خواص پوست سیب زمینی

9 تا از خواص پوست سیب زمینی

9 تا از خواص پوست سیب زمینی

شاید شما در بسیاری از مواقع دیده باشید که در برخی رستوران ها یا در داخل دیزی های سنتی سیب زمینی را با پوست استفاده می کنند اما دلیل این کار بخاطر خواص پوست سیب زمینی است شاید ندانید که کلی خواص در پوست سیب زمینی وجود دارد که ما هر روز آن را دور می ریزیم البته برای استفاده از پوست این ماده غذایی باید حتما آن خوب بشورید و باید سعی کنید که از سیب زمینی های ارگانیک استفاده کنید. ما در این مطلب برای شما کلی از خواص پوست سیب زمینی را برای شما گردآوری کردیم و در قالب این مطلب برای شما منتشر کردیم. ما تلاش کردیم مطلبی کامل را برای شما باز نشر کنیم که خواندن آن برای شما مفید باشد در ادامه همراه ما باشید.

خواص پوست سیب زمینی

پوست سیب زمینی سرشار از نیاسین

یکی دیگر از خواص پوست سیب زمینی غنی بودن آن از نیاسین یا ویتامین B۳ است. نیاسین مانند پتاسیم به سوخت و ساز بدن کمک می‌کند. همچنین نیاسین نقش مهمی در ارتباطات سلولی و رشد سلول‌های جدید دارد . گفته می‌شود مردان روزانه به ۱۶ میلی گرم و زنان به ۱۴ میلی گرم نیاسین نیاز دارند. خوردن پوست ۴ تا سیب زمینی می‌تواند ۱.۶ میلی گرم از نیاسین مورد نیاز را تامین کند.

سرشار از آهن

یکی دیگر از مواد معدنی موجود در پوست سیب زمینی آهن است. نقش اصلی آهن در بدن حمایت از عملکرد گلبول قرمز است. گلبول قرمز دارای مقدار زیادی هموگلوبین است، هموگلوبین پروتئینی است که اکسیژن دریافت شده از هوا را جذب کرده و آن را در سراسر بدن حمل می‌کند. آهن جز مرکزی هر مولکول هموگلوبین است و حضور آهن برای جذب و انتقال اکسیژن در بدن ضروری است. گفته می‌شود مصرف روزانه پوست ۴ تا سیب زمینی حاوی ۵ میلی گرم آهن است، این مقدار می‌تواند ۶۱ در صد ازآهن مورد نیاز برای زنان بالای ۵۱ سال و ۲۷ درصد از آهن مورد نیاز برای زنان زیر ۵۰ سال را فراهم کند.

پتاسیم فراوان

یکی از خواص پوست سیب زمینی تامین پتاسیم مورد نیاز بدن است. پتاسیم برای انجام واکنش‌های شیمیایی بدن از جمله سوخت و ساز و متابولیسم بدن ضروری است. همچنین پتاسیم نقش مهمی در پیام‌های الکتریکی در سیستم عصبی دارد و حرکت عضلات را بهبود می‌بخشد. گفته می‌شود پوست ۴ عدد سیب زمینی حاوی ۶۲۵ میلی گرم پتاسیم است که می‌تواند ۱۳ درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه را تامین کند.

خواص پوست سیب زمینی

10 تا از فواید و خواص بادام هندی

مفید برای سیستم ایمنی بدن

پوست سیب زمینی منبع غنی از ویتامین C. است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می‌کند. همچنین ویتامین B. و کلسیم موجود در پوست سیب زمینی فعالیت سیستم ایمنی را افزایش و به بهبود عملکرد آن و تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند.

کاهش خطر بیماری قلبی

پوست سیب زمینی غنی از پتاسیم است، پتاسیم یک ماده معدنی مهم و ضروری است که مصرف آن خطر ابتلا به حمله‌ی قلبی و سکته قلبی را کاهش می‌دهد. پتاسیم نقش کلیدی در کاهش فشار خون دارد و از اینرو به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند. همچنین اسید‌های چرب امگا ۳ موجود در پوست سیب زمینی برای حفظ سلامت قلب مفید است.

قند خون

از خواص پوست سیب زمینی دارای کربوهیدرات‌های پیچیده است. کربوهیدرات‌های پیچیده موجود در سیب زمینی نسبت به کربوهیدرات در دانه ها، لوبیا و سایر سبزیجات به راحتی به قند‌های ساده تبدیل می‌شوند و جذب جریان خون می‌شوند، به همین دلیل است که مصرف سیب زمینی باعث افزایش سریع قند خون می‌شود. پوست سیب زمینی دارای فیبر بالا و سایر مواد مغذی است که این اثر را کاهش می‌دهد و مانع افزایش ناگهانی قند خون می‌شود. خوردن پوست سیب زمینی برای مدت طولانی خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی مرتبط با آن را کاهش می‌دهد.

خواص پوست سیب زمینی

انواع خواص مارچوبه

کمک به پیشگیری از سرطان

پوست سیب زمینی غنی از مواد فیتوشیمیایی است، این مواد دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی هستند و در پیشگیری از سرطان موثر هستند. همچنیناسیدکلروژنیک موجود در پوست سیب زمینی از بدن در مقابل سرطان محافظت می‌کند.

کمک به کاهش کلسترول خون

یکی دیگر از خواص پوست سیب زمینی کاهش کلسترول خون است. پوست سیب زمینی سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان‌ها، پلی فنل‌ها است که باعث کاهش کلسترول می‌شود؛ بنابراین اضافه کردن پوست سیب زمینی به رژیم غذایی تاثیر شگفت انگیزی در کاهش کلسترول دارد.

خواص پوست سیب زمینی

رفع لکه‌ های پوستی

پوست سیب زمینی دارای خاصیت ضدباکتری و آنتی اکسیدانی است که به سفیدی پوست کمک می‌کند. برای رفع لک‌های پوستی، پوست تازه سیب زمینی را روی لکه‌ها چند دقیقه مالش دهید. تکرار منظم اینکار به سفید شدن پوست و رفع لک‌های پوستی کمک می‌کند.

بهبود سوختگی پوست

یکی از موثرترین و در عین حال ساده‌ترین درمان‌های خانگی سوختگی پوست، استفاده از پوست سیب زمینی است. پوست سیب زمینی علاوه بر اینکه دارای خاصیت ضدباکتری است، پوست را مرطوب می‌کند و به بهبود سوختگی‌های جزئی کمک می‌ کند.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانست باشید نکات مهمی را درباره خواص پوست سیب زمینی از این مطلب یاد گرفته باشید توصیه ما این است که حتما این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.