره هنگام راه اندازی شد و به تکثیر کروکودیل پرداخت اما در سال ۱۳۹۰ به جزیره قشم منتقل شد؛ برای بازدید از آن باید به جزیره قشم بروید.

سوغات جزیره هنگام

توجه داشته باشید! مناطق جنوبی ایران از اقتصادی در شرایط چندان خوبی قرار ندارند به خصوص روستاها و شهرستان های دور افتاده از همین رو ما به شدت پیشنهاد می کنیم که زمانی که به سمت این مناطق کشور سفر کردید، اقدام به خرید صنایع دستی و تولیدات داخلی اهالی این مناطق بنمایید تا در حد توان چرخه را در حال حرکت نگهدارید.

از جمله سوغاتی هایی که می توانید با سفر به جزیره هنگام آن ها را خریداری نمایید زیورآلاتی که با صدف ها درست شده اند، موجودات تاکسیدرمی شده دریایی، ادویه جات و روغن محلی به ویژه روغن کوسه و … را در بازار هنگام پیدا خواهید کرد.

اقامت در جزیره هنگام

اگر خواستید در این جزیره اقامت داشته باشید باید این را بدانید که هیچ اثری از هتل یا مهمانسرا در آن وجود ندارد. اما نگران نباشید شما می توانید در خانه های محلی اهالی این منطقه اقامت چند روزه ی خودتان را انتخاب کنید دیگر گزینه ای که می تواند برای اقامت در این جزیره مناسب کمپینگ است. البته باید اصول کمپینگ را هم بدانید.

دسترسی به جزیره هنگام

با توجه به فاصله جزیره هنگام تا بندرعباس که حدود ۸۰ کیلومتر است می بایست در ابتدای امر راهی جزیره قشم شوید. این جزیره تا شهر قشم فاصله ای برابر با ۵۳ کیلومتر دارد و بعد از رسیدن به قشم به سمت اسکله کندالو بروید و از آن جا با استفاده از قایق هایی که در این اسکله وجود دارد راهی جزیره هنگام شوید. هزینه کرایه این قایق ها برابر ۱۵۰۰۰ تومان است. فاصله بندر کندالو تا اسکله جزیره هنگام حدود ۷ تا ۱۰ دقیقه است و قایق ها از ۸ صبح تا غروب آفتاب جابه جایی مسافران را انجام می دهند.